Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Proč se jmenují tak jak se jmenují? Proč říkáme stůl stolu? Proč je hrnek hrnkem? Co nám říká Staroslóvienská Boukøvíce
Vážení čtenáři,
je těžké psát něco o tak jednoduché otázce, kde se vzala naše slova?
Proč se jmenují tak jak se jmenují? Proč říkáme stůl stolu? Proč je hrnek hrnkem a proč je chci…chci.
A těchto proč je celá naše slovní zásoba, je to celá paměť našeho národa. A když to pojmu ve velkém, je to paměť každého národa. Je to paměť světa.
Každé slovo se skládá z písmenek. Zdá se kolikrát, že ta písmenka někdo jen tak seřadil. Že jim dal nějakou zpěvnost, aby se dobře vyslovovala. Že se nám poté zdají být krásná.
Ano, jsou krásná a dokonce mnohdy na sebe navazují. Pro naše vysvětlení jakože přenášíme kořen slova. Ale pokud jsme pozorní, všimneme si, že ne vždy při přenášení kořene slova přenášíme stejnou podstatu věci, co ztvárňuje slovo samé.
Teď mám na mysli např. slovo hodnost, nebo slovo hodný, nebo slovo hodnota a pak třeba vhodnost, a co tak samotný hod a hody. Zdá se, že slova mají stejný kořenový základ a přesto se zdají být rozdílná. Možná. O těchto kouzlech si povíme někdy později.
[wp_ad_camp_3]
Dnes vám chci ukázat, odkud se tedy vzala podoba našich slov.
Jistě se můžeme všichni shodnout na tom, že základem slov jsou písmenka a že slova samotná nám přesně ztvárňují podobu dané věci, nebo lépe řečeno, pro každého z nás udávají podobu popisované věci. Každé slovo nám zobrazuje věc, abychom se lépe domluvili. To je podstatou každého slova.
Sjednotit se na významu daného slova.… pro naši představu, ohromný posun v dorozumívání.
Takže pokud celé slovo něco ztvárňuje, je zde otázka, může ztvárňovat něco každé písmenko?
A zde jsme jen krůček od prvního poznání. Pokud si připustíme onu následnost, že slova něco zobrazují, pak nižším prvkem následnosti je, že písmenko něco zobrazuje.
Vyšší následností je, že i složená věta něco zobrazuje.
Jak je to jednoduché. Teď už stačí nalézt jen klíč, co které jednotlivé písmenko znamená.
Na tuto podstatu hledám odpovědi celý život. A tak se mě stalo, že jsem byl v první třídě rušivý element, protože jsem kladl paní učitelce otázky typu : paní učitelko, proč je tabule tabule? Zlobil jsem a tak jsem byl často v koutě.
Ale červík záhady a hledání odpovědi byl již zasetý. Byl ukotven do mého vědomí a já chtěl vědět odpovědi. A tak se i stalo v životě, když mě nikdo nedokázal podat vysvětlení, ukojit mou zvědavost, že jsem pátral, až jsem nalezl tabulku s písmenky Staroslovanské bukvice.
A nejen tabulku, najednou se přede mnou otevřela pozvánka na kurz k této tabulce. Zprvu mě připadala jako ruská azbuka, ale v pozvánce se psalo, že právě kurz mě má odhalit znalosti o každém znaku, o každém písmenku!
Pane jo, vždyť to já hledám celý život.
Kurz byl báječný a já začal objevovat ona kouzla jednotlivých písmenek. Ze Staroslovanské bukvice se v konečné podobě vyklubala Staroslóvienská Boukøvíce a to jen dle osvojování si znalosti každého písmenka. Kde v konečné podobě jsem si uvědomil, že slovo star je v angličtině hvězda, a dále, že slovo bouk se náramně podobá anglickému book, což je kniha.
Vážení čtenáři, já najednou odkrýval kouzla s řečí a písmenky. Já poznal, že ona základní tabulka je šifra, je to v dobrém a krátkém překladu kniha z hvězd.
Pokud se teď zadíváte na onu tabulku (ODKAZ), která je níže zobrazená, zjistíte, že základem je 49 znaků – písmenek a věřte, že není možné v rámci tohoto článku písmenka představit.
