Švédští zdravotníci dne 6. října pozastavili aplikaci covid vakcíny Moderna u mladších osob a dětí po zprávách o možných vedlejších účincích včetně zánětu srdečního svalu, zatímco Dánsko rovněž oznámilo, že zastavilo očkování osob mladších 18 let.

Úředníci se „z preventivních důvodů rozhodli pozastavit používání vakcíny Moderna Spikevax pro všechny narozené v roce 1991 a později,“ uvádí se v prohlášení švédské zdravotní agentury.

Agentura dále dodala, že existuje „zvýšené riziko nežádoucích účinků, jako je zánět srdečního svalu nebo osrdečníku“.

Agentura uvedla, že nyní doporučuje lidem narozeným po roce 1991 místo této vakcíny vakcínu společnosti Pfizer-BioNTech, a poznamenala, že toto rozhodnutí platí do 1. prosince. Osoby z této věkové skupiny, které dostaly první dávku vakcíny Moderna, by neměly dostat druhou dávku, dodala agentura.

Nové údaje ze švédských a dalších severských zdrojů „naznačují, že souvislost je obzvláště zřejmá“ mezi vakcínou Moderna a nežádoucími účinky „zejména po druhé dávce“.

Švédská zdravotní agentura již dříve v týdnu uvedla, že osoby ve věku 12 až 15 let mohou dostat pouze vakcínu společnosti Pfizer.

V červenci Evropská léková agentura, hlavní regulační orgán Evropské unie, doporučila povolit vakcínu společnosti Moderna pro děti ve věku 12 až 17 let. Stalo se tak několik měsíců poté, co byla vakcína Moderna v lednu schválena pro použití u všech osob ve věku 18 let a starších v celém bloku 27 zemí.

Americké i evropské regulační orgány upozornily, že vakcíny Moderna a Pfizer, které využívají technologii mRNA, jsou spojovány s bolestmi na hrudi a záněty srdce u mladých lidí a dětí, ačkoli tyto agentury často uváděly, že tyto reakce jsou vzácné.

V sousedním Dánsku nemohou být osoby mladší 18 let z preventivních důvodů očkovány vakcínou Moderna, uvedly 6. října tamní zdravotní úřady. Úřad uvedl, že údaje získané ze čtyř severských zemí ukazují, že existuje souvislost zvýšeného rizika zánětu srdce, pokud se mladší lidé nechají očkovat vakcínou Moderna.

Přeložila tereza | Zdroj: The Epoch Times


Covid mafie v ČR má na návrh „Kena“ Vojtěcha projednat aplikaci „posilující“ třetí dávky takzvané vakcíny, která by se měla aplikovat už po šesti měsících od druhé dávky, nikoliv po osmi, jak se doteď myslelo. Tento nápad přišel od Evropské lékové agentury a v ČR to posvětil farmako-mafiánský úřad jménem Česká vakcinologická společnost a její předseda Roman Chlíbek. Pokud se nepletu, je to ten člověk, co vystupuje v jedné TV reklamě na vymývání mozků neočkovaných lidiček spolu s Jakubem Kohákem. 

Jen pro dokreslení, kdo to je prof. Chlíbek, si můžete přečíst článek ZDE.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.