;

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán oznámil více podpory pro maďarské rodiny a podniky kvůli s koronaviem spojenému propadu ekonomiky, kdy vyhlašuje: „Pro nás na všech životech a na všech jobech záleží.“

Ministerský předseda Orbán řekl, že ač „Všude po Evropě druhá vlna koronaviru láme rekordy,“ tak rovněž platí, že „ten virus nejenže ohrozil zdraví lidí, ale také rozpoutal útok na naše rodiny a pracovní místa.“

K tomuto účelu oznámil novou sadu opatření na podporu Maďarů a maďarských podniků, včetně „Moratoria na splácení dluhů pro rodiny a podniky, které se prodlužuje až do 1. července 2021“ a „Rodiny s dětmi (nebo je očekávající) budou moci požádat o preferenční půjčku na renovaci bydlení až do 6 milionů HUF, z čehož budou 3 miliony automaticky odpočítány, jakmile bude renovace dokončena,“ kdy úrok na tuto půjčku je zastropen na 3 procentech.

 

 

Dodatečnou podporu dostanou „městečka a vesnice do 25 000 obyvatel,“ což následuje po diskusi s místními zástupci a daně pro místní podničky – tj. pro malé a středně velké podniky od počátku roku 2021 spadnou na polovinu.

Podniky v sektorech cateringu, turistiky a hotelů stejně jako soukromé dopravní firmy – které byly pandemií a s ní spojenými karanténními restrikcemi po celý rok obzvlášť zasažené dostanou od Orbánovy vlády proplaceny dvě třetiny jejich platů.

Tento národně konzervativní vůdce spolu s podobně smýšlejícími spojenci v polské vládě byli donedávna černými ovcemi Evropské unie kvůli celoevropským opatřením na pomoc proti koronaviru, když vetovali navržený rozpočet, který obsahoval tzv. ustanovení o vládě zákona, ve kterých on a Poláci viděli jen slabě zastíraný pokus o upření podílu na tomto financování vládám, co jsou proti masové migraci, pokud se nepodvolí dirigování stanovujícímu linii EU.

„V minulých dnech to byl Ústřední výbor v Moskvě, kdo měl ve zvyku rozhodovat, jaká je ideologická linie. Kdokoliv se od ní odchýlil, se ocitl pod tlakem,“ řekl Orbán o tomto sporu v nedávném interview s německým tiskem, jehož přepis Breitbart London viděl.

„Eurokomisařka Věra Jourová chtěla zavést podobný dozorčí orgán nad mechanismem vlády zákona, která postrádá právní definici nebo objektivně univerzálně uplatnitelná kritéria. Chtějí národní vlády hrozbami finančních sankcí donutit, aby realizovaly ideologicky definované politiky,“ řekl.

„Naše citlivost k tomu má historické kořeny. Maďarsko nebylo nikdy součástí Sovětského svazu, bylo součástí Sovětského impéria spolu s Polskem, Českou republikou atd. My víme, jaké to je, když se rozhodnutí nedělají v našich vlastních metropolích,“ dodala.

Maďarský vůdce EU rovněž obvinil z „katastrofy“ Brexitu.

„Problém je v tom, že Bruselané spoustu let ignorovali názory a potřeby Britů…Evropská unie se stala daleko více tažená ideologií s vyššími daněmi, většími státními intervencemi, nižší konkurenceschopností. Německo s Francií mají moc ovlivňovat a ty dělají z ekonomické politiky politiku socialistickou, kdy je větší důraz kladen na redistribuci a menší na výkonnost a modernizaci,“ lamentoval.

Zdroj: BB | Překlad: reformy.cz

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.