Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Kolik zaplatíte při krachu banky?
Banky vám zhodnocují peníze, pokud si je uložíte na jejich účty. Hradí platby jiným bankám podle vámi zadaných dispozic. Pomáhají vám s financováním vašich potřeb. Za půjčené peníze můžete nakoupit novou televizi nebo zrekonstruovat byt. Zkrátka vám zjednodušují život. Co se však stane, když právě vaše banka přestane být solventní a vy jí přitom dlužíte peníze?
[wp_ad_camp_2]
Jak to začíná?
Z nápisu na zavřených dveřích banky se překvapení klienti dozvídají, že se ke svým vkladům nedostanou, a ani pokus vybrat platební kartou hotovost z bankomatu není úspěšný. Ti, kteří mají zaplatit splátky za úvěr, netuší, jak to udělají, protože na pobočku se nedostanou a platební příkaz z jiné banky se vrátí zpět. Klienty čekají nepříjemnosti, ale střadatelé rozhodně nepřišli o své úspory navždy a dlužníci mají i nadále povinnost hradit své závazky.
Co všechno s sebou pád přináší
Na banku je v případě neschopnosti hradit závazky podán jejími věřiteli návrh na prohlášení konkursu (viz Zákon č.328/1991 Sb. o konkursu a vyrovnání). K prohlášení konkursu dojde na základě konkursního řízení. Úpadkem se rozumí stav, kdy má dlužník více konkursních věřitelů a není schopen po delší dobu plnit své splatné závazky.
Konkursní řízení je vedeno u příslušného krajského nebo městského soudu, v jehož obvodu je obecný soud dlužníka. Řízení je zahájeno na návrh, který může podat sám dlužník, konkursní věřitel nebo likvidátor právnické osoby.
Soud rozhodne o prohlášení konkursu usnesením, ve kterém je rozhodnuto o správci, a věřitelé musí být vyzváni, aby do 30 dnů přihlásili své pohledávky. Soud po té nařídí přezkumné jednání, v němž mají být přihlášené pohledávky prověřeny. Okamžikem prohlášení konkursu se z dlužníka stává úpadce a dochází ke zrušení obchodní společnosti. U banky dále dochází k odebrání bankovní licence, které je plně v kompetenci České národní banky. Prohlášení konkursu se zapisuje do obchodního rejstříku a následně přechází oprávnění nakládat s majetkem podstaty na správce.
[wp_ad_camp_2]
Pro dlužníky je ovšem nejdůležitější následující: prohlášením konkursu dle par. 14, odst. 1, písmeno g, zákona 328/91 Sb., který pojednává o splatnosti pohledávek úpadce konkursu, dochází k jednorázovému a trvalému zesplatnění pohledávek úpadce.
Dlužníci, budete platit!
Jakmile banka po prohlášení konkursu zaeviduje veškeré pohledávky, které má – tj. za podnikatelskými subjekty i za drobnými klienty (také záporné zůstatky na účtech, např. účty s povoleným kontokorentem), osloví správce konkursní podstaty dlužníky.
Dlužník od něj získá informaci o okamžité splatnosti svého dluhu. Zároveň je mu sděleno, jakým způsobem bude svůj dluh hradit a do jakého termínu by měl být splacen. Získá rovněž bankovní spojení – číslo účtu, kam finanční prostředky zaslat. Správce by měl uvést i přesnou výši pohledávky, kterou u vás má, aby tak předešel nejasnostem z dlužníkovi strany. Přístup k dlužníkům je odlišný. Dělí se totiž do několika skupin. Je určitě jednodušší uhradit dluh ve výši několika desítek tisíc než milionovou hypotéku. Čím je váš dluh vyšší a vaše možnosti jej uhradit nižší, o to důležitější je komunikace mezi vámi a správcem dluhu.
Pokud vám poskytnuté informace nebudou stačit, je nutné příslušného správce konkursní podstaty kontaktovat a vyžádat si podrobnosti. Jeho jméno naleznete v obchodním rejstříku, kam je zapsáno po vyhlášení konkursu.
[wp_ad_camp_2]
Informace je možné nalézt i na internetových stránkách banky, či na její informační lince, pokud je zřízena. Pokud zůstanou pobočky banky po vyhlášení konkursu otevřeny, můžete se obrátit také zde na některého z pověřených pracovníků. Správce může použít i pravidelný tisk ke zveřejnění inzerátů s příslušnými informacemi. Samozřejmě se ale musíte obrnit velkou dávkou trpělivosti, protože klientů s podobnými problémy bude mnoho, a nalézt řešení je složité.
