…..a k tomu přispěje praní špinavých peněz v Deutsche Bank. To nejdůležitější je, hodit dopředu veškerou špínu na Donalda Trumpa, který vše má údajně zavinit, a Deep state se směje, jak jsou slepé ovce tupé….

13:54

V této spojitosti jsou ovčané v Německu nejméně jednou týdně informováni, či datováni, o možném BLACKOUTU. Neustále dokola opakují, jak je nutné si udělat zásoby a mít plnou vanu vody, protože může trvat několik týdnů. No řekněme si otevřeně, můžou tím způsobit a uvést do chodu poslední předpověď Kardinála JUDASE….

 

[wp_ad_camp_2]

Dolar

EU se vyzbrojuje? V Německu předpověděli krach základů světové ekonomiky za několik dní

Odvolací orgán Světové obchodní organizace (WTO) bude v nejbližších dnech kvůli aktivitám USA nucen zastavit činnost, po čemž „pravidla světového obchodu přestanou fakticky platit“, píše německý časopis Der Spiegel.

Odvolací orgán WTO má sedm členů, pro fungování potřebuje minimálně tři. Dnes jsou právě tři, dvěma však 10. prosince končí druhý a poslední termín pravomocí. Na začátku října eurokomisařka pro obchod Cecilie Malmströmová učinila prohlášení, že existuje nebezpečí zastavení činnosti Odvolacího orgánu WTO v polovině prosince.

Tuto středu se vinou prezidenta USA stane WTO „právně nezpůsobilou“, míní autor příspěvku v Der Spiegel. Podle jeho názoru dělá americký prezident všechno, aby ochromil činnost této organizace.

Daná předpověď, vysvětlil novinář, je odůvodněná tím, že Washington brání dva poslední roky volbám nových členů Odvolacího orgánu WTO.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„S odvolacím orgánem tím bude skoncováno a spolu s ním bude skoncováno také s hlavní kontrolní instancí světového obchodu,“ míní autor.

Po zrušení činnosti tohoto orgánu „se zhroutí celý systém WTO“, což bude mít za následek zrušení platnosti pravidel světového obchodu, praví se v článku.

V Bruselu se domnívají, že Trump o to usiluje proto, že „bez WTO doufá, že získá výhodnější podmínky pro USA“, tvrdí autor příspěvku. Jakmile bude činnost Odvolacího orgánu WTO ochromena, může se do světového obchodu vrátit „právo silnějšího“, a proto se Evropská unie „vyzbrojuje“, píše na závěr novinář.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Trump vs. WTO

Na začátku listopadu jsme psali o tom, že by Spojené státy americké mohly přestat poskytovat finanční pomoc Světové obchodní organizaci (WTO). Informovala o tom agentura Bloomberg, která se odkazovala na zdroj a dokument WTO.

Takový krok ze strany Spojených států je považován za jakousi formou eskalace konfliktu s organizací.

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa se domnívá, že systém řešení sporů WTO porušuje suverénní práva státu. Kromě toho Spojené státy obviňují Světovou obchodní organizaci z toho, že za poslední dvě desetiletí umožnila zvýšení ekonomického vlivu Číny.

V srpnu  Trump prohlásil, že USA mohou odejít ze Světové obchodní organizace, „pokud to bude třeba“. Je přesvědčen, že pravidla organizace pouze pomáhají jiným zemím „využívat“ USA k vlastnímu obohacení. Uvedl především Čínu, s níž USA vedou skutečnou obchodní válku. Trump také označil za „hrozné řešení“ zapojení ČLR do WTO.

Zdroj (1)

 

[wp_ad_camp_2]

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.