Trumpova administrativa diskutuje o plánu, který by mohl zahrnovat až 1,2 bilionu dolarů na výdajích, včetně přímých plateb 1 000 nebo více dolarů Američanům, během dvou týdnů – za účelem utlumení některých ekonomických dopadů rozšiřujícího se koronaviru.

Ministr financí Steven Mnuchin uvolní šeky v hodnotě 250 miliard dolarů, které mají být zaslány na konci dubna, druhá sada šeků v celkové výši 500 miliard dolarů o čtyři týdny později, pokud bude trvat národní nouzový stav, uvedla osoba blíže obeznámena s touto problematikou.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Američané potřebují hotovost teď, takže prezident chce dát hotovost teď.“ Když myslím teď, znamená to v příštích dvou týdnech,“ řekl Mnuchin v úterý na tiskové konferenci v Bílém domě, stojíce vedle prezidenta Donalda Trumpa.

„Je to velké číslo,“ řekl Mnuchin reportérům. „Je to velmi vážná situace v této ekonomice. Předložili jsme na stůl návrh, který by do ekonomiky vložil 1 bilion dolarů.“

Administrativa diskutovala o celkovém balíčku pomoci ve výši 850 miliard USD, ale v diskusi později padaly návrhy na uvolnění stimulu až do výše 1,2 bilionu dolarů, podle zdrojů, které mají blízko k jednání.

Přeložila tereza | Více na: bloomberg.com

Vážení, je možné, že se začíná projekt jménem GESARA (Global Economic Security & Reformation Act).  ODKAZ

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.