Vyšetřovatelé mají podezření, že Jeffrey Epstein byl napaden ve vězení na dolním Manhattanu a byl „vyslýchán“ obrem, bývalým policistou, který je umístěn na stejném oddělení. Zdroje z organizace pro dodržování práva o tom informovaly deník The Post ve čtvrtek.

Epstein byl umístěn pod dozor pro možné sebevrahy poté, co byl nalezen roztažený na podlaze své cely, téměř v bezvědomí a se zraněním na krku, uvedly zdroje.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

Úřady se však opírají o myšlenku, že odsouzený pedofil si to způsobil sám, ať už chtěl spáchat sebevraždu, nebo se pouze snaží dostat ven z neslavného Metropolitního nápravného střediska, uvedly zdroje.

„Znamení nasvědčují spíše tomu, že byl dušen, než že by visel,“ řekl jeden zdroj.

Esptein odmítl spolupracovat s vyšetřovateli, dodaly zdroje.

Spoluvězeň Nicholas Tartaglione, bývalý policista, který čelí trestu smrti za čtyři zabití související s drogami, měl na sobě sluchátka, když se ho vyšetřovatelé šli dotazovat ohledně incidentu.

 

Tartaglione ale tvrdil, že nic neslyšel a není zodpovědný za Epsteinovo zranění, uvedly zdroje.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

Epstein (66 let) byl nalezen v úterý téměř v bezvědomí a rozvalený na podlaze své cely v Metropolitním nápravném středisku.

Finančník byl převezen do blízké nemocnice, kde byl léčen, ale už se vrátil do nechvalně proslulého střediska a umístěn na oddělení s dohledem pro sebevrahy, uvedly zdroje.

Začátkem tohoto měsíce The Post odhalil, že Epstein byl umístěn na oddělení JIH 10,  což je blok známý jako „teroristické křídlo“, protože se zde zadržují nejnebezpečnější federální vězni ve městě, včetně údajných teroristů.

přeložila tereza | zdroj: New York Post

Epsteinův osud je asi jasný. Jestli bude mluvit a spolupracovat, tak ho zabije Deep state, nebo ho zabijou spoluvězni za to, co napáchal.

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.