Zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk počas debaty na Twitteri o tom, či obrovské sumy peňazí dokážu vyriešiť hlad vo svete, spochybnil OSN v súvislosti s jej škandálom týkajúcim sa zneužívania detí. Veľká časť mediálnych správ na túto tému sa sústredila na Muskovu reakciu na Davida Beasleyho, riaditeľa Svetového potravinového programu OSN, ktorý minulý týždeň pre CNN povedal, že dar vo výške 6 miliárd dolárov od Muska by mohol zachrániť 42 miliónov ľudí, ktorí „doslova zomrú, ak sa k nim nedostaneme“.

Dr. Eli David poukázal na to, že Svetový potravinový program OSN (WFP) s rozpočtom 8,4 miliardy dolárov „nemôže vyriešiť hlad vo svete“. „Ak WFP dokáže v tomto príspevku na Twitteri presne opísať, ako 6 miliárd dolárov vyrieši hlad vo svete, hneď predám akcie Tesly a urobím to,“ reagoval Musk a dodal: „Ale musí to byť otvorená kniha, aby verejnosť presne videla, ako sa peniaze míňajú.“

Vo svojej odpovedi Beasley objasnil, že peniaze sú „jednorazovým darom na záchranu 42 miliónov životov počas tejto bezprecedentnej hladovej krízy“ a v skutočnosti nevyriešia hlad vo svete, ale že peniaze budú podliehať „transparentnému a otvorenému zúčtovaniu“. Musk sa potom Beasleyho opýtal: „Čo sa tu stalo?“ a pripojil odkaz na článok v denníku Express s názvom „Hladujúce deti vo veku deväť rokov boli nútené poskytovať úradníkom OSN orálny sex, aby dostali jedlo“.

[wp_ad_camp_2]

 

Článok opisuje správu, ktorá odhaľuje, ako príslušníci mierových síl OSN „orálne a análne znásilňovali“ deti v Stredoafrickej republike a ako vysokí úradníci detskej agentúry OSN UNICEF ignorovali tento škandál, aby ho ututlali. Viac ako rok a pol po tom, čo boli obvinenia zo sexuálneho zneužívania oznámené orgánom OSN, nebol nikto zatknutý, uvádza sa v správe zverejnenej v roku 2015.

Správa zistila, že OSN zamestnáva 3 300 pedofilov zodpovedných za 60 000 znásilnení za posledných 10 rokov. Jednotky OSN nasadené na Haiti znásilnili dievčatá vo veku 11 rokov a „splodili stovky detí“.

Vo väčšine mediálnych správ o tejto výmene názorov na Twitteri nebola ani zmienka o Muskovej konfrontácii s Beasleym v súvislosti so škandálom okolo zneužívania detí.

Pýtam sa, prečo asi?!

Preložila zuzka | Zdroj:

https://telegra.ph/Elon-Musk-fordert-die-UN-wegen-Kindesmissbrauchsskandals-heraus-11-01

https://www.express.co.uk/news/world/627783/Starving-children-as-young-as-NINE-forced-to-give-UN-officials-oral-sex-to-get-food/amp

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.