…..zajímavý rozbor symboliky pro tadesco napsal Milan Pullmann. Posuďte sami….

00:05

Dňa 18. decembra bol Medzinárodný deň migrantov. Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ešte predtým oznámila, že v roku 2018 ich prišlo do Európy najmenej 134 000. Pobočka tejto organizácie na Slovensku práve hľadá stážistov do tímov Migračných informačných centier v Bratislave a Košiciach. Čo to znamená? Prečo sa v správach často objavuje práve 33 migrantov? A prečo je na zozname obetí 33 293 migrantov?

V minulosti som už viackrát ukázal, ako slobodomurári používajú v médiách číslo 33 (najrozšírenejší, tzv. škótsky rítus slobodomurárstva má 33 stupňov). V jednom článku som zhromaždil odkazy na toto číslo v súvislosti s európskymi kráľovskými rodmi a dokonca arabskými dynastiami. Inde som ukázal slobodomurárske pozadie minuloročného pokusu o puč na Slovensku a dokonca súvis s pašovaním detí z Haiti do USA pod patronátom Clintonovej. Nejde teda o ojedinelý prípad, naopak, možno vidieť opakujúci sa vzor. Číslo 33 sa, samozrejme, objavuje v tlači aj v súvislosti s migrantskou krízou. Nebudem sa teraz zaoberať prípadmi, keď sa pre mainstream vyjadrujú 33-roční migranti, budem vychádzať len z ich počtu a osudu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Španieli a Nemci zachraňujú

V nedeľu 23. decembra nemecká mimovládna organizácia Sea Watch, ktorá deň predtým zachránila 33 migrantov (z toho šesť detí a štyri ženy) z Nigérie, Líbye a Pobrežia Slonoviny v medzinárodných vodách v blízkosti Líbye, vyzvala európske štáty, aby „našli rýchle riešenie“. „V tomto vianočnom čase nemôžeme hovoriť o kresťanských hodnotách a zároveň opustiť ľudské bytosti v núdzi na mori,“ prízvukoval hovorca Sea Watch Rupert Neugebauer. Apeloval pritom na Nemecko. „V lete sme demonštrovali v niektorých nemeckých mestách za prijatie migrantov a po týchto udalostiach viac ako 30 miest súhlasilo s pobytom prisťahovalcov, blokuje to však minister vnútra. Zaujímalo by ma, ako sa Horst Seehofer môže zúčastniť vianočnej omše, kde to bude o láske k blížnemu a súčasne zablokovať riešenie… Nemecko, jeden z najväčších a najbohatších štátov Európy, sa nedávno veľmi zdráhalo privítať týchto ľudí. To je hanba!“ Ešte dobre, že ich (ako na objednávku) zachránili tesne pred Vianocami, aby liberálna mimovládka mohla vyčítať nedostatok kresťanskej lásky odporcom masovej ilegálnej migrácie.

Len pred mesiacom, začiatkom decembra, pritom tlačová agentúra AP informovala s odvolaním sa na španielske úrady, že Španieli zachránili 33 migrantov plaviacich sa cez Gibraltársky prieliv, vrátane tehotnej ženy na malom člne a štyroch ľudí v dvoch kajakoch. Aká je pravdepodobnosť, že počas jedného mesiaca sa podarí dvakrát zachrániť presne rovnaký počet migrantov? Nuž, nestalo sa to len minulý rok v Španielsku, ale aj pred tromi rokmi v Turecku. Tam sa ich však údajne dvakrát po sebe 33 utopilo.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Horší osud v Turecku

V lete 2018 v tureckej provincii Aydin pri pobreží v okrese Kuşadası tímy tureckej polície a pobrežnej stráže spoločne zadržali najmenej 33 nelegálnych migrantov na gumenom člne, konkrétne 14 Iračanov, 13 Afgancov a 6 Sýrčanov.

