Generální ředitel letecké společnosti Southwest v úterý odmítl tvrzení, že by federální nařízení o očkování bylo příčinou zrušení více než 2 000 letů v posledních dnech.

Během vystoupení v televizní stanici CNBC byl generální ředitel Gary Kelly dotázán ohledně oznámení prezidenta Joea Bidena, který nařídí společnostem s federálními zakázkami, aby vyžadovaly od svých zaměstnanců očkování, a na to, zda to souvisí se zpožděním a rušením letů.

„Nic takového,“ řekl Kelly. „Díváme se na veškeré chování našich zaměstnanců, pokud jde o absenci, kteří dobrovolně využijí to, čemu se říká ‚volná pracovní doba‘, a považujeme to zcela normální.“

Kelly poté poznamenal, že hlavní odborová organizace pilotů, Southwest Airlines Pilots Association, popřela, že by její piloti hromadně volali na nemocenskou v rámci takzvaného „sickout“ kvůli povinnosti očkovat se. Odborový svaz minulý týden podal na společnost Southwest žalobu kvůli nařízení k očkování pilotů.

Někteří, včetně senátora Teda Cruze (Republikán za Texas), spekulovali, že zpoždění letů vyvolal Bidenův příkaz k očkování. Podle údajů společnosti FlightAware, která sleduje lety, bylo v sobotu zrušeno asi 800 letů společnosti Southwest, v neděli 1 000 letů a v pondělí více než 350 letů. V úterý bylo v celých Spojených státech zrušeno asi 89 letů a 622 letů bylo zpožděno, vyplývá z údajů webu.

Kelly se však kriticky vyjádřil k Bidenovu příkazu k očkování a uvedl, že není pro to, aby si ho korporace stanovily jako podmínku pro udržení zaměstnání.

„Nikdy jsem nebyl pro to, aby si firmy vynucovaly takový příkaz. Nejsem pro to. Nikdy jsem nebyl,“ vysvětlil Kelly během pořadu. „Ale exekutivní příkaz prezidenta Bidena nařizuje, že všichni federální zaměstnanci a pak všichni federální dodavatelé, což se týká všech hlavních leteckých společností, musí být podrobeni očkování do 8. prosince, takže na tom pracujeme.“

Přeložil roman | Zdroj: The Epoch Times

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.