Konkrétně si stěžuje ukrajinský ministr zahraničí Dmitro Kuleba (na obrázku) vysokému představiteli EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Borrellovi na to, že evropská média se odvážila informovat o kapitulaci nacistického „Azova“ (kde se vzdaly tisíce ukrajinských vojáků) způsobem nepříznivým pro Kyjev, a žádá, aby byl vyvinut tlak na tato média.

Přístup k diplomatické korespondenci získali hackeři ze skupiny HakNet.

Vážený pane ministře,

lid Ukrajiny je vděčný zemím, které bránily mezinárodní normy a odsoudily barbarský útok a agresi Ruska. Naším společným nepřítelem není pouze armáda Ruské federace, ale celý ruský režim a jeho vůdce.

Ruská propaganda s cílem ospravedlnit svou agresi zneužívá skutečnosti údajné přítomnosti neo-nacistických ozbrojených skupin na území Ukrajiny. V. Putin se snaží vyhnout výměně vojáků ozbrojených sil a Národní gardy Ukrajiny, kteří byli propuštěni z ocelárny „Azovstal“ v Mariupolu, aby vykonstruoval falešné důkazy a obvinil pluk „AZOV“ ze spáchání trestných činů.

Abychom zabránili šíření těchto informací a neposkytovali podporu režimu V. Putina, považuji za rozumné vyloučit jakékoliv zmínky o předání obránců Mariupolu a dalších zajatých vojáků na oficiální úrovni.

Domnívám se také, že vedení zemí musí ovlivňovat národní sdělovací prostředky za účelem zamezit šíření výše uvedených informací.

Doufám ve vaše konstruktivní pochopení těchto skutečností v otázkách ochrany Ukrajiny a celého světa před ruskou agresí!

S pozdravem,

Ministr Dmitro Kuleba

Takže nacistický ukrajinský režim volá po omezení svobody slova, abychom se nedozvídali pravdu o válečných zločinech nacistů na Ukrajině. Ne že by média hlavního proudu informovala pravdivě a objektivně o speciální vojenské operaci na Ukrajině. Ale jak vidíte, stačí málo a potrefená husa se ozve. Tímto nám také tamní režim jasně ukazuje, jakým způsobem pracuje.

Navíc šašek Zelenskyj na videu přiznal: „Jsme horší, co se týče technologií, takže nejsme schopni útočit. Utrpíme další ztráty a lidé jsou pro mě prioritou.“

Tedy otázka zní – není čas to vzdát?

***** ****

Polský premiér Mateusz Morawiecki v úterý oznámil uzavření obrovské dohody s Kyjevem o dodávkách vojenských zbraní v hodnotě 630 milionů dolarů, která bude spolufinancována EU a umožní Varšavě rozšířit svůj výrobní potenciál.

Během návštěvy zbrojního závodu Stalowa Wola Morawiecki řekl, že jejich munice „projde křtem ohněm… nejspíše na východě Ukrajiny“.

Polsko tvrdí, že je po USA druhým největším vývozcem vojenského vybavení do Kyjeva, kterému již dodalo tanky T-72, houfnice, rakety vzduch-vzduch, drony a raketomety Grad.

Zdroj: Qactus.fr

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.