;

Francouzský prezident Emmanuel Macron na videosummitu varoval ostatní šéfy unijních států a vlád, že bez solidarity během nynější koronavirové krize hrozí konec Evropy bez vnitřních hranic. S odvoláním na nejmenovaného diplomata o tom informovala agentura Reuters. Shodou okolností si dnes (26.3.) Evropa připomíná 25. výročí, kdy vstoupila v platnost dohoda o schengenském prostoru bez kontrol na vnitřních hranicích.

 

„V sázce je přežití evropského projektu,“ řekl Macron ostatním prezidentům a premiérům unijních zemí. „Čelíme hrozbě smrti schengenu,“ dodal.

Většina schengenských států včetně Česka i přes nesouhlas Evropské komise kvůli koronaviru obnovila pohraniční kontroly. Tento týden v rozhovoru s deníkem Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) prohlásila eurokomisařka pro dopravu Adina Valeanová, že s brzkým ukončením ostrahy vnitřních hranic nepočítá. Očekává naopak, že je jen otázkou času, kdy hraniční kontroly zavedou všechny státy.

Evropská komise se mezitím vzdala snahy ostatní země přesvědčit o uvolnění režimu na vnitřních hranicích. Brusel poté oznámil, že bude pouze sledovat, zda kontroly odpovídají přijatým doporučením.

Zdroj: ČtK

Já jen dodám, že čelíme nejen hrozbě smrti schengenu, ale také implozi (vnitřnímu hroucení) celého sionistického projektu jménem Evropská unie. Až tato entita zanikne, nebo alespoň přestane mít vliv a přestane buzerovat, všem se hodně uleví.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.