Koukám, ze nám do škol dorazilo pokrokové téma „Tolerance k náboženství se zaměřením na islám.“ V Brně je to součást přípravy k občanství a děti se na postoj správného demokratického občana mohou připravit třeba vyzkoušením tradičních oděvů, což se děvčatům může brzy hodit, aby v burce netápala.

[wp_ad_camp_2]

Doufám alespoň, že též zahrnuté „řešení nestandardních situací ve veřejném prostoru“ poskytlo školákům lekce první pomoci při ošetřování bodných a sečných ran.

Citace z webu školy:

Tolerance k náboženství se zaměřením na islám

Dne 4. května 2017 se žáci 9.A v rámci předmětu VKO-Výchova k občanství – zúčastnili multikulturní lekce: tolerance k náboženství se zaměřením na islám. Žáci sledovali videa na toto téma, vyzkoušeli si i řešení nestandardních situací ve veřejném prostoru a mohli klást dotazy přímo organizátorům lekce, kteří žili v muslimských zemích nebo jsou přímo muslimové. Dotazy byly trefné a myslím, že se takto naučili víc, než pasivním frontálním výkladem. Na závěr hodiny si mohli vyzkoušet i tradiční oblečení a poslechnout hudbu. Hodina byla velmi přínosná a zajímavá jak pro žáky tak i učitele.

Zdroj: 9

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.