Uprostřed blížící se ruské invaze na Ukrajinu byl jenom jeden jediný muž s nervy z oceli, který byl stoicky klidný a nonšalantní jako mnich meditující uprostřed zemětřesení, zatímco zbytek světa propadal rostoucí panice. Je ironií osudu, že zenový mnich, který nabádal západní politiky, aby nepřeháněli hrozbu ruské invaze, aby zahraniční investoři a turisté neuprchli ze země, nebyl nikdo jiný než důvěřivý prezident Ukrajiny.

Buď byl prezident Zelenskyj příliš naivní na to, aby pochopil důsledky hrozící invaze, nebo měl nejen varování, ale ve skutečnosti během svého tříletého prezidentování měl zásadní roli při organizování rusko-ukrajinského konfliktu, aby mohl splnit jeho mentory v západních zpravodajských agenturách přidělenou, přísně tajnou misi.

Narodil se židovským rodičům ve městě na střední Ukrajině v lednu 1978 a jeho raný život zůstává zahalen dokonalým tajemstvím. Volodymyr Zelenskyj byl vyšlechtěn tajnými agenty CIA na Ukrajině od svých studentských let, když studoval práva na Národní univerzitě Kryvyi Rih.

Namísto právnické kariéry si však, na příkaz svých vlivných mecenášů, zvolil herectví, aby získal celonárodní publicitu, zejména prostřednictvím komediálního televizního seriálu „Služebník lidu“, v němž Zelenskyj „prorocky hrál“ roli ukrajinského prezidenta.

Ve skutečnosti byla jeho produkční společnost Kvartal 95, která produkuje filmy, kreslené filmy a televizní pořady, štědře financována z hlubokých kapes západních bezpečnostních agentur. Seriál „Služebník lidu“, který komediální formou odhaluje korupci a špinavé jednání ukrajinského politika a oligarchy, se vysílala v letech 2015 až 2019 a zasáhla ukrajinské masy.

Západní bezpečnostní agentury nejen bohatě financovaly jeho obskurní mediální organizaci, ale také ho uvedly do tajné cabaly slavných hollywoodských producentů a režisérů zběhlých v psychologické válce a public relations. Mediální úspěch „Služebníka lidu“ je připisován jak úsilí zaměstnanců Kvartalu 95, tak dovednostem mezinárodních mediálních organizací specializovaných na tvorbu globálního veřejného mínění.

Na vlně mediální publicity zvítězil drtivou většinou Zelenskyj v prezidentských volbách v roce 2019. Později jeho politická strana, kterou „shodou okolností“ nazval „Služebník lidu“, zaznamenala stejně drtivé vítězství v předčasných parlamentních volbách konaných krátce po jeho inauguraci prezidentem.

Od roku 2019, poté, co byl zvolen prezidentem pochybnými metodami, Zelenskyj tajně pracuje na tajném projektu, který má pod chatrnou záminkou podnítit krizi s Ruskem. Jakýkoli jiný politický vůdce s trochou racionálních schopností, dokonce i takový darebák jako jeho předchůdce, Petro Porošenko, by okamžitě souhlasil s rozumným návrhem Kremlu, že Kyjev musí dát slavnostní slib, že se nepřipojí k transatlantické vojenské alianci NATO.

Nejenže pohrdavě odmítl ruský návrh, ale také nechal ukrajinské bezpečnostní síly uspořádat společná vojenská cvičení a námořní cvičení po boku sil NATO v Černém moři, přímo před ruským nosem. Jeho bezohledné přehlížení utrpení ukrajinských mas a sebevražedné provokování Ruska k ozbrojené konfrontaci je jen pěšákem v daleko větším schématu.

Ačkoli se tvrdí, že je Žid, skutečnou vírou Zelenského a jeho společníků je satanismus. Proto neváhal spolupracovat s nechvalně známým ukrajinským praporem Azov, oficiálně součástí Národní gardy Ukrajiny, který je široce uznáván jako neonacistická dobrovolná polovojenská síla, napojená na zahraniční organizace.

