…..no ale kdo by tomu přece věřil, že ano. To jsou přece jenom konspirační teorie….

05:54

Francúzsko: Každých 6 minút Znásilnená Žena! Prečo Milujem Francúzsko i jeho Kultúru?

Počet znásilnených žien vo Francúzsku stúpa posledné roky z roka na rok priam dramaticky. V súčasnosti je tam priemerne každých 6 minút jedna žena alebo mladé dievča obeťou znásilnenia alebo pokusu o znásilnenie.

Francúzska tlač ale zamlčiava, že to súvisí s postupujúcou islamizáciou Francúzska a s tým, že veľká časť moslimov pokladá európske kresťanky len za ľahkú sexuálnu korisť, teda za ženy, ktoré sú vyzývavé a promiskuitné.

V minulom roku bolo vo Francúzsku podľa údajov Le Figaro 112 800 žien buď znásilnených alebo obeťou pokusu o znásilnenie.

Znásilnenie môže byť vo Francúzsku potrestané väzením až do 15 rokov. Ak išlo o mimoriadne brutálne znásilnenie, keď žena utrpela pritom aj poranenia, tak páchateľovi hrozí väzenie až vo výške 30 rokov.

V praxi ale sú vo veľkej väčšine prípadov udelené podstatne nižšie tresty a nezriedkavo dokonca žiadne.

[wp_ad_camp_2]

Prečo mám taký blízky vzťah k Francúzsku, francúzštine a k francúzskemu intelektu?

Viackrát som dostal túto otázku od čitateľov.

O.i. sa ma na to opýtal nedávno aj istý Čech žijúci v Bordeaux, ktorý mi písal, že číta odo mňa všetko, čo mu je dostupné, odkedy si raz dávno kupil v Prahe jednu moju knihu a dozvedel sa, že som sa veľa naučil od V. Zamarovskeho, ktoreho obdivoval (i niekoľkí Slováci z Francúzska boli zvedaví, odkiaľ prišla moja veľká láska k Francúzsku).

A tak sa určite poteší, keď mu moja spolupracovníčka zajtra napise, že koncom týždňa prídem pracovne na niekoľko dní do Bordeaux a že ak mi pošle tel. číslo, tak sa mu odtiaľ ohlásim. A že ak mi to čas dovolí, tak sa možeme aj stretnúť………….

Takže prezradim, prečo Francúzsko a ja sme si takí blízki:

Moja nevlastná matka bola Francúzka a rodáčka z Paríža. Slovensky sa naučila až ako mladé dievča, keď sa s rodičmi presťahovala na Slovensko, kde vyštudovala medicínu a vydala sa za môjho otca, právnika. Jej francúzske srdce ju po rokoch však ťahalo opať do francúzskeho prostredia:

Najprv bola vyslaná Ministerstvom zdravotnictva ako lekárka z Československa na niekoľko rokov do Tunisu, kde o.i. pomahála zvyšovať odbornosť tamojšieho zdravotnickeho personálu. Odtiaľ odišla do švajčiarskeho mesta Lausanne, kde potom dlhé roky pracovala ako vyhľadávaná lekárka a kde som ju chodil navštevovať.

[wp_ad_camp_2]

Od nej som už ako dieťa neustále počúval všetko možné o francúzskych dejinách, kultúre, reči, filozofoch, mysliteľoch atď. Neskôr som sa vo všetkom, čo sa týkalo Francúzska zdokonaľoval sam, a tak som sa stal v srdci a aj intelektom aj Francúzom. Mať takpovediac v malíčku o.i. Francúzsko i Nemecko a ešte aj celé Slovanstvo, je úžasné a povznasajuce a nesmierne to rozširuje horizonty poznania.

Samozrejme bolo toho ešte veľa iného, čo ma ovplyvnilo, aby ma moje srdce a môj intelekt neustále ťahali aj do Francúzska…………….

Som za to nesmierne vdačny „tomu“, čo určilo môj osud a moje cesty životom…………ktoré boli a stále sú veľmi pestré a neobyčajné……

[wp_ad_camp_2]

A ešte malý postreh, ako ho urobila na mojom blogu moja spolupracovnicka :

Opat mi bola „osudom“ dopriata pre moj vcerajsi politicky blog zvlastna postupnost citania.

Citanost sa neustale zmensovala, takpovediac rapidne sa proti matematickym pravidlam takychto postupnosti scvrkavala.

Prva hodina: 230, 2.h.:95, 3.h.:88, 4.h.:78, 5.h: 54, 6.h.: 19

Sledovala to moja spolupracovnicka, ktora pracovala v nasom centre do polnoci a bola zarazena z takej zarazajucej postupnosti. Rano som ju musel upokojovat, ked mi to oznamovala, ze v matematike sa obcas prejavuju aj velke nepravidelnosti……… aus welchem Grund auch immer……

Dann sagte ich zu ihr beschwichtigend: „Beruhige dich bitte, du musst dich darüber hinwegsetzen, so wie ich. Für mich hat so was keine Bedeutung.“ Und dann konnte sie wieder lachen……..so wie ich auch……

Uplne iny a normalny priebeh mala postupnost citania predosleho blogu o tvári v Antarktide – ta bezala stale rovnomerne.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.