Může dojít i k exekuci
Správce konkursní podstaty se neomezuje pouze na jediný kontakt s vámi. V případě, že na jeho výzvy k úhradě dluhu nereagujete, osloví vás několikrát. Spolu s vámi jsou osloveny i další osoby, které jsou vázány příslušným závazkem – ručitelé. (Ručení je právní vztah mezi věřitelem a ručitelem, kdy ručitel je osoba odlišná od dlužníka, která bere na sebe vůči věřiteli povinnost, že pohledávku uspokojí, jestliže ji neuhradí dlužník.) Ti jsou povinni spolu s dlužníkem nastalou situaci řešit, protože jsou ohroženi stejně, jako on sám.
Počítejte s tím, že pokud své závazky nebudete splácet, vztahuje se na vás standardní zákonný postup vymáhání pohledávek, který může skončit i exekucí vašeho movitého či nemovitého majetku. Způsob, jak uhradit dluh, je vždy možné najít. Je však nutné komunikovat se správcem konkursní podstaty a snažit se dostát svým závazkům. Jednou z možností je i přeúvěrování u jiného peněžního ústavu.
Dluh vám mohou prodat
Správce konkursní podstaty má povinnost co nejefektivněji zhodnotit majetek tak, aby mohly být uspokojeny pohledávky věřitelů. Proto je možné, že váš nesplacený dluh bude prodán ve veřejné soutěži některému ze zájemců. Nový majitel vás následně kontaktuje a splacení dluhu je následně nutné řešit s ním. Správce k této variantě přistupuje zejména z důvodu nákladnosti, kterou vymáhání pohledávek pro banku v konkursu představuje.
[wp_ad_camp_2]
Je vidět, že celý postup po krachu banky je značně složitý. Co lze poradit? Rozhodně platí následující pravidlo: pokud podobnou situaci jako dlužník řešíte, nezapomínejte hradit alespoň splátky, které měla banka obdržet za standardní situace. Snižujete tak svůj dluh a zároveň dáváte jasný signál o tom, že nejste neplatičem.
Vzali jste si úvěr a vaše banka zkrachovala? Jak jste řešili problémy s okamžitým splacením závazku?
Zdroj: iDnes
Článek je sice z roku 2004, ale vzhledem k situaci na bankovním a akciovém trhu můžou být zde uvedené informace více než aktuální…..
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Good read! I must talk about the way you’ve organized your ideas and thoughts on the „Bank Fail“ . I think you can help us even more by adding some more relevant insights into the topic. However, the post still gives us a head start to the next update to our website Magista-obra.info. Thank you!
Nula!
Neskrátil si to – len sa o to pokúšaš – ale dobre – dlhá brzdná stopa kamiónu.
1/ Isteže sa najlepšie okrádajú chamtivci! „Bohatých a sprostých treba okrádať!“ – zásada galérky č. 1!
2/ Preto sa masíruje „výnimočnosť“ klientov – ich vernostné karty, bonusy a pod.
3/ Odbočenie – symptomatika – pi.a platí v supermarkete kartou a než to zaplatí, mohlo byť obslúžených ďalších 5-10 zákazníkov! Ale jej pocit dôležitosti! Ten inak ako kartou nekúpiš!
4/ Všetky veľké podvody s peniazmi sa odohrali vďaka vymasírovanému pocitu dôležitosti, „inteligencie“ a zisku! „Bohatých a sprostých!“
5/ Pokiaľ sa bude v ľuďoch masírovať, že len kriminálnici platia keš, tak to 95% nahráva kriminálnemu banksterizmu – lebo kto chce byť kriminálnik – že?
6/ No a ten pocit z kriminálneho prostredia – keď opravuješ strechu a celá dedina rozmýšľa, že odkiaľ máš na to peniaze a kde ich máš schované a koľko – to je presne ten fenomén kriminalizácie a ohrozenia, ktorý nás „núti“ = manipuluje ukladať si peniaze rovno do papule bankstrov!
7/ Ergo – treba zlikvidovať bangstrov! A potom môžeš mať peniaze kde chceš v prdeli! A nie za úroky a už vôbec nie za negatívny úrok! Naše staré mamy nepotrebovali svoje peniaze „zhodnocovať“!