Prapor Azov (Battalion Azov) byl původně vytvořen jako dobrovolnická skupina v květnu 2014 z ultranacionalistického gangu Patriot of Ukraine a neonacistické skupiny Social National Assembly (SNA / Sociální národní shromáždění). Jako prapor bojovala skupina v první linii proti proruským separatistům na Donbasu, ve východní oblasti Ukrajiny.

Několik měsíců po dobytí strategického přístavního města Mariupol od separatistů podporovaných Ruskem byla jednotka 12. listopadu 2014 oficiálně začleněna do Národní gardy Ukrajiny a vyžádala si velkou pochvalu od tehdejšího prezidenta Petra Porošenka. „Toto jsou naši nejlepší válečníci,“ řekl na slavnostním předávání cen v roce 2014. „Naši nejlepší dobrovolníci.“

Jednotku vedl Andriy Biletsky, který sloužil jako vůdce jak v Patriot of Ukraine (založena v roce 2005), tak SNA (založena v roce 2008). V roce 2010 Biletsky řekl, že ukrajinským národním záměrem je „vést bílé rasy světa v závěrečné křížové výpravě… proti Semitům vedeným Untermenschen (méněcenným rasám)“. Biletsky byl zvolen do parlamentu v roce 2014. Opustil Azov, protože volení úředníci nemohou být v armádě ani v policejních silách. Poslancem zůstal až do roku 2019.

Tyto síly soukromě financovali oligarchové – nejznámějším byl Igor Kolomojsky, miliardář, energetický magnát a tehdejší guvernér Dněpropetrovské oblasti. Kromě Azova financoval Kolomojsky další dobrovolnické prapory, jako jsou jednotky Dněpr 1 a Dněpr 2, Aidar a Donbas.

Mint Press News nedávno uvedl: „Zelenskyho prezidentská kandidatura v roce 2019, kdy získal 73 % hlasů, byla úspěšná na základě toho, že kandidoval s cílem bojovat proti korupci a vytvořit v zemi mír, ale uniklé dokumenty známé jako Pandora Papers odhalily, že on sám ukládal finanční prostředky na off-shore bankovní účty. Zelenského kampaň v té době podpořil a financoval izraelsko-ukrajinský miliardář Igor Kolomojsky – který byl sám obviněn z krádeže 5,5 miliardy dolarů ze své vlastní banky.

„Muslimové se zdají být hlavním problémem praporu Azov. Islamofobie přítomná nejen v Azovu, ale také v Národní gardě Ukrajiny se silně projevila na sociálních sítích, když oficiální stránka Národní gardy oslavovala prapor Azov, když namáčeli střely do vepřového sádla. Video bylo namířeno na muslimské vojáky z Čečenska, kteří bojují na straně Ruska a které Národní garda na Twitteru označila za orcs (orcs je nehumanoidní monstrózní rasa z Tolkiena).

V červnu 2015 Kanada i Spojené státy oznámily, že nebudou podporovat ani cvičit pluk Azov s odkazem na jeho neonacistické vazby. Následující rok však USA pod tlakem Pentagonu zákaz zrušily. V říjnu 2019 podepsalo 40 členů Kongresu USA vedených zástupcem Maxem Rosem dopis neúspěšně vyzývající ministerstvo zahraničí USA, aby označilo Azov za „zahraniční teroristickou organizaci“.

V únoru 2019 The Nation Magazine zveřejnil podrobnou úvahu: Neonacisté a krajní pravice jsou na pochodu na Ukrajině, rozvíjející xenofobní politickou ideologii ukrajinských krajně pravicových militantních skupin a nadřazenosti bílé rasy.

„Tehdejší předseda parlamentu Andrij Parubij spoluzaložil a vedl dvě neonacistické organizace: Sociálně-národní stranu Ukrajiny (později přejmenovanou na Svobodu) a Patriot Ukrajiny, jejíž členové nakonec tvořili jádro Azova.

