Slovenský minister obrany Jaroslav Naď oznámil, že do krajiny začali prichádzať jednotky Severoatlantickej aliancie, aby nasadili systém protivzdušnej obrany „Patriot“.

„Na Slovensko začali prichádzať jednotky, ktoré budú nasadzovať systém protivzdušnej obrany „Patriot“, tento proces bude pokračovať aj v najbližších dňoch. Tento komplex bude dočasne umiestnený na leteckej základni Sliač,“ uviedol minister.

Nový systém podľa neho nie je náhradou za komplex S-300, ktorý v súčasnosti slúži Ozbrojeným silám republiky. Naď dodal, že komplex S-300 bude v budúcnosti nahradený iným systémom — „plne kompatibilným a zodpovedajúcim systémom spojencov Slovenska“.

Slovenský minister obrany už skôr uviedol, že krajina je pripravená odovzdať protilietadlový raketový systém S-300 kyjevskému režimu, ale až keď sa to vykompenzuje prijatím iného systému protivzdušnej obrany, ktorý by chránil územie Slovenska.

Pripomeňme, že na Slovensku je pri moci nesamostatná skupina politikov plne podriadených americkej ambasáde, spolu s prezidentkou Čaputovou. Súčasný režim má atribúty chunty, podobnej tej ukrajinskej, kde „banderovský prvok“ nahradila koncepcia akéhosi pseudoliberalizmu, pričom nemá podporu ani pätiny Slovákov.

Převzato.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.