Dva příslušníci americké armády podali žalobu na ministra obrany Lloyda Austina, aby zrušil jeho požadavek, že všichni vojáci musí být očkováni vakcínou COVID-19.

V rámci toho požadovali výjimky na základě přirozené imunity.

Armádní seržant Dan Robert, příslušník pěchoty ve Fort Bragg v Severní Karolíně, a seržantka námořní pěchoty Hollie Mulvihillová, letecká dispečerka na letecké stanici námořní pěchoty New River v Severní Karolíně, podali 17. srpna žalobu u okresního soudu v americkém Coloradu.

V žalobě je jako žalovaný vedle ministra zdravotnictví a sociálních služeb Xaviera Becerry a Janet Woodcockové, úřadující komisařky Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), uveden také Austin.

Oba příslušníci vojenské služby podávají žalobu jménem svým i jménem dalších příslušníků v aktivní službě – včetně těch, kteří přežili COVID-19 – kterým byla vakcína nařízena.

Robert a Mulvihillová v žalobě tvrdí, že ministr Austin jim veřejně oznámil prostřednictvím oběžníku, že mají být okamžitě očkováni, a že ministerstvo obrany „již očkuje vojenské příslušníky v přímém rozporu se svými zákonnými povinnostmi a právy příslušníků vojenské služby podle federálního zákona a ústavy“.

Rovněž založili svou argumentaci na předchozím povolení vakcíny Pfizer-BioNTech k nouzovému použití a uvedli, že „federální zákony zakazují použití jakýchkoli nelicencovaných vakcín u příslušníků vojenské služby bez jejich informovaného souhlasu.“

Žalující strana požaduje deklaratorní a soudní zákaz, protože ministerstvo obrany „používá vakcínu proti COVID-19 s povolením k nouzovému použití“.

Společnost Pfizer-BioNTech získala plné schválení FDA 23. srpna, tedy několik dní po podání žaloby. (To jsou „náhody“, že? pozn. př.)

„Ani prezident, ani ministr obrany, ani ministr zdravotnictví a sociálních služeb, ani ministr Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv nesplnili požadavky těchto kontrolních částí federálního zákona,“ uvádí se dále v žalobě.

„Jakékoli nedobrovolné očkování žalujících je proto přímým porušením federálních zákonů, doprovodných předpisů a ústavy USA, popírá zákony o rovné ochraně žalujících podle 14. dodatku tím, že se se žalujícími vojáky s přirozenou imunitou zachází jinak než s jejich podobně postiženými vrstevníky v armádě, kteří mají pouze simulovanou imunitu, a porušuje jejich těla experimentální vakcínou.“

Přeložila tereza | Více na: NTD.com

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.