…..dnes bude ještě následovat článek „Dnes v noci se mi zdál sen. Hrozivý sen“. Bylo by skvělé si přečíst článek, který vypovídá o všem. Zcela náhodou mi ho na smeč poslala jedna dobrá známá….

QQ:QQ Q9:54

 

SmartLook, smartEmailing, smartTV, smartPhone, smartPet, smartHome, smartToys, smartCar, smartOffice, smartSport, smartAppliances, smartHealth, smartWearables, smartGarden, smartLock…

Už to tak bude, že stroje jsou čím dál chytřejší a člověk, zdá se, hloupější.

Jen samotný Google každý den zpracuje přes 63 000 vyhledávání za sekundu.

Vědci z Harvardské univerzity vyzkoumali, že při použití stolního počítače spotřeba energie na dvě taková Google vyhledávání odpovídá energii potřebné k uvaření vody ve varné konvici na jeden šálek čaje.

Jsou to opravdu hladová a nenasytná monstra, která potřebují spoustu energie. A také spoustu dat, aby se mohla rozvíjet a růst.

A my jim oboje poskytujeme měrou vrchovatou, protože žijeme v zajetí iluze, že je potřebujeme.

Navíc jsme na nich dávno závislí a brzy budeme v síti lapeni úplně, protože naše chytrá domácnost bude vysávat energii a data nepřetržitě.

I v tuhle chvíli nesčetné množství chytrých hodinek měří lidský tep zatímco lidé spí, zaznamenávají o nás data, která jim s důvěrou svěřujeme k užívání, aniž bychom tušili k čemu je potřebují a na co je využívají. Navíc jsme si za to ještě sami zaplatili a tato data pak poskytujeme velkým společnostem dál úplně zdarma. A přitom mají obrovskou cenu!

[wp_ad_camp_2]

My jsme ale prostě rádi moderní! A jdeme s dobou, aniž bychom se ptali, kam že nás to vede.

Je s podivem, jak často mluvíme o svobodě, ale zároveň si pěstujeme sofistikovanou formu závislosti na strojích, které nás již brzy přechytračí docela. Člověk nepotřeboval ke svému přežití dokonalé stroje. Potřeboval jen nástroje, které mu skvěle celá tisíciletí sloužily.

Od pazourku k nejchytřejším počítačům světa. A ty už nám to dávno spočítaly.

O člověku se dnes mluví zásadně jako o rakovině, která postihla tuhle nádhernou planetu. Počítače dnes a denně vyhodnocují data naší zhoubné přítomnosti.

A nabízejí řešení, ve kterém svobody a práva člověka budou postupně omezována, zatímco se nebývalým tempem rozvíjí autonomie strojů, které slibují vyřešit všechny naše ožehavé problémy za nás!

Co na tom, že to kvůli dokonalým strojům jsme si vytěžili planetu a zničili své životní prostředí?

Stroj čistou vodu k přežití nepotřebuje…ani vyvážený poměr vitamínů a minerálů ze zdravého jídla.

Člověk našeho typu je přežitek. Budoucnost patří robotům.

Jen my to ještě nevíme a nebo si to nechceme naplno pustit do vědomí, protože bychom museli zešílet z marnosti vlastních životů, ve kterých je naším pánem chytrý budík odměřující nám čas, který nám po práci zbývá na život…

[wp_ad_camp_2]

A že je toho času čím dál míň, viďte?

Inu kvantový internet je na dosah a to pak bude panečku rychlost přenosu dat! Počítače celého světa se propojí ve své dokonalé „neurální síti“ a udělají svůj kvantový skok do budoucnosti, ve které lidstvo právě díky počítačům a umně vykonstruované síle „sociálních sítí“ zůstane rozdělené ve svých hloupých bojůvkách o pohlaví, náboženství, barvě kůže…

Lapeni v síti.

A proto říkám…buď smart! Vypni aspoň na víkend ty internety.
Nehoupej se na nitkách, ale poznej skutečnou svobodu, ve které ti žádný stroj, chytřejší než ty, nemusí říkat, co si máš myslet.

Algoritmy dláždí naši přítomnost, aby po ní chytré stroje mohly dojít do budoucnosti, ve které pro nás není místo. Ne takové, které bychom si přáli.

[wp_ad_camp_2]

V souladu s přírodou, kde člověk bude zase jen člověkem a ne rakovinou, které je třeba se zbavit.

Pojďme mluvit o nebezepčích, která s sebou technologie přináší. A závislost na nich je jen špičkou ledovce.

V hlubinách „deep learning“ je toho ještě mnohem, mnohem víc.

Stojí za to zajímat se o to, co všechno je v pozadí toho samoúčelného pokroku, který nás všechny nutí kráčet čím dál tím rychleji až padáme únavou!

Nejsme vyčerpaní jen tak pro nic za nic…den co den jsou z nás čerpána cenná data – naše vzpomínky, náš um i dovednosti, naše inteligence, naše příběhy a to i právě teď, když píšu tato slova.

Domníváme se, že sdílíme sebe samé s přáteli, s rodinou, ale podstatou je sdílet tohle všechno s umělou inteligencí, o které nevíme vlastně nic…a nasdílet toho, co nejvíc! Odměnou za prchavé lajky.

A tak jdu ven. Bez svého chytrého mobilu. Bez internetu. Bez sítě, která by mě už zase lapila a tolik hodin nepustila ze svých spárů.

Už nefotím stovky selfíček, aby se díky nim stroje úplně zadarmo učily rozponávat lidské obličeje a já měla depku, protože mi zase nějaký báječný internetový „dobrák“, který ani není z masa a kostí napsal komentář o tom, jak velký mám frňák.

[wp_ad_camp_2]

Už se nechci houpat na nitkách. Viset na síti hodiny a hodiny…

Dokud ještě můžu chci cítit vítr ve vlasech, hrabat se v hlíně a být s těmi, o kterých říkám, že je miluji a přitom…kolik času jsem už strávila se svým mobilem místo nich?!

Dávejte na sebe pozor.
Draci v naší pohádce mají podobu jedniček a nul.

A je jen na nás, co všechno jim dovolíme, protože pořád ještě jsme to my, kdo si svobodně volí…

Nebo ne?

Zdroj: I love Dušek

tm komentuje: a bude záležet pouze na Vás, jestli k tomu necháte dojít, či nikoliv. Je nutné celou drsnou dnešní skutečnost a pravdu (nikoliv jimi vymyšlené lži) brát smrtelně vážně. Jinak na tohle lidstvo doplatí…..

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.