…..nic nového pod sluncem. Zločinci potřebují lží, tak jako všechny soudy po celém světě, likvidovat slušné lidi. Do konečného a totálního zotročení lidí jim chybí jen krůček. Trump a Putin jim moc překáží….

08:54

 

Oznámili návrh obžaloby voči Donaldovi Trumpovi

Právny výbor Snemovne reprezentantov bude o článkoch, ktoré sú bodmi obžaloby, hlasovať vo štvrtok.

Oznámili návrh obžaloby voči Donaldovi Trumpovi

Zdroj: Reuters

Predsedníčka Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiová v utorok oznámila, že návrh obžaloby voči prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi bude mať dva články. Ide o zneužitie právomoci a pohŕdanie Kongresom, píše denník Washington Post.

Právny výbor Snemovne reprezentantov bude o článkoch, ktoré sú de facto bodmi obžaloby, hlasovať vo štvrtok. Celá snemovňa by o nich mala hlasovať nasledujúci týždeň.

Televízia CNN zverejnila vyhlásenie šéfa právneho výboru Snemovne reprezentantov Jerrolda Nadlera, ktoré približuje znenie článkov.
Zneužitie právomoci: „Nevyvrátiteľným trestným činom prezidenta je zneužitie právomoci svojej verejnej funkcie s cieľom získať neoprávnený osobný prospech, pričom ignoroval alebo poškodzoval národné záujmy. Presne to urobil prezident Trump, keď požiadal a vyvíjal nátlak na Ukrajinu na zasahovanie do našich prezidentských volieb v roku 2020,“ povedal Nadler k prvému bodu možnej obžaloby.

Pohŕdanie Kongresom: „Prezident, ktorý vyhlási, že je nad zodpovednosťou, nad americkým ľudom a nad právomocou Kongresu vzniesť obvinenie – ktorého cieľom je chrániť naše demokratické inštitúcie pred hrozbami – je prezidentom, ktorý sa považuje za viac než zákon,“ informoval Nadler o znení druhého bodu.

[wp_ad_camp_2]

Vyšetrovanie v rámci impeachmentu v Snemovni reprezentantov ovládanej demokratmi sa zameriava na obvinenia, že republikán Trump zastavil americkú vojenskú pomoc Ukrajine, aby ju donútil spustiť politické vyšetrovanie proti jeho možnému rivalovi v prezidentských voľbách v roku 2020 Joeovi Bidenovi a jeho synovi Hunterovi.

Vyšetrovanie prebiehajúce v snemovni môže vyústiť do ústavnej žaloby proti Trumpovi a v takom prípade by sa Trump stal tretím obžalovaným prezidentom v dejinách USA, po Billovi Clintonovi v roku 1998 a Andrewovi Johnsonovi v roku 1868. Uznať za vinného a odvolať z úradu ho môže až Senát, kde majú republikáni väčšinu.

Zdroj: (1)

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.