V Lumbeho zahradě v areálu Pražského hradu se konal 14. června brífing prezidenta Miloše Zemana, při kterém prezident nechal spálit červené trenky s odkazem na skupinu Ztohoven, která je vyvěsila nad Pražským hradem na podzim roku 2015. Na snímku vlevo je prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, vpravo vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář. ČTK/Kamaryt Michal

 

[wp_ad_camp_2]

 

Praha – Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě na venkovním ohništi spálil červené trenky, které v roce 2015 nad Hradem vyvěsili místo standarty členové skupiny Ztohoven. Podle Zemana je jeho kancelář zakoupila za korunu od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Zeman přítomným novinářům řekl, že politika by se měla dělat na základě výměny argumentů, nikoli na základě spodního prádla. Podotkl, že čas spodního prádla v politice skončil. „Abych tento názor dokumentoval, rozhodl jsem se, že červené trenýrky, které jsme za jednu korunu zakoupili od úřadu pro správu věcí majetkových, spálíme,“ řekl Zeman.

Hradní hasiči v plném hasičském vybavení pak trenýrky položili na ohniště a spálili. Akce se uskutečnila u rybníka v Lumbeho zahradě v areálu Pražského hradu.

Tiskový briefing bez otázek Pražský hrad oznámil ve středu. Téma setkání s novináři prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček tajil, což vyvolalo spekulace médií a veřejnosti. Zeman proto novinářům řekl, že marně testoval jejich inteligenci. „Je mě líto, že z vás dělám blbečky, opravdu si to nezasloužíte,“ řekl desítkám přítomným žurnalistů. Prezident je znám svým silně kritickým postojem k novinářům.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Pozn. raja: Já jsem s napětím čekala na živé vysílání, co nám prezident chce sdělit. „Novináři nesmějí klást otázky.“ Vše vypadalo tak tajemně, že jsem očekávala (asi jako všichni, kteří to sledovali) nějaké závažné oznámení. Prezident tam přijde, vynadá novinářům do blbečků a spálí trenky. To jsem skutečně nečekala. Pobavilo…

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.