Rusko odmítne přijímat platby za dodávky zemního plynu v „kompromitovaných“ měnách, včetně dolaru a eura, a přejde na platby v rublech, prohlásil ve středu na zasedání vlády prezident Vladimir Putin.

„Přijal jsem rozhodnutí v co nejkratší době realizovat balíček opatření k převedení plateb – s tím začneme – za náš zemní plyn dodávaný takzvaným ‚nepřátelským‘ státům na ruské rubly,“ řekl prezident.

„Chtěl bych zvlášť zdůraznit, že Rusko bude rozhodně pokračovat v dodávkách zemního plynu v souladu s objemy a cenami, cenovými principy stanovenými v dříve uzavřených smlouvách,“ dodala hlava státu.

Zahraniční odběratelé by měli mít možnost provádět požadované transakce po převedení vyúčtování plynu se znepřátelenými zeměmi na rubly, uvedl ruský lídr.

„Žádám vládu, aby vydala Gazpromu příslušnou směrnici o provedení změn v platných smlouvách. Zároveň musí být všem zahraničním spotřebitelům poskytnuta možnost provést požadované transakce,“ řekl Putin.

Zdroj: TASS

Tak to bude ještě více „zajímavé“. Petrodolar je vystřídán petrorublem. Jsem zvědavá na premiéra Fialku, jak se s tím popere! Západ se nejen že střelil do obou kolen, ale nyní už i do ruky a je zřejmě otázkou času, kdy se ZÁPAD, který je v ÚPADKU (morálním i hospodářském), střelí do hlavy. Tak to bude konečná…

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.