…..celkem tedy 8 výbuchů na osmi místech a v jeden den. Neznamená to tedy nic jiného, než že to bude nekonečný boj právě s touhle sebrankou. Je otázka kdo za sebrankou stojí????Ach jóó

22:54

Colombo 21. apríla 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Eranga Jayawardena)

Na prinajmenšom 207 mŕtvych a vyše 450 zranených stúpol počet obetí ôsmich bombových útokov, ku ktorým došlo v nedeľu na Srí Lanke. Oznámil to hovorca srílanskej polície, ktorého citovala agentúra AFP.
Ilustračné foto – bombové útoky na Sri Lanke

[wp_ad_camp_2]

Niekoľko hodín po šestici takmer simultánnych explózií na Srí Lanke sa ozvali ďalšie dve na okraji hlavného mesta. Potvrdil to hovorca armády s tým, že siedmy výbuch zasiahol penzión na predmestí Dehiwala a zahynuli pri ňom najmenej dvaja ľudia, a ôsmy hlásia z ďalšieho predmestia Dematagoda.

Medzi obeťami výbuchov sú veriaci, ktorí sa na Veľkonočnú nedeľu zúčastňovali bohoslužieb, ako aj hoteloví hostia. Podľa AFP je medzi obeťami aj deväť cudzincov.

Medzi cudzincami, ktorí pri výbuchoch zahynuli, sú občania USA, Británie a Holandska, uviedol pre AFP srílanský policajný zdroj.

Prvý výbuch zasiahol kostol sv. Antona v hlavnom meste Colombo. Druhú explóziu hlásili z kostola sv. Sebastiána v meste Negombo, ktoré leží severne od metropoly Colombo.

[wp_ad_camp_2]

Ďalší výbuch nastal v kostole v meste Madakalapuwa. Výbuchy zároveň otriasli aj tromi hotelmi. Ku všetkým šiestim výbuchom došlo takmer súčasne.
Na snímke ľudia nesú mŕtve telo po výbuchu v kostole sv. Antona v Kolombe na Srí Lanke 21. apríla 2019.

Hovorca ústrednej nemocnice v meste Kolombo krátko po útoku povedal médiám, že prijali takmer 300 zranených. Podľa jeho údajov pri výbuchoch zahynulo najmenej 30 ľudí a ďalších 283 utrpelo zranenia.

V súvislosti s ôsmimi výbuchmi, ku ktorým došlo v nedeľu v luxusných hoteloch a katolíckch kostoloch v srílanskej metropole Kolombo, ako aj v dvoch ďalších mestách zadržala polícia sedem podozrivých osôb.

Srílanské úrady v súvislosti s útokmi vyhlásili zákaz vychádzania.

K zodpovednosti za útoky sa doposiaľ nikto neprihlásil.

Správu aktualizujeme

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.