Konzervativní osobnosti stále více propagují alternativní sociální síť Truth Social, kterou podporuje bývalý prezident Donald Trump, protože tato platforma prochází předstartovním testováním.

A čím více se objevují obrázky aplikace, tím více se zdá, že Truth Social je přímým klonem Twitteru (TWTR), sociální sítě, kterou si Trump vybral předtím, než byl z této platformy vyhozen.

V úterý Donald Trump mladší na Twitteru zveřejnil údajný snímek obrazovky aplikace, na němž je vidět, jak vypadá první příspěvek bývalého prezidenta na této službě. „Připravte se! Váš oblíbený prezident vás brzy uvidí!“ stálo ve zprávě Trumpa staršího.

Větší snímek obrazovky stejného příspěvku, který sdílela Liz Willisová, výkonná ředitelka konzervativní mediální společnosti Right Side Broadcasting, odhalil mnohem více z aplikace, včetně rozvržení, které se velmi podobá Twitteru, až po tlačítka pro zapojení pod každým příspěvkem.

„Beta testování nové aplikace ‚Truth Social‘ a jediné, co můžu říct, je, že si ji všichni zamilujete!“ uvedla Willisová v samostatném tweetu.

Willisová agentuře Reuters řekla, že v úterý obdržela e-mail, ve kterém stálo, že „společnost T Media Tech LLC vás pozvala k testování aplikace Truth Social“. Podle agentury Reuters, která se odvolává na dva nejmenované zdroje, prý existuje asi 500 testerů, kteří používají ranou verzi „Truth Social“.

V úterý oznámila alternativní služba Rumble – která je oblíbená u konzervativců – svůj první příspěvek na Truth Social s tím, že její technologie pomůže zobrazovat videa na nové platformě.

Na stránce Truth Social v App Store společnosti Apple je nadále uvedeno očekávané oficiální datum spuštění 21. února, tedy na Den prezidenta, ačkoli skutečné vydání může nastat později.

Blížící se vydání aplikace přichází rok poté, co hlavní služby sociálních médií včetně Facebooku, Twitteru a YouTube pozastavily Trumpovu činnost po vzpouře v Kapitolu 6. ledna. Po odchodu z Bílého domu Trump pokračoval v zakládání konzervativního mediálního subjektu Trump Media and Technology Group, který stojí za společností Truth Social.

Bývalý poslanec Devin Nunes, který opustil Kongres a stal se generálním ředitelem této mediální skupiny, ve středu uvedl, že beta testování Truth Social zahrnuje „velmi pomalé přivádění lidí na platformu“, ale že „každým dnem přivádíme další a další lidi“.

Nunes dodal, že očekává, že Truth Social bude plně otevřen veřejnosti do konce března.

Přeloženo z CNN.com

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.