„Ještě znepokojivější je pronikání krajní pravice do vymáhání práva. Krátce po převratu na Majdanu v roce 2014 USA vybavily a vycvičily nově založenou Národní policii, což mělo být charakteristickým programem na podporu ukrajinské demokracie. Náměstkem ministra vnitra, který řídí národní policii, je Vadim Troyan, veterán z Azova a Patriot of Ukrajina.

„V roce 2015 ukrajinský parlament schválil zákon, který ze dvou polovojenských jednotek z 2. světové války – Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) a Ukrajinská povstalecká armáda (UPA) – učinil hrdiny Ukrajiny, a popírání jejich hrdinství označil za trestný čin. OUN kolaborovala s nacisty a účastnila se holocaustu, zatímco UPA z vlastní vůle povraždila tisíce Židů a 70 000 až 100 000 Poláků.

Bez ohledu na to, že navzdory „hrdinskému pobytu“ v Kyjevě a „statečnému zahájení“ ofenzivy vůči západním médiím v době, kdy je město obklíčeno ruskými silami, neexistuje žádné riziko pro Zelenského osobní bezpečnost. The Washington Post 5. března uvedl:

„Možné ruské převzetí Kyjeva vyvolalo vlnu plánování na ministerstvu zahraničí, Pentagonu a dalších amerických agenturách pro případ, že by Zelenského vláda musela uprchnout z hlavního města nebo ze země samotné. Nyní provádíme nouzové plánování pro každou možnost,“ včetně scénáře, ve kterém Zelenskyj ustanoví exilovou vládu v Polsku, řekl úředník americké administrativy.

„Zelenskyj, který se nazývá ruským cílem č. 1, zůstává v Kyjevě a ujistil své občany, že neodejde. Diskutoval s americkými představiteli o tom, zda by se měl přesunout na západ do bezpečnější pozice ve městě Lvov, blíže k polským hranicím. Zelenského bezpečnostní oddělení má připravené plány na rychlé přemístění jeho a členů jeho kabinetu, řekl vysoký ukrajinský představitel. „Zatím odmítá jít.“

Z čtení mezi řádky je zřejmé, že bezpečnostní detail Zelenského nezahrnuje pouze pracovníky ukrajinské domácí bezpečnostní služby, SBU, ale také vysoce kvalifikované odborníky na speciální operace několika západních bezpečnostních agentur, včetně impozantní CIA a NSA, které by ho odvezly přes hranice do Polska, jakmile by bylo jasné, že hlavní město padne do rukou postupujících ruských sil.

Ve skutečnosti soukromí vojenští dodavatelé v úzké koordinaci a konzultaci s tajnými operátory ze CIA a západními zpravodajskými agenturami nejen cvičí ukrajinské branné jednotky v používání ukrytých MANPADů a protipancéřové munice poskytnuté USA, Německem a zbytkem evropských států jako vojenskou pomoc Ukrajině, ale také řídí celou obrannou strategii Ukrajiny tím, že se aktivně účastní bojových operací v některých z nejtěžších bojů proti ruským bezpečnostním silám severně od Kyjeva až po Charkov a Donbas.

Jsou notoricky známy tím, že hostovali na černých základnách CIA, kde byli naloďováni a mučeni údajní agenti al-Káidy, než byli, v prvních letech války proti terorismu, posláni na Guantánamo, a jen v Polsku nyní americká vojenská stopa přesahuje 10 000 vojáků, což je většina z 15 000 vojáků vyslaných do Evropy minulý měsíc, kteří šli do Polska, aby se připojil ke 4 000 americkým vojákům, kteří tam již byli umístěni. Letiště a výcvikové tábory v příhraničních oblastech Polska se staly uzlem pro přepravu zbraní a ozbrojenců do Lvova na západě Ukrajiny, kteří pak putují na bojiště v Kyjevě a na východní Ukrajině.

Zpráva The Washington Post dále poznamenává: „Během oficiální návštěvy řekl ukrajinský velitel speciálních operací kongresmanům Michaelu Waltzovi, Seth Moultonovi a dalším zákonodárcům, že transformují výcvik a plánování na soustředění se na udržení ozbrojené opozice a spolehnutí se na taktiku podobnou té povstalecké.

