Francouzský prezident Emmanuel Macron na videosummitu varoval ostatní šéfy unijních států a vlád, že bez solidarity během nynější koronavirové krize hrozí konec Evropy bez vnitřních hranic. S odvoláním na nejmenovaného diplomata o tom informovala agentura Reuters. Shodou okolností si dnes (26.3.) Evropa připomíná 25. výročí, kdy vstoupila v platnost dohoda o schengenském prostoru bez kontrol na vnitřních hranicích.

[wp_ad_camp_2]

 

„V sázce je přežití evropského projektu,“ řekl Macron ostatním prezidentům a premiérům unijních zemí. „Čelíme hrozbě smrti schengenu,“ dodal.

Většina schengenských států včetně Česka i přes nesouhlas Evropské komise kvůli koronaviru obnovila pohraniční kontroly. Tento týden v rozhovoru s deníkem Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) prohlásila eurokomisařka pro dopravu Adina Valeanová, že s brzkým ukončením ostrahy vnitřních hranic nepočítá. Očekává naopak, že je jen otázkou času, kdy hraniční kontroly zavedou všechny státy.

Evropská komise se mezitím vzdala snahy ostatní země přesvědčit o uvolnění režimu na vnitřních hranicích. Brusel poté oznámil, že bude pouze sledovat, zda kontroly odpovídají přijatým doporučením.

Zdroj: ČtK

Já jen dodám, že čelíme nejen hrozbě smrti schengenu, ale také implozi (vnitřnímu hroucení) celého sionistického projektu jménem Evropská unie. Až tato entita zanikne, nebo alespoň přestane mít vliv a přestane buzerovat, všem se hodně uleví.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.