Můžu vám zatím jen dát odpověď třeba na to, že to není ruština. I ta vznikla z této tabulky. Můžu vás ujistit, že i čeština a slovenština vychází z této tabulky a má jen zaměněné znaky s latinkou. Vazbou a zobrazením jednotlivých písmenek naší abecedy a Staroslóvienské Boukøvíce si obraz daného ztvárnění písmenka uchováváme. Dokonce používáme více zvukových projevů přiřazených k jednotlivým písmenkům než v samotné dnešní ruštině. Ano, čeština a slovenština je zvukově bohatější. Pro mne toto uvědomění znamenalo, že nese více jednotlivých zobrazení.
Naše řeč je unikátní. Já říkám, že si někdy velice těžko představujeme její hloubku. Její skutečný záměr v podobě samotného slova. Třeba už jen to, že říkáme vysvětli mi to, že chceme v tom mít jasno, nalít světlo tam, kde je tma. A těchto uvědomění v řeči je spousta, a o tom a jiných věcech se budeme bavit příště.
Těším se na tuto jízdu poznávání naší řeči. Mějte se krásně…
Napsal Vladan Kocián | boukovice.com
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Někde jsem kdysi četl článek, že samotná písmena jsou příslušné frekvence, vibrace. Dali na reproduktor jemný písek, pustili frekvenci a písek utvořil určitý obrazec a z toho obrazce bylo vytvořeno to určité písmeno. Jiná frekvence, vibrace vytvořila jiný obrazec(a z toho vytvořené písmeno), atd…
Děkuji za tento článek, několik let se zabývám skladbou vět, tím tvoříme slovem. Jsme naprogramováni tak, aby jsme mluvili v destruktivních kódech a tím si nevědomě přitahujeme do života destrukce a potom se divíme, proč a co se nám děje.
Je to složité tento program změnit, ale jde to a věty poskládané v konstruktivním módu mají úplně jinou frekvenci a opravdu tvoří. Zkuste to sami.
Máme dvě možnosti, můžu říct například: Musím jít do práce, protože by mě vyhodili. No a nebo můžu říct. Měla bych jít do práce, protože tam chci pracovat … Co zní lépe? Která věta má lepší tón (frekvenci)? Obsah druhé věty je významově stejný, ale není podmíněný germánským zotročovacím výrazem musím… druhá věta je nastavená na svobodné vůli a o tom to je. Zkuste to, zkuste si vnímat tu frekvenci a zamyslet se nad tím jak mluvíme. Velmi často používají lidé slovo hrozně, hrozný…ve spojení hrozně krásný, hrozně moc, hrozně rád, hrozně dobrý… atd. No a třeba zrovna tohle je naprostá hrůza…spojení hrozně rád je šílené. Měli by jsme používat spojení hodně rád, velmi krásný atd. .. a lidé se potom diví, že mají všechno hrozné. Je to velmi účinný destruktivní program.
Slova mají obrovskou moc a proto je lepší někdy mlčet.
Pro rozšíření povědomí přikládám také jeden odkaz.
https://www.tartaria.sk/
Souhlasím s vámi! Odnaučil jsem se používat slova hrozně a strašně, místo toho říkám hodně nebo velmi. Je třeba říkat věci, které chceme aby se staly a né ty , které nechceme.
Příklad- Nešel bys tam? Nezahrál by sis se mnou? To je přece blbost, máme říct- Šel bys tam? Zahraješ si se mnou? Atd…
Máte pravdu. Mně „trhají“ uši slovní spojení např. „Mám tě hrozně rád.“ „Chci vám strašně poděkovat.“
Dalším nešvarem jsou anglikanismy. Jeden příklad za všechny: „cool“ čti [kuːl]. Puberťáci si myslí, jak jsou „světoví,“ ale používá to jen pitomec. Je to také důsledek vymývání a programování mozků.
To je prostě hrozné…
„hrozně“ ve smyslu velmi se používá už od dob první republiky https://youtu.be/CqOK-RCwHrw?t=75
Anebo slovo „úžasný“ … používáme ho jako vyjádření něčeho skvělého, nádherného … a zatím jeho pravý význam je hrůzný, strašný! Užas je slovansky hrůza.
Je to tak. Také skládám slova do vět s rozmyslem. Další takové slovo je s velkou oblibou používané slovo úžasný. Užas je rusky hrůza, velký strach. U nás se používá ve smyslu báječný, skvělý, velkolepý……
Paní Věra Ovečková napsala dvě knihy, Bukvici a Projít peklem.
