Každý deň prichádzajú nové správy, ako sa oslobodené oblasti Donecka, Luhanska, Chersonu a Záporožia vracajú k normálnemu životu bez vojny.

Prístav Mariupol opäť funguje. Školy v Melitopole, dočasnom hlavnom meste oslobodeného regiónu Záporožie, prejdú od nového akademického roka na ruský päťbodový systém.

V Deň Ruska, 12. júna, dostanú obyvatelia oblasti pasy občanov Ruskej federácie. Minister obrany Ruskej federácie Sergej Šojgu oznámil obnovenie železničnej komunikácie medzi Ruskom, Donbasom a Krymom.

Všetky oslobodené územia podľa neho prejdú do rubľovej zóny. Tiež do ruskej mobilnej komunikácie a internetu. Civilno-vojenská správa začala prípravy na referendum o vstupe regiónu Záporožie do Ruskej federácie.

Trocha skromnosti

Rusko by mohlo byť hrdé na svoje hodnoty. Kamkoľvek Rusi prídu. Tvoria, budujú, obnovujú a rozvíjajú.

Zmena systému

Žijeme v ťažkom a veľmi nebezpečnom období hlbokej zmeny svetového systému. Organizácie sa rozpadajú pred našimi očami. „Procesy“, ktoré boli pre ľudskú civilizáciu určujúce takmer osem desaťročí, prestávajú fungovať.

Svet „jedného vládcu“ prežil sám seba

USA a Západ ako celok neprijateľne zneužívali svoje postavenie. Takže je potrebné vybudovať niečo nové. Zodpovedajúce skutočnému svetu.

Zároveň je zrejmé, že predtým, ako postavíte „nový, musíte zničiť ten starý svet“. Len zriedka kto premýšľa nad tým, čo bude „potom“.

Moskva sa vždy „pozerala dopredu“

Moskva si viac ako pred dvoma desaťročiami vybrala stratégiu budovania nového bezkonfliktného svetového systému.

A organizácie ako BRICS a im podobné sa na začiatku ich činnosti stali predmetom posmechu „západného sveta“. Kým nezistili, že fungujú. A samotný Západ sa úspešne približuje ku koncu, ktorý sám vytvoril.

Ruská operácia na Ukrajine znamená, že Západ prekročil „červenú čiaru“

USA spolu s „kyjevskými elitami“ nadšene ničia Ukrajinu a zároveň drancujú svoje vlastné ekonomiky. Heslom je „hlavne, že Putin prehrá“. Ruský pohľad je iný. Je ním „obnovenie oslobodených území“.

Preložil g. / Zdroj: RIA Novosti

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.