Ako sa mohlo stať, že sa zbrane nemeckej skupiny Stred opäť nachádzajú na spálenej ukrajinskej zemi?

Lídri G7 vyhlásili úmysel „zabrániť Rusku vo víťazstve“ na Ukrajine. „Veľká Sedmička“ sa považuje za neformálne združenie „najmocnejších“. To už dlhodobo hraje hru zvanú „či a kedy prizveme i Rusko“. Teraz už ale majú v otázke Ruska jasno.

Divná zostava

Udalosti posledných mesiacov nás nútia rozmýšľať o zložení a skutočnej povahe „gésedmičky“. Tvoria ju USA, Veľká Británia, Francúzsko, Kanada, Nemecko, Taliansko a Japonsko. Veľmi zaujímavá kombinácia. Štyri krajiny, ktoré v Druhej svetovej vojne vystupovali ako spojenci Ruska. Teda Sovietskeho zväzu. Aby bolo všetko po správnosti. A tri z nich presadzovali fašizmus.

A tieto krajiny, pod akože neformálnym ale vlastne oficiálnym vedením USA, dávajú z času na čas Rusku morálne ponaučenia. Zároveň presadzujú ideologické a ekonomické postoje. To len na okraj, aby bolo zrejmé, s kým a s čím má Rusko dočinenia.

Déja vu

Takže súčasný kurz G7 je „zabrániť víťazstvu Ruska na Ukrajine“. Prečítajte pozorne znova. A pripomeňte si dejiny. Nemci, Taliani a Japonci sa spoločne rozhodli „nedovoliť Rusku vyhrať“. Píše sa rok 2022, alebo sme sa vrátili do roku 1943?

Až z toho behajú zimomriavky po koži. A v Berlíne to s nikým nepohne? Tu už nejde o súkromné vybavovanie účtov. Toto už vyzerá ako čistá pomsta za prehranú vojnu. Tú pred 77 rokmi.

Iné je to len v tom, že teraz sa k tejto myšlienke pripojili bývalí spojenci Ruska. Tí, ktorí s radosťou zhodili dve atómové bomby na Japonsko. V čase, keď to už vôbec nebolo potrebné. Len aby zastrašili svojho vtedajšieho spojenca Sovietsky zväz. Vtedy vo Washingtone totiž mali veľkú chuť pokračovať vo „vojnovom bankete“.

Preto treba dnešný postoj krajín G7 posudzovať v dejinných súvislostiach. A ako to vyzerá dnes? Ako presne chcú „dobrí susedia“ Ruska zabrániť jeho víťazstvu na Ukrajine?

Masky padli

Už začali konať. Nevšimli ste si, že Joe Biden doslova každý deň prichádza so správami typu „dnes sme vyčlenili 800 miliónov a včera tiež 800 miliónov dolárov“. A podobne. Dokonca sa spomína i Lend-Lease. Zjednodušene „prenájom zabezpečenia“ pre spojencov. Teda zákon, ktorý znamenal pre USA posledný krok pred ostrým zapojením do Druhej svetovej vojny.

Samotný názov nás vracia do obdobia Druhej svetovej vojny. Znamená zrušenie obmedzenia dodávok zbraní pre „nových spojencov“. Do začiatku ruskej operácie bolo ukrajinské územie plné zbraní i bez veľkej reklamy. Teraz už masky padli.

Zlomilo sa i Nemecko

Navyše aj Nemecko, ktoré sa napriek porážke považovalo za nezávislý štát, bolo doslova „zlomené na kolene“. Celý jeho krásny štatút krajiny, ktorá nedodáva zbrane na horúce miesta, sa za pár dní odparil.

Bundestag prijal nový rozpočet na obranu v hodnote biliónov dolárov. Čo sa nestalo od roku 1956! Slúži mu síce za česť, že sa zo situácie snažilo „vyvliecť“ dodávkou prilieb a nepriestrelných viest. No nakoniec bolo prinútené začať dodávať na Ukrajinu i ťažké zbrane.

Ukrajinou sa opäť ženú nemecké tanky, aby zabíjali Rusov

Hovoríme o 50tich kusoch samohybných protilietadlových zbraní. To znamená, že nemecké tanky sa opäť ženú po území Ukrajiny, aby zabíjali ruských vojakov. „Cez spálenú planinu, meter po metri, kráčajú vojaci skupiny Stred po Ukrajine,“ ako spieval Vysockij. Takže je to tu znova. A nezáleží na tom, aká je ich posádka. V tomto prípade ide o miestnych, ktorých vytrénovalo NATO.

„Zabránenie víťazstvu Ruska na Ukrajine“ má zároveň i ekonomický rozmer. Ide o sankcie. Z nich je polovica ohlásená nahlas a zvyšnú polovicu vykonávajú ruky aktivistov. Do celého sveta vytrubujú, aké ďalšie spoločnosti „navždy“ opúšťajú Rusko. Hoci ide len o výrobcu buchiet, na ktorého oficiálne nikto žiadne sankcie neuložil.

„Celý svet“ proti Rusku

To by malo vytvoriť správnu psychologickú náladu ruského obyvateľstva. Vyvolať ozajstnú paniku. Presvedčiť Rusov, že „celý svet je proti nim“. Dokonca i výrobcovia buchiet. Generácie, ktoré vyrastali v pohodlí a sýtosti, by mali byť týmto pravdepodobne ohromené. Skutočnosť však ukazuje, že tomu tak celkom nie je.

Do posledného Ukrajinca či do poslednej západnej zbrane?

Vyzerá to tak, že sa krajiny G7 snažia cielene urobiť z Ruska „stroj na deštrukciu západných zbraní“. Čo uštipačne niektorí analytici nazvali „do posledného Ukrajinca“. A čo je najdôležitejšie, nejde vôbec o rozhodnutie samotných Ukrajincov.

Rozhodli to za nich páni v kravatách, ktorí sa zoskupili v „klube G7“. A volá sa to stratégia „zabránenia víťazstvu Ruska“.

Preložil g. / Zdroj: LIFE

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.