8/ Treba odmietnuť CHAM!
bod 7. 11/11/2019 …
ostatné si vypovedal zamňa
Na základe zozbieraných informácií som sa snažil vyskladať filozofiu/jadro nového OS vo finančnom sektore, ktorou bude už v blízkej dobe cryptomena.
Lenže na to je potrebný väčší priestor a ten tu v „koment zóne“ je obmedzený, tak som sa rozhodol, že to zklepnem do článku-článkov, kôli mnohým vysvetleniam. Nakoľko sa „niekto“ dlhé roky(pozn.stáročia) staral zavádzaním a dezinformovaním o udržanie myslí mase ľudí k finančnej negramotnosti tak by som si
Z hlbky duše neprial aby sa v spoločnosti znovu rozpútal chaos a z neho odvinuté dve nepekné epochy človeka/ako druhu z jeho histórie vývoja/dospievania ?!
Nula – napriek všetkej zložitosti, ktorá má zahmlievať-kaliť-dezorientovať – vždy existuje veľmi jednoduchá línia. mustra, idea. Takže poprosím Ťa – „sklapni“ – a vybaľ to! Aj keď niekomu chceš zmiešať „hlavu s riťou“ – urobíš to jednoducho – Nelsonom! To deailné rozkľúčovanie je samozrejme dôležité pre dokazovanie – nie však pre pochopenie! Ja ťa prosím o komentár nekonvenčný – po lopate! Lebo sa nikam nedostaneme. Čo banka – to chaos v dymovodoch, ale to uhlie niekto jednoducho prikladá. Ide o to, že sa musíme vedieť rozhodnúť – 1/ Je banka Boh?, 2/ Je to náš Boh?, 3/ Je to židoboh trestajúci?, 4/ Je to židoboh miľujúci?, 5/ Je to robotnícka-družstevnícka-spolková „včela“?! Odbočím! V období, keď si ľudia nezamykali dvere – svoje peniaze ukladali do krčiažka! V čom je problém? No v kriminalite! Čím viac kriminality – tým viac bankových „trezorov“ – „služieb“! Až po kriminalitu bangstrov! Ergo – ten kto produkuje-podporuje kriminalitu A JEJ BEZTRESTNOSŤ – podporuje sektor bankových služieb, ktoré profitujú aj realizujú kriminalitu! Rovná sa – BIBLICKÝ PROJEKT s jeho kriminalizujúcim odpúšťaním! Ergo – riešenie nám ukázal aj Ježiš Kristus /fakt, alebo holyúdsky výmysel/ – keď /údajne/ rozkopal peňazomencom ich stolce v „božom“-zlatoteľacom chráme! Ergo – ak narážam na jednoduché riešenie – spočíva v ODMIETNUTÍ – „TOTO NIE!“ Ergo Nula – skús svoj sofistikovaný pohľad skoncentrovať do jednoduchého odmietnutia – „Toto nie!“ Lebo… Číst vice »
v poriadku na želanie to skrátim:
Ten kto hazarduje s peniazmi, hazarduje so životom !
– je rozpracovaný projekt /a parádne sa na ňom zabávam/, ktorý oberá lakomcov s veľkými peniazmi. Protisystém úžerného bankovníctva a chorobne postihnutých mamonom…, ktorí chcú všetko hneď a na čas.
Proces navodenia ilúzie iluzionistovi/špekulantovi tak, že ani doteraz fungujúce grafy a finty z ekonomiky nefungujú … to tu dávno nebolo?! Čím lakomejší, tým ho skôr oberú. Volá sa to XRP. O tej ich technike som sa chcel rozpísať a k tomu treba viac miesta.
