Ministerstvu spravedlnosti trvalo asi sto let, než bylo schopno exponovat veřejně známé „nežalovatelné“ podvody své aktuálně první investiční banky, JPMorgan Chase, nejvyššího spekulanta v oblasti finančních derivátů („hedgeové fondy“), nyní chyceného „při činu“ při svých hrozných manipulacích s cenami zlata a stříbra.

Přichází tedy opravdu Revoluce globálního finančního systému?

JPMorgan Chase je považován za nejvyšší megabanku, která spravuje hedgeové fondy na celém světě na základě čistých finančních spekulací, které jsou součástí celé řady zlověstných a nechvalně známých tzv. finančních derivátů (zejména CDO a CDS), které dosáhly děsivé hodnoty 544 bilionů dolarů, téměř trojnásobek hodnoty všech burz na celém světě a také odpovídá více než šestinásobku světového hrubého domácího produktu ve výši 87 bilionu dolarů.

[wp_ad_camp_2]

Možná se skončí jedna z nejstarších finančních nadnárodních společností na planetě se sídlem v New Yorku, jako je BlackRock, Vanguard Group a StateStreet, které dnes ovládají největší megabanky,

JPMorgan Chase je první americkou bankou a šestou bankou na světě v žebříčku velikosti aktiv ve výši 2,73 bilionu dolarů.

Podle Tylera Durdena z Zero Hedge, americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo představenstvo této banky z manipulací při obchodování s drahými kovy (zlatem a stříbrem) a nazvalo jej „kriminálním podnikem“ a označilo banku za „ekvivalent mafii.“

Zero Hedge připomíná, že předtím, než toto bylo odhaleno, bývala taková zjištění označována za „konspirační teorie.“

Prokurátoři předvedli a ukázali „masivní víceleté schéma manipulací trhu se smlouvami futures o drahých kovech a podvodech účastníků tohoto trhu.“

[wp_ad_camp_2]

Ministerstvo spravedlnosti formálně obvinilo tři obchodníky megabank: Michaela Nowaka, Christopher Jordana (který později přešel do Crédit Suisse a First New York) a Gregg Smitha. V současné době byl vynechán ten nejchytřejší ze všech, Blythe Masters.

Brian Benczkowski, zástupce generálního prokurátora, novinářům řekl, že „na základě skutečnosti, že se jednalo o rozsáhlé kriminální jednání těchto subjektů, a které bylo navíc spácháno v tisících případech po dobu osmi let, což je přesně takové chování, které se dá podřadit pod zákon RICO.“ (Zákon proti organizovanému zločinu a korupci, pozn.red.)

Portál Bloomberg vysvětluje RICO jako: „zákon, který umožňuje státním zástupcům chytit „zločinecké firmy,“ jako jsou mafie, tím, že obviňuje všechny členy organizace za jakýkoli trestný čin spáchaný jednotlivcem jménem organizace.“

Šach před finálním Matem?

Půjdou tak daleko, aby zabavili a nebo vyvlastnili aktiva v hodnotě 2,73 bilionu dolarů, a hned potom „vyrušovat“ jejich skutečné majitele: gigantickou firmu Black Rock, Vanguard a State Street?

Jazyk používaný státními zástupci je hrozivý – na to, že jsou to strategické bankovní klenoty, které se těšily naprosté beztrestnosti za Clintonů a Obamy, a tito obvinili obchodníky banky ze zlatem a stříbrem, že operovali ve „spiknutí.“

[wp_ad_camp_2]

Státní zástupce Benczkowski se nezastavuje: „Budeme sledovat fakta, kam až vedou.

Pokud je ministerstvo spravedlnosti skutečně v souladu s tím, co objevilo a předneslo, pak bychom prakticky mluvili o všeobecném ochromení celého amerického bankovního systému, o skutečné finanční revoluci, jako když Roosevelt zrušil zlatý standard (1933), ale nyní by to Trump udělal opačně. Kompletně obstaví bankovní aktiva Wall Streetu.

Revoluce tohoto rozsahu by učinila Trumpa nesmírně populárním, a to dokonce tak, že by předstihl senátorku Elizabeth Warrenovou z Demokratické strany, která přímo politicky vyrostla díky svým tvrdým postojům proti excesům Wall Street.

A rozměr této ZMĚNY je obrovský! Trump by udělal finanční převrat v samém srdci Wall Streetu a možná riskujíce svůj život, neřkuli, riskujíce život celé své rodiny.

A přesně tímto důvodem je vysvětlena přehnaná zuřivost jeho odpůrců, stimulovaná mega a gigabankami, které se ocitly v šachu, a které dominují trhu na Wall Street, a snaží se Trumpa defenestrovat pod jakoukoli, ať už banální nebo skutečnou, záminkou.

William Sweeney, zástupce ředitele pobočky FBI v New Yorku, dodal, že manipulace pravděpodobně ovlivnila „vzájemné tržní vztahy a zákazníky bank, které zastupovaly prostřednictvím schématu obchodu s drahými kovy takovým způsobem, který negativně ovlivnil přirozenou rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou.“

[wp_ad_camp_2]

Nejzajímavější je osm let trvající vyšetřování, které začalo sotva tři roky po vážné finanční krizi v roce 2008, která byla následkem bankrotu Lehman Brothers, a stále to byl prezident Obama, který neměl odvahu nebo ani ochotu dát Wall Street do pořádku, stejně jako globální trhy.

Americké ministerstvo spravedlnosti neobvinilo v tomto případě jen tak nějakou obyčejnou banku, ale pustilo se přímo do krční tepny – hlavní globální banky – starého mezinárodního finančního systému založeného na finančních derivátech (hedgeových fondech), čímž odhalilo očividnou manipulaci se zlatem a stříbrem, které poškodilo miliony investorů v USA a v zahraničí, a bude pravděpodobně znamenat příchod nového globálního finančního systému podloženého zlatem a stříbrem.

[wp_ad_camp_2]

 

Podle mého názoru je v případě znovuzvolení Trumpa velmi pravděpodobné, že se připravuje ideální prostředí k posílení zlata a stříbra. V USA v 19. století dokonce existovala politická Strana stříbra – jako bašty nového mezinárodního finančního systému, ve shodě s Ruskem / Čínou / Indií, a právě to bylo kupodivu součástí volebních platforem Republikánské strany v posledních prezidentských volbách a která ví lépe než kdokoli jiný o vážné krizi, ve které se právě dolar nachází.

Autor: Alfredo Jalife-Rahme

Pro tadesco přeložil Pedro | Zdroj: Sputnik español

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.