Epsteinova údajná společnice Ghislaine Maxwellová byla minulý týden zatčena na základě federálních obvinění, když se skrývala v luxusním úkrytu za milion dolarů v New Hampshiru.

Newyorské státní finanční regulační orgány v úterý uvedly, že uložily Deutsche Bank pokutu 150 milionů dolarů za bankovní jednání se zesnulým Jeffreym Epsteinem.

Newyorské státní finanční regulační orgány uvalily na Deutsche Bank pokutu ve výši 150 miliónů dolarů za její „závažná selhání v dodržování předpisů“ při svých jednáních se zesnulým finančníkem Jeffreym Epsteinem, obviněným z obchodování s dětskou prostitucí.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Regulační orgány uvedly, že Deutsche Bank řádně nemonitorovala aktivitu na Epsteinových účtech, a to včetně zpracování stovek transakcí ve výši milionů dolarů, což mělo podnítit dodatečnou kontrolu.

Ministerstvo financí státu New York uvedlo, že jeho sankce byla prvním donucovacím opatřením regulačního orgánu vůči finanční instituci v jednání s Epsteinem.

Podle ministerstva patřilo mezi selhání banky neověřování plateb Epsteinovým veřejně domnělým spolupachatelům v záležitosti sexuálního zneužívání mladých žen; platby ruským modelkám; platby ženám na jejich školné, hotely a nájemné; přímé platby mnoha ženám s východoevropskými příjmeními (které byly v souladu s předchozími veřejnými obviněními z protiprávního jednání); platby za vypořádání v celkové výši přes 7 milionů dolarů, jakož i desítky plateb právnickým firmám v celkové výši přes 6 milionů dolarů za zřejmé právní náklady pro Epsteina a jeho komplice.

Z Epsteinova účtu byla také pravidelně vybírána podezřele vysoká hotovost, která ze strany banky nevedla k rychlému prozkoumání – celkem více než 800 tisíc dolarů během přibližně čtyř let.

Deutsche Bank souhlasila s finančními sankcemi v rámci příkazu k souhlasu s odborem finančních služeb při Ministerstvu financí „za závažná selhání při plnění požadavků v souvislosti se vztahem banky k Jeffreymu Epsteinovi a korespondenčními bankovními vztahy s Danske Bank Estonia a FBME Bank,“ uvedla Linda Lacewellová, státní inspektorka finančních služeb.

Epstein loni v srpnu ukončil svůj život oběšením ve federální věznici na Manhattanu poté, co byla úřady odepřena možnost kauce v jeho trestním případu.

Minulý týden byla Epsteinova údajná kuplířka a bývalá přítelkyně Ghislaine Maxwellová zatčena na základě federálních obvinění, když se skrývala v úkrytu za milion dolarů v New Hampshiru. Později byla Maxwellová (58) převezena úřady do New Yorku. Její první stání před manhattanským federálním soudem je stanoveno na 14. července.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Byla to kritická chyba, o tom není pochyb. Pan Epstein nikdy neměl být naším klientem,“ řekl generální ředitel Deutsche Bank Christian Sewing v úterý pro stanici CNBC a poznamenal, že banka v roce 2013 v tomto ohledu nezafungovala správně. „To se nemůže dít a nesmí dít. Myslím, že jsme na tom nyní již daleko lépe,“ dodal.

„Banka od té doby najala další zaměstnance, aby tyto druhy transakcí monitorovali,“ řekl Sewing.

Deutsche Bank AG, její pobočka v New Yorku a Deutsche Bank Trust Company America s pokutou souhlasily a odbor finančních služeb při Ministerstvu financí pochválilo banku za její „příkladnou spolupráci“ během několika let vyšetřování. Tato spolupráce zahrnovala „provedení komplexního a důkladného vnitřního vyšetřování každého z těchto bývalých vztahů (s Epsteinem, Danske Bank a FBME) a sdílení výsledků tohoto vyšetřování s ministerstvem podrobným a transparentním způsobem.“

„Uznáváme naši chybu při Epsteinově ‚vstupu na palubu‘ v roce 2013 a slabiny našich procesů. Poučili jsme se z našich chyb a nedostatků. Bezprostředně po Epsteinově zatčení jsme kontaktovali donucovací orgány a nabídli jim naši plnou pomoc při vyšetřování,“ uvedl mluvčí Deutsche Bank.

Pro tadesco přeložila Jena | Zdroj: nbcnews.com

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.