„Evropské společenství“ exploduje před očima. Rakousko se přidalo k Maďarsku a Slovensku, bude platit za ruský plyn v rublech, jak požaduje Putin

Rakousko odmítá bláznivé válečné pozice Von der Leyenové, Scholze, Macrona, Draghiho a dalších přisluhovačů amerického Deep state. Obrovský pravý a uznávaný postoj evropských vůdců nemůže zakrýt jejich pokrytectví a jejich vytrvalost v nakupování za stovky milionů denně!

Rakousko, Maďarsko, Slovensko už nenásledují Von der Leyenovou a platí v rublech. Jinak to nejde.

Rakousko myslí více na své lidi, je lepší nemíchat válku a plyn, zejména v této těžké chvíli. Zelenskyj si také ponechal ruský plyn a vede ji přes Ukrajinu do celé EU. Probíhá destrukce Evropské unie…

V Německu je 50 % závislých na ruském plynu a v Rakousku 80 %. Aby mohli mít plyn, bude nutné mít rubly, potvrzuje Rusko.

Rusko začíná splácet své dluhy v rublech a bude tak činit, dokud budou jeho rezervy zmrazeny.

Spojené státy to považují za „platební chybu“, Rusko odpovídá, že je to „nový normál“.

Evropský parlament schválil rezoluci požadující „totální embargo“ na ruskou energii, který bude zrušen, pokud se situace na Ukrajině změní.

Přijímání sankcí nespadá do kompetence Evropského parlamentu, země tedy nemají povinnost se jimi řídit.

Čína oznámila rekordní číslo více než 20 000 nakažení za 24 hodin, včetně 80 % v Šanghaji a nezaznamenala žádná úmrtí.

A Obama je zpět v Bílém domě jako Bidenův „podporovatel“, aby pomohl obnovit autoritu současného prezidenta, který je obviňován z rekordní inflace, ekonomické krize a přispění k rozvoji ukrajinské krize.

Maďarský prezident Viktor Orbán prohlásil, že Maďarsko je v případě potřeby připraveno platit za ruský plyn v rublech, uvedl deník Le Figaro.

Během jednání věnovaného ekonomickým otázkám dne 5. dubna, ruský prezident zkritizoval „nátlak“ vyvíjený na Gazprom v Evropě, zdůrazňující, že znárodnění ruských aktiv by bylo „dvojsečným mečem“.

Rubl získává zpět „barvu“ vůči dolaru, americká měna ve čtvrtek ustupuje více než 4 % vůči ruské:

Nyní je potřeba 78,68 rublů za jeden dolar, přičemž začátkem března bylo potřeba až přes 140 rublů. Rubl od začátku jara téměř nepřetržitě posiloval. Moskva přijala opatření, aby se pokusila obejít mezinárodní sankce po začátku speciální operace na Ukrajině. Rusko zvláště vnutilo svým zákazníkům placení účtů za plyn v rublech. Žádost akceptovaly zejména Maďarsko a Bělorusko.

Ruské ministerstvo financí prohlásilo, že bylo nuceno provést platby v rublech držitelům jejích dluhopisů v dolarech.

Platby budou prováděny na účty vedené v rublech v Rusku a výnosy z těchto plateb mohou být převedeny na dolary po „obnovení přístupu Ruské federace k účtům cizích měn,“ uvedlo ministerstvo.

Přeložila b. | Zdroj: Q actus

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.