Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj si v neděli večer prostřednictvím videokonference před poslanci a ministry vlády stěžoval na Izrael, který od ruské invaze nedělá dost pro pomoc jeho zemi.

Prosil Izrael, aby uvalil sankce na ruské podniky, a ptal se: „Proč Izrael upustil od sankcí vůči Rusku? Izrael musí dát odpovědi na tyto otázky a poté s nimi žít.“

Zelenskyj prosil Izrael, aby poslal svůj systém protiraketové obrany Iron Dome na ochranu ukrajinských civilistů před ruskými nálety. Chválil Iron Dome jako nejlepší systém protiraketové obrany na světě a stěžoval si, že Izrael nedodává Ukrajině ani obranné zbraně.

„Obracíme se na vás a ptáme se, zda je lepší poskytnout pomoc nebo zprostředkování bez výběru strany,“ řekl poslancům a ministrům. „Odpověď na tuto otázku nechám na vás, ale chci poukázat na to, že lhostejnost zabíjí.“

Kritizoval premiéra Naftaliho Bennetta, který zprostředkoval jednání mezi ním a ruským prezidentem Vladimírem Putinem, a Zelenskyj řekl, že zprostředkování může být mezi dvěma stranami, ale ne mezi dobrem a zlem.

Zdroje blízké Bennettovi a ministru zahraničí Jairu Lapidovi uvedly, že je překvapilo, jak kritický byl Zelenskyj ve svém projevu. Navzdory projevu bude zprostředkování pokračovat a Izrael Ukrajině zbraně neposkytne, uvedly zdroje.

Lapid poděkoval Zelenskému za to, že se „podělil o své pocity a těžkosti ukrajinského lidu“. Izrael bude Ukrajině nadále pomáhat a „nikdy se neotočí zády k lidem, kteří trpí nočními můrami války“, řekl.

Zelenskyj přirovnal to, co jeho země prožívá, k holocaustu a řekl, že Rusové používají proti Ukrajině termíny jako „konečné řešení“. Datum 24. února, kdy došlo k ruské invazi, je stejným datem, kdy byla v roce 1920 založena nacistická strana, řekl a dodal, že Ukrajinci zachraňovali Židy během holocaustu.

Ministři vlády a poslanci uvedli, že je Zelenského přirovnání k holocaustu urazilo.

„Jeho kritika Izraele byla legitimní, stejně jako jeho zvyšování očekávání vůči nám, ale ne jeho rozhořčené a směšné přirovnání k holocaustu a jeho snaha přepsat dějiny a vymazat roli ukrajinského národa v pokusech o vyhlazení židovského národa,“ řekl předseda Náboženské sionistické strany Bezalel Smotrič.

Putin a další ruští představitelé opakovaně přirovnávali Ukrajince k nacistům.

Zelenskyj apeloval na Izraelce a zmínil ruské útoky v blízkosti památníku holocaustu Babyn Jar a pohřebiště rabína Nachmana z Breslova v Umanu. Stěžoval si, že Izrael nesankcionuje ruské podniky.

Zelenského citátům naslouchalo 129 ministrů a poslanců Knesetu. Někteří poslanci se připojili ze zahraničí. Někteří poslanci však projev bojkotovali na protest proti příliš proizraelské Ukrajině.

Kybernetickému oddělení Knesetu a Národnímu kybernetickému ředitelství se podařilo zmařit kybernetické útoky, jejichž cílem bylo projev zastavit.

Předseda Knesetu Mickey Levy Zelenskému poděkoval a řekl, že se modlí za ukončení války. Vyjádřil naději, že Zelenskyj bude moci navštívit Jeruzalém, až válka skončí.

Zdroj Jerusalem Post

Tak Zelenskyj škemral u Amíků a teď škemral u Židů. Naštěstí ti už prozřeli a sami vidí, že Ukrajině vládnou nacisti a chazarská mafie, a Zelenskyj ve své řeči převrátil, co se dalo. Na Ukrajině je proto třeba provést pořádnou denacifikaci, jak řekl prezident putin.

Ředitel korporace THE USA INC. a herec JOE BIDET v pátek navštíví Varšavu, kde bude jednat o Ukrajině. Ve Varšavě má Biden na programu schůzku s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Podle večerního oznámení Pentagonu bude amerického herce BIDETA při návštěvě Evropy doprovázet další herec, takzvaný ministr obrany Lloyd Austin. Představitelé divadelních kulis znázorňující Bílý dům uvedli, že přímo na Ukrajinu se Biden nechystá. Takzvaný americký ministr zahraničí Antony Blinken se tento měsíc na polsko-ukrajinské hranici sešel se šéfem ukrajinské diplomacie Dmytrem Kulebou. Což nahrává tvrzení, že komediant Zelenskyj a celá vláda zdrhli z Kyjeva a nejsou nikde na území Ukrajiny, ale nýbrž v Polsku.

A když se nyní nesmí používat písmeno „Z“, pak Zeman není Zeman ale eman? A Zelenskyj je elenskyj? 

– tereza

JOE BIDEN vzkazuje: Užijte si zbytek show. :))

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.