„Ukrajinští představitelé řekli zákonodárcům, že jsou frustrovaní tím, že Spojené státy neposlaly rakety Harpoon, aby zaútočily na ruské lodě, a rakety Stinger, aby zaútočily na ruská letadla,“ uvedli Moulton a Waltz v samostatných rozhovorech.

„Vzhledem k tomu, že ruská armáda bojuje s logistickými problémy – včetně nedostatku paliva a potravin – Waltz předpokládá, že Ukrajinci budou opakovaně útočit na ruské zásobovací linky. K tomu potřebují stálý přísun zbraní a schopnost nastavit improvizovaná výbušná zařízení, řekl. „Ty zásobovací linky budou velmi, velmi zranitelné, a tam skutečně doslova vyhladovíte ruskou armádu.“

„Nemůžete je poslat na Ukrajinu na poslední chvíli a očekávat, že nějaký příslušník národní gardy sebere Stinger a sestřelí letadlo,“ řekl. Pokračování v odbojové kampani bude vyžadovat pokračující tajné dodávky ručních palných zbraní, munice, výbušnin a dokonce i vybavení do chladného počasí. „Přemýšlejte o taktice, kterou by použili sabotéři na rozdíl od armády odrážející frontální invazi,“ řekl Moulton.

Je zřejmé, že plánování a přípravy, které by nalákaly Rusko do NATO „projektu pasti na medvěda“ jsou v plném proudu, což je termín vypůjčený ze sovětsko-afghánské války v osmdesátých letech, kdy západní mocnosti využívaly pákistánské bezpečnostní síly a štědré finanční prostředky od států Perského zálivu bohatých na ropu na výcvik partyzánské války a smrtících zbraní pro afghánské džihádisty, kteří zase pomohli „vykrvácet bezpečnostní síly“ bývalého Sovětského svazu ve vleklé válce.

Blížící se pád Kyjeva, tváří v tvář bleskovým ruským útokům, je definitivním závěrem, a dokonce i západní politici uznávají, že ukrajinská branná armáda a spřízněné neregulérní milice se jednoduše v této speciální operaci ruským profesionálním bezpečnostním složkám nevyrovnají.

Bouřlivé poslední tři týdny od ruské invaze dne 24. února byly pouze předehrou dlouhé a špinavé ságy následující vyčerpávající války, kterou zahájily myriády těžce ozbrojených militantů pěstovaných západními mocnostmi proti globálním a regionálním protivníkům, jako se to stalo v Afghánistánu, Iráku, Libyi a Sýrii.

Zelenskyj je připravován jako „charismatický zachránce“, který povede vleklé a krvavé povstání proti ruským bezpečnostním silám na Ukrajině. I když se nechá sestříhat jako energická postava ve vojenských uniformách a naléhá na krajany, aby povstali ve zbrani proti „ruským vetřelcům“ v sentimentálních projevech, a zároveň podbízí patronům NATO, aby poskytli vojenskou pomoc a uvalili na Kreml nejtvrdší sankce, jaký výjimečný hrdinský čin statečnosti Volodymyr Zelenskyj dosud zaznamenal? Byl někdy v palebné linii na frontě rusko-ukrajinské války?

Mainstreamová média využívající vrozenou zálibu důvěřivého publika k uctívání hrdinů projektují Zelenského jako mesiáše, který vede křížovou výpravu proti konkurenční mocnosti, která se odvážila postavit se další expanzi NATO na východ do tradiční ruské sféry vlivu. Důvodem pro styk s veřejností v živém vysílání jeho nenávistných a násilnických projevů v Evropském parlamentu a do Spojených států je jen poskytnutím publicity postradatelnému grázlovi a loupežníkovi, stejně tak, jako špiněním a snahou o mezinárodní izolací úhlavního nepřítele na globální scéně.

(Původní článek publikován 22.3.2022.)

Přeložil p. | Zdroj.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.