Stejně jako ostatní technologičtí giganti, i Google se potýká s problémy ohledně způsobu, jakým chrání soukromí svých uživatelů a co dělá s jejich osobními údaji.

Společnost se musela vypořádat s obviněními, že umožnila smluvním partnerům poslouchat zvukové pasáže zaznamenané uživateli, údajně ke zlepšení nabídky služeb. Odborníci také vyjádřili vážné obavy ohledně prohlížeče Google Chrome, který je v současnosti nejoblíbenějším stolním prohlížečem na světě. To je znepokojivé, protože v Chrome nyní probíhá velké množství citlivých operací a existují reálné obavy, že osobní data nemusí být v prohlížeči dostatečně chráněna.

[wp_ad_camp_2]

Vypadá to tak, že společnost, která nyní má přístup k audiu, ho bude mít také k videu o všem, co se v našich domovech děje? Nový Nest Hub Max od společnosti Google je inteligentní zobrazovací jednotka, která je vybavena 6,5 megapixelovou kamerou pro rozpoznávání obličeje, která vás identifikuje a monitoruje všechny vaše akce, a není vybavena fyzickou klapkou, která by zabránila sledovat události ve vaší domácnosti.

Co je Google Nest Hub Max?
Magazín Daily Dot poskytuje více informací o funkcích nabízených Nest Hub Max:

Je to první chytrý domácí produkt od společnosti Google, který obsahuje fotoaparát a kameru, takže můžete uskutečňovat videohovory. Tablet je nastojato a funguje i jako chytré reproduktory. Podobný produkt je Amazon Echo.

Nest Hub Max je v podstatě inteligentní tablet a reproduktor, který umožňuje ovládat připojená inteligentní zařízenív domácnosti.

[wp_ad_camp_2]

Zařízení vám umožní zkontrolovat, co se děje u vás doma, když jste na cestách, a díky jeho schopnosti rozpoznávání obličeje detekuje, když vstoupíte do místnosti, a poskytne vám osobní informace, jako jsou denní schůzky, předpověď počasí a tak dále.

Kamera také umožňuje obousměrné videohovory přes Google Duo a je dodávána s Asistentem Google (měl velké množství problémů s ochranou soukromí).

Přestože všechny tyto funkce mohou znít velmi zábavně a mohou se zdát pohodlné, nelze přehlížet problémy s ochranou soukromí.

Přeložila tereza | Zdroj: NaturalNews

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.