nooo…., tak od rána lašujem po novinkách budúcnosti v platobných transakciách, a vizerá to zatiaľ dobre. jeden z citátov od Martina Luthera Kinga Jr: „Ak nemôžete lietať, bežte; ak nemôžete bežať, kráčajte; ak nemôžete chodiť, plazte sa; ale za každých okolností sa stále hýbte.“ To, čo deštruovalo/manipulovalo pohyb bolo bankovnictvo v podobe akej sa postupne svet vzdáva. V realnom vnímaní tých, ktorí to manipulovali to najlepšie vystihla myšlienka Michaela Brooksa – CEO lídra goLance „Môžeme dať človeka na Mesiac.“ Na Marse nájdeme vodu. V nedeľu však nemôžem nič poslať cez „drôt“. “ Zatiaľ zhrnutie: vizerá to tak, že hlavným uzlom budúcnosti v platobnom systéme bude predsa Európa cez indickým korením voňajúcu Euro Exim Bank v UK. Niekde som tu naklepal, že angláni niesú pripravení na tento postupný prechod a preto sa naťahuje Brexit – ale zdá sa, že práve Európa v Bruseli na to vôbec nieje pripravená…?! Prv ale musí nastať preosiatie klasických bánk – reduktorov a minipulátorov v konverzných kurzoch s poplatkami/čarodejníkov (pozn. ako ich nazval Trump), ktorí z ničoho urobia papier/čislo a presviedčajú ilúziou človeka vo vieru v jeho „božstvo“…skrátka pavučina so snovateľom…, v ktorej človek uviazne falošnou vierou. Tento nový druh „siete/nesiete“ bude o tom, že sami budete zodpovedať za svoje peniažky a jeho tvar bude na báze kruhov. Keby som to mal prirovanať – tak to bude niečo ako keď hodíte… Číst vice »
je dobré, že sa Tadesco začalo venovať aj takýmto detailom. Zrejme novovzniknutá info o nahlásenom krachu Deutche Bank, naštartovala kritické a konštruktívne myslenie pre ľudí, ktorí si nosia so sebou „Ego/istotou naleštené a ťažké odliatky búst“…?! Skúsme sa pozrieť na Deutche Bank: … podľa mňa je až príliš veľká na to, aby ju nechali krachnúť … obchoduje s derivátmi … neschopnosť udržia/pokryjú/uklamú – a jej dlh pokryjú kauciami XRP – už o tomto crypto hovorím otvorene, ktoré Deutche Bank vlastní v „slušnom“ množstve. To sa ale musí XRP dostať na 4 číslie ?! … Aby to bolo možné, musí sa na to štvorčíslie nejak urýchlene dostaviť. Ak nahliadneme na bilanciu dlhu/debetu ameriky https://usdebtclock.org/, tak sú vo veľmi podobnej situácii ako európa s riadením cez Deutche Bank – na čísla sa nepozerajte ale na situáciu. Aby bolo možné vyrovnať/resetnúť dlh oboch strán je potrebné XRP podložiť zlatom, ktorého hodnota (pozn. nehovorím o cene!!!) sa manipuluje na čísla aké sú dnes na burze….?! Po hrubom prepočítaní by bolo potrebné na reset-kauciu „oboch“ problémov pustiť zlato na reálnu cenu, a tá je okolo 7450$ za oz ! Takže sledujte prv cenu Au na trhu. Od toho sa bude odvíjať ekonomická budúcnosť – to myslím viac ako vážne ! Zajtra 7-8 novembra začína seminár SWELL v Singapúre, kde budú prednesené ďalšie kroky a podklady XRP na nový rok 2020.… Číst vice »
… my na slovensku sme trošku v určirých veciach pred Vami blízkymi z čiech trochu po zadu, ale zároveň sme v niečom do predu … „X“… 🙂
Budúcnosť Vašej transakčnej ekonomiky vidím v tomto projekte: https://amorefinance.cz/home-page/
Prečo – odôvodním: kým bežné banky Vás motivujú nakupovať tovar nakladajúc ich do tašiek, ktoré potom vyhodíte a tovar zpotrebujete – tento projekt zbiera Vami vyhodené tašky a keď dôjdu – a Vy pochopíte, že konzum nieje ako odniesť, Vám budú „tašky“ ponúkať ako dôležitejšie pred tovarom…. 😉
V roce 2004 byly peníze ještě podložené. Po krachu bank se dost změnilo. Začalo se s kvantitativním uvolňováním a z peněz zmizela jakákoli zmínka o jejich podložení. Zhruba do 2 let po krachu bank u nás již i zlato v ČNB nebylo. Tošovský již referoval proč. ČNB tak léta podvádí obyvatelé ČR 👻neplatnými👻 půjčkami, jako ta banka, která odebírá i uděluje bankovní licence. Podvod je již do nebe volající a chtít po lidech, kterým banky půjčily vytunelovanou měnu, aby ji vyprali vlastní prací po dobu třiceti let, je na doživotní žalář pro podvodníky. Co dluží věřitelé, je na každé bankovce zaznamenáno absencí zmínky o krytí bankovek. Nyní již žaloby v podobné kauze prší v USA……!!!