PROJÍT PEKLEM – Cesta do sebe sama a opět ven. Kniha obsahuje stínové obrazy Bukvic, ukazuje cestu, jak pochopit svá trápení a bolesti a najít směr jejich srovnání, naznačuje, že slova běžně používaná, mohou znamenat úplně něco jiného, než v jakém smyslu jsou říkána, předkládá možnost, jak poznat sebe sama skrz slova … a další související témata
Kniha Bukvica vysvětluje jednotlivé bukvy, jejich energii, způsob čtení.
Více zde: https://www.veraoveckova.cz/publikace/knihy/
Prikladám jeden odkaz:
https://www.boukovice.com/ro%C4%8Dn%C3%AD-vyhodnocen%C3%AD
Já mám takový pocit, že Anastasia (ze Zvonících cedrů) mohla mluvit právě o bukvici. Říkala Vladimírovi, že původně měla ruština více znaků.
Děkuji za tento článek, protože tzv. škola s tímto nepočítá a vše ujede jaksi okrajově. A v tom je ten háček. Pokud lidstvu není vštěpováno od mala, co znamená pro různé národy jejich řeč a co bylo jejím kořenem, pak se lidstvo odebralo k časům hluboké nevědomosti a posléze i ztrátě vlastního sebevědomého národního uvědomění. Je zřejmé, že strůjci této šílené doby to měli v plánu a byl to plán věru zavržení hodný. Je nejvyšší čas, aby se školství totálně změnilo a na okraj posunulo věci, které nejsou pro život tolik důležité a nastavilo obecné normy pro intelektuální investigativní historická fakta a skutečnou podstatu lidstva a jejich vztahu k člověku, jako takovému. Z toho se pak rozvine silný podíl na budování kvalitních mezilidských vztahů, které s sebou váží i vztah k přírodě, práci, umění a tvořivosti. Jsou to atributy, které musí vést ke všeobecné úctě a k pokoře. Bez té nelze šťastně rozvíjet ostatní lidu milé činnosti. Řeč národností je tak obrovským mořem znalostí, které spojují lidi, národy a svět v jednu společnou duši a harmonii. A o tu jde především.
Ruska azbuka kazde pismeno svoj vyznam, rustina vesmirny jazyk:
1.cast:
https://www.youtube.com/watch?v=y2I9tg_hMJk
Poslanie ludi 2 cast:
https://www.youtube.com/watch?v=4ygLliKLETQ&t=83s
Azbuka nasich predkov (povodna):
https://www.youtube.com/watch?v=y2I9tg_hMJk&list=PLRmhEGgnE2Ob7cZbofn5J4MHqBo3bubcw
Stale je cas pocuvajte citajte na ulozto utajene dejiny:
https://ulozto.sk/file/u4TBlEoJYSGW/sidorov-g-a-chronologicko-ezotericka-analyza-2009-mp3
možná bych to upřesnil: staroslovanština je jazyk, kterým se dá domluvit všude ve vesmíru. Ruština z ní vychází a azbuka je okleštěná verze bukvice. Pro zajímavost, kdo rozumí staroslovanštině, prý velmi lehce porozumí i sanskrtu
V časopise Zem a Vek – cca pred 2-3 rokmi som čítala zaujímavé pojednanie – bol to rozhovor dvoch (staro-)gréckych filozofov , obdobie si nepamätám ani ich mená (zrejme nepatrili medzi tých najznámejších) na tému “ Grécka abeceda – písmo“ . Jeden z nich sa v tomto rozhovore vyjadril, že grécke písmo sa zmenilo oproti pôvodnému písmu ich predkov, v ktorom koreň slova presne a jasne vyjadroval podstatu. Grécky filozof uviedol aj príklady, z ktorých vyplývalo, že „písmo predkov“ bola bukvica.
Ak sa mi to podarí niekde nájsť, dám vedieť.
krásný článek, krásné téma…..opět zase hlouběji k podstatě….díky…první co mě napadlo když jsem článek začal číst byla anastazie a první díl …je to tam taky o písmenech a pocitu za nimi moc hezky a hluboce popsané.
Už sa teším, myslím že to bude jedna z ďalších kociek jednej veľkej skladačky menom slovania … skrátka našich dávnych predkresťanských (ukradnutých) dejín.
Další odkaz ohledně staroslovanské bukvice, paní Ovečková je podle mě člověk který má v naší zemi toto téma nejvíc zpracované
http://www.veraoveckova.cz
Díky za info. Je to opravdu poučné a zajímavé čtení a povídání.