…..jak neustále tvrdím, přijde velká rána ze dne na den a přes noc Vaše peníze nebudou mít hodnotu ani papíru. Proto jsem všem doporučoval kupovat stříbro….
09:54

Pro Všechny, kteří si nakoupili stříbro, mohou být naprosto v klidu. Má vystřelit až na 500 násobek dnešní hodnoty, jak jsem uváděl. Bylo to z oveřených zdrojů. Podívejte se do blízké minulosti, J.P.MORGAN bank prodala veškeré zlato a nakoupili za všechny peníze co vyinkasovali za zlato, stříbro. No pravděpodobně čtou tadesco.cz a ke konci časů se jim konečně rozsvítilo…..

Bude ale zase v nepravých rukou. Však Trump se o ně postará…..

Režim „panika“: MMF slibuje blížící se finanční krizi

© Sputnik / Natalia Seliverstova

Světová ekonomika je na prahu dalšího finančního kolapsu. Nyní se předpokládá, že jeho spouští bude obrovský celkový dluh všech zemí světa. Suma je astronomická: 182 bilionů dolarů. Mezinárodní měnový fond ve své nové zprávě varuje, že pokud se finanční systém nereformuje, nevyhneme se kolapsu.

Stínové bankovnictví v Číně

Jedním ze zdrojů nové krize může být Čína, kde se stínový úvěrový sektor rozšířil do alarmujícího rozměru. Čínské banky jsou stále více ochotné financovat nebankovní instituce, tedy makléřské domy a lichváře, kteří působí jako zprostředkovatelé mezi bankami a podniky.Objem půjček stínového sektoru dosáhl téměř sedmi bilionů dolarů. MMF se domnívá, že tato bublina je schopna narušit ekonomiku země a zahájit tím novou asijskou krizi podobnou zhroucení roku 1997.

Dalším důvodem k obavám je růst mezinárodních bank, jako je JPMorgan a průmyslová banka Číny, které přesahují i největší finanční instituce před krizí v roce 2008. Teď, stejně jako tehdy, říkají, že takové struktury jsou příliš velké na to, aby zkrachovaly. Zkušenost společnosti Lehman Brothers však ukazuje něco jiného.

Obchodní protekcionismus

Dalším problémem, kvůli kterému se situace může dostat do extrému, jsou obchodní války, které probíhají stále častěji a odrazují investory od chuti k riziku.Zvýšené obchodní napětí, geopolitická nestabilita a politická nejistota ve velkých ekonomikách mohou vést k „náhlému zhoršení nálady investorů, což způsobí silný pokles světových kapitálových trhů a prudké zpřísnění světových finančních podmínek“.

Podle odhadů MMF je v zemích s rozvojovou ekonomikou (s výjimkou Číny) ohrožen kapitálový odliv více než sto miliard dolarů za čtyři čtvrtletí za sebou, což je srovnatelné v porovnání se světovou finanční krizí v roce 2008.

Obrovský dluh

Odborníci se však nejvíce obávají nekontrolovatelně rostoucího světového dluhu. Hlava MMF Christine Lagardeová poukázala na to, že celková výše světového dluhu ve veřejném i soukromém sektoru za poslední desetiletí vzrostla o 60 % na rekordních 182 bilionů dolarů.Politická rozhodnutí, která následovala po bankrotu společnosti Lehman Brothers, uvedla světovou ekonomiku do podmínek, kdy průměrný poměr dluhu k HDP z předkrizových 36 % vzrostl na 52 %, uvedla Lagardeová.

Podíl rozvíjejících se trhů ve světovém HDP k paritě kupní síly je 60 % a před krizí to bylo 45 %. To znamená, že rozvinuté země se stále neobnovily po ráně v roce 2008.

Zdroj (1)

Nikoliv vážení čtenáři tadesca. To není začátek konce, to je KONEČNÁ!!!!!

Tokijská burza. Ilustrační foto

Pád akcí na Wall Streetu pokračoval i ve čtvrtek, Index S&P 500 klesl o 2,1 % a Dow Jones o 2,13 % informuje portál Novinky.cz s odkazem na Financial Times. Na asijských trzích byla situace klidnější, nehledě na to ovšem pokles rovněž pokračoval.

„Jde o pauzu na nadechnutí, došlo k citelnému propadu a teď trhy nabírají dech,“ cituje portál slova stratéga globálních trhů JPMorgan Kerryho Craiga.

Tokijská burza ve čtvrtek klesla o 0,5 %, o den dříve došlo k poklesu o 3,5 %, píší Novinky.

Jednou z příčin poklesu akcií je rychlý růst výnosů z cenných papírů USA. Další je pokračující obchodní válka.

Americký prezident Donald Trump kritizoval postup amerického Fedu v souvislosti se zvyšováním úrokových sazeb. Prohlásil, že se Fed „zbláznil“.

Zdroj (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.