Piloti již nebudou mít povinné očkování a nebudou žádné důsledky pro ty, kteří vakcínu nechtějí.

Zveřejněno 25.5.2021 agenturou Reuters

Generální ředitel United Airlines Scott Kirby hovoří před odletem „Flight for the Planet“ (let pro planetu). Nejekonomičtější komerční let v historii letectví, podle letecké společnosti, z mezinárodního letiště O’Hare v Los Angeles do Chicaga ve státě Illinois, 5. června 2019.

Dne 24. května Společnost United Airlines (UAL.O) a sdružení jejích pilotů dosáhly dohody, aby letecká společnost zakázala povinnou vakcínu COVID-19 pro své piloty, oznámila v pondělí asociace Air Line Pilots. „Vzhledem k tomu, že vakcína COVID není povinná, piloti, kteří se rozhodnou neočkovat, nebudou disciplinárně stíháni,“ uvádí dohoda.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Generální ředitel United Scott Kirby řekl zaměstnancům na lednovém setkání, že společnost může učinit vakcínu pro zaměstnance povinnou, a vyzval ostatní společnosti, aby učinily totéž. Dohoda mezi leteckou společností a unií také dodává, že piloti, kteří byli očkováni, budou mít nárok na další odškodnění.

Začátkem tohoto měsíce společnost Delta Air Lines (DAL.N) uvedla, že bude vyžadovat očkování všech nových zaměstnanců ve Spojených státech proti koronaviru.

Společnost American Airlines (AAL.O) v lednu uvedla, že nemá v úmyslu zavést povinné očkování pro piloty a další zaměstnance, pokud nebudou muset vstoupit do určitých destinací.

Zatímco soukromé americké společnosti mohou požadovat, aby jejich zaměstnanci byli očkováni proti COVID-19, odborníci uvedli, že pokud tak učiní, riskují právní a kulturní odpor.

Přeložila bubi | Převzato z: Qactus

Všimla jsem si žlutě označeného titulku na Reuters. Pravděpodobně jde o kódovanou zprávu. Občas se objevují titulky na žlutém podkladě i v českých MSM. S tím souvisí i žlutá barva oblečení moderátorů a moderátorek (košile, kravaty, šaty). Vybrala jsem náhodně 10 dalších článků na Reuters a žádný neměl žlutý podklad, právě jako tento…..

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.