Dňa 8. februára 2016 turecká štátna tlačová agentúra Anadolu informovala, že 22 migrantov sa utopilo pri pokuse preplaviť sa na grécky ostrov Lesbos, keď sa prevrátil čln pri tureckom pobreží v zálive Edremit. Súkromná tlačová agentúra Dogan najprv informovala, že južnejšie, neďaleko tureckého letoviska Dikili na pobreží Egejského mora, sa našlo 11 tiel migrantov, neskôr doplnila, že celkový počet v ten deň utopených migrantov je 33.

Pritom koncom januára 2016 loď, pašujúca migrantov do Grécka, narazila do skál na tureckom pobreží krátko po odchode z letoviska Ayvacık v Egejskom mori, len niekoľko kilometrov od pobrežia Lesbosu. Medzi 33 obeťami bolo päť detí. Predstavitelia pobrežnej stráže zachránili zo 17-metrového plavidla 75 ľudí, ale vláda sa obáva, že počet obetí stúpne. Videozáznamy ukázali medzi mŕtvymi aj batoľa oblečené v námorníckej modrej. Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) uvádza, že počet utopených je štvornásobný oproti predošlému roku, kedy sa tisícky denne snažili vstúpiť do EÚ z gréckych ostrovov, najmä z Lesbosu. Vidíme teda, že kým pred takmer tromi rokmi sa 33 migrantov pri Turecku zvyklo utopiť, minulý rok ich rovnaký počet zadržali. Išlo totiž o to, zahrnúť občanov EÚ výčitkami, že sa chudáci migranti vďaka nim utopili, vrátane detí.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Nemecký zoznam mŕtvych

Ešte v novembri 2017 nemecký denník Der Tagesspiegel zverejnil zoznam 33 293 ľudí, ktorí podľa redakcie zahynuli pri pokuse dostať sa do Európy od roku 1993 do 29. mája 2017. Denník zverejnil údaje o mŕtvych a tiež zdroj informácií, často však neboli identifikovaní. Kto však určil, že počítať sa bude do 29. mája 2017? V článku sa uvádzajú rôzne prípady smrti migrantov, pre ilustráciu uvádzam dva. Sedemnásťročného Somálčana neonacisti donútili skočiť z veže vo východonemeckom meste Schmölln, tridsaťročný Uganďan spáchal samovraždu v zadržiavacom stredisku na juhu Anglicka. V júni 2015 médiá zasa upozornili, že od začiatku roka k brehom ostrova Kos priplávalo 7 500 migrantov, pričom na ňom žije 33 000 pôvodných obyvateľov. Toto číslo sa síce nevzťahuje priamo k migrantom, je však zaujímavým súvisiacim údajom.

 

[wp_ad_camp_2]

 

33 migrantov aj na Slovensku

Ani Slovensko však slobodomurárske číslo v súvislosti s migrantmi neobišlo. V máji 2014 Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) v spolupráci so slovenskou vládou a Úradom vysokého komisára OSN pre utečencov zabezpečila humanitárny transfer 33 somálskych a etiópskych utečencov do Jemenu vrátane žien a rodín s deťmi (utiekli tam teda ešte pred saudskou intervenciou). Boli ubytovaní v Núdzovom tranzitnom centre v Humennom a najneskôr po 6 mesiacoch trvalo presídlení do tretích krajín. Od roku 2009 do mája 2014 IOM v spolupráci s partnermi presídlila cez Slovensko viac ako 500 utečencov z Afganistanu, Eritrey, Etiópie, Iraku, Somálska a Sudánu. Aktivity IOM sú financované americkou vládou, napr. prostredníctvom United States Refugee Admissions Program.

Práve v týchto dňoch, do 14. januára, pobočka tejto organizácie na Slovensku (IOM Slovensko) hľadá stážistov do tímu Migračných informačných centier v Bratislave a v Košiciach. Je jasné, že tzv. teoretici náhody v uvedených číslach neuvidia žiadnu súvislosť (nejde predsa o kotlebovské šeky). My ostatní však nie sme slepí a na extrémne náhody nemáme prečo veriť.

Milan Pullmann

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.