Ruské ozbrojené síly zničily při útoku na výcviková střediska na vojenském cvičišti Javorivske ve Lvovské oblasti přibližně 180 zahraničních žoldáků a velkou zásilku zahraničních zbraní. Mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov prohlásil, že likvidace zahraničních žoldnéřů, kteří přicházejí na Ukrajinu, bude pokračovat.

„Ráno 13. března zasáhly přesně naváděné střely dlouhého dosahu výcviková střediska ukrajinských ozbrojených sil v obci Stariči a na vojenském cvičišti Javorivskij. Kyjevský režim v těchto objektech zřídil výcvikové a bojové středisko pro zahraniční žoldáky před jejich nasazením v oblastech bojových operací proti ruským vojákům a také skladovací základnu pro zbraně a vojenské vybavení pocházející z cizích zemí. V důsledku úderu bylo zneškodněno až 180 zahraničních žoldnéřů a velká zásilka zahraničních zbraní,“ uvedl Konašenkov.

Podle něj „bude pokračovat likvidace zahraničních žoldáků, kteří přicházejí na území Ukrajiny“.

Televizní kanál CNN dříve citoval ukrajinské úřady, které uvedly, že byl podniknut nálet na cvičiště ve Lvovské oblasti, kde západní země dříve cvičily vojáky a důstojníky ukrajinské armády.

Mluvčí Pentagonu John Kirby později uvedl, že americká armáda v době úderu na cvičišti Javoriv nebyla, Američané ho opustili před několika týdny.

Zdroj: TASS

Před několika dny jsem četla, že české ministerstvo obrany eviduje 250 dobrovolníků, kteří chtějí jít bojovat na Ukrajinu. Myslím, že šance na návrat domů těchto lidí – „bláznů“ je minimální. – tereza

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.