1. listopadu oznámil Chuck Norris a jeho manželka Gena Norris velkou žalobu proti jedenácti různým farmaceutickým společnostem, včetně McKessona a Bracca, a tvrdí, že málem zabily Genu.

„Soudní žaloba je jedinou cestou, kterou můžeme podniknout, abychom dohnali farmaceutické firmy k zodpovědnosti za ohrožení životů tolika nevinných lidí, kteří podstoupili magnetickou rezonanci,“ uvedla Gena.

 

[wp_ad_camp_2]

Jak Chuck Norris nedávno vysvětlil:
Gena a já jsme nedávno byli v novinách kvůli otravě gadoliniem, které Gena obdržela při snímkování magnetickou rezonancí (dále jen „MR“). Je to diagnostika, přk které se využívá magnetické pole a rádiové vlny pro vytvoření detailního obrazu měkkých tkání i kostí těla.“

My nezpochybňujeme MR. Vystupujeme proti nebezpečí použití gadolinia při této diagnostice.

Kontrastní látky na bázi gadolinia nebo GBCA se injektují asi ve třetině ze 60 milionů vyšetření MR, které se provádějí každý rok.

Gadolinium je chemické činidlo z kategorie těžkých kovů, které se vstřikuje pro zlepšení obrazů MR. Není to přirozené v lidském těle. Jeho zastánci říkají, že je vždy vyloučeno z těla, především ledvinami. Ale studie ukázaly, že gadolinium může zůstat v mozku, kostech, kůži a dalších částech těla.

Podle žaloby byla Gena otrávena gadoliniem s trvalým poškozením po běžných MR. Gena utrpěla dlouhotrvající zdravotní následky vyžadující vícenásobnou hospitalizaci a téměř 2 miliony dolarů zdravotních výdajů zaplacených z vlastní kapsy.

Gena Norris trpí kognitivní poruchou, bolestí těla, pocity pálení, poškozením ledvin, ztrátou energie a mobility, potíže s dýcháním. Nyní, téměř pět let po otravě gadoliniem, stále vyžaduje pravidelnou léčbu kmenovými buňkami a další léčebné postupy, aby se uzdravil centrální nervový systém.

„Tyto společnosti i nadále tvrdí, že neexistuje žádná souvislost mezi gadoliniem a nežádoucími účinky, i když důkazy jsou zcela jasné, že tento těžký kov zůstává v těle roky, nikoliv jen hodiny,“ říká Gena.

Pro její léčbu měla Norrisova rodina hledat alternativní postup mimo oficiální medicínu. Léčba, kterou chtěli odstranit gadolinium z jejího těla, a ještě není schválena FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv) k léčbě otravy gadoliniem, je chelatační terapie.

 

[wp_ad_camp_2]

Chelatační terapie je chemický proces, při kterém se syntetický roztok EDTA (kyselina ethylendiamintetraoctová) injektuje do krevního oběhu, aby odstranil těžké kovy a nebo minerály z těla. Chelatace znamená „uchopit“ nebo „vázat“. Když je EDTA injektován do žil, „chytí“ těžké kovy a minerály jako olovo, rtuť, měď, železo, arsen, hliník a vápník a odstraňuje je z těla. Kromě léčby otravy olovem je chelatační terapie sporná a neschválená.

Genu a Chucka zastupují Brooks Cutter a Todd Walburg z advokátní kanceláře Cutter Law v Kalifornii, kteří byli přítomni, když FDA hlasoval 13:1 (jeden se hlasování zdržel), aby přidali varování o riziku zadržování gadolinia po použití kontrastních látek na bázi gadolinia.

V říjnu roku 2016 advokáti z Cutter Law podali první žalobu proti výrobci kontrastního činidla na bázi gadolinia, přičemž tvrdila, že pacienti nebyli řádně upozorněni na rizika spojená s použitím gadolinia a jeho zadržování v lidském těle. Od té doby podali několik žalob za oběti žijící po celé zemi, a to jak na státních, tak na federálních soudech.

Zdroj: 1

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.