Viac ako 23 000 lekárov už vo svojich ordináciách neočkuje. Tento ťah lekárov, či už súkromných alebo štátnych z kampane na očkovanie proti korone vyplýva z údajov Inštitútu Roberta Kocha (RKI). Klesajú aj objednávky očkovacích látok a dve tretiny očkovacích stredísk vo federálnych štátoch majú byť zatvorené. Očkovacia kampaň sa pomaly zastavuje?

Čoraz viac štatutárnych a súkromných lekárov odstupuje od očkovacej kampane v Nemecku, uvádza „Welt am Sonntag“. Podľa údajov RKI v týždni od 2. augusta do 8. augusta využilo očkovanie iba 29 300 ľudí. Od začiatku očkovania bolo do očkovania experimentálnymi vakcínami genetického inžinierstva zapojených celkom 52 600 ordinácií. Lekárskych ordinácií je teda teraz o 23 300 menej. Prečo lekári odstupujú od očkovania, ktoré je pre nich také lukratívne? Je to strach z nebezpečných vedľajších účinkov očkovania u ich pacientov? Sú to prelomové očkovania, ktoré ďalej vyvolávajú pochybnosti o užitočnosti očkovania?

[wp_ad_camp_2]

 

OBJEDNÁVKY OČKOVACÍCH LÁTOK VÝRAZNE KLESAJÚ

Súčasne s týmto vývojom výrazne klesá aj počet objednávok očkovacích látok z ordinácií. Údaje Národnej asociácie lekárov zákonného zdravotného poistenia (KBV) ukazujú pokles z 1,5 milióna dávok požadovaných na začiatku očkovacej kampane v apríli na iba 1,3 milióna dávok 27. júla. Člen predstavenstva KBV Andreas Gassen sa snaží upokojiť. Myslí si, že je pravda, že počet očkovaní klesá, ale treba vziať do úvahy, že „našťastie je stále viac ľudí úplne očkovaných“.

Skutočnosť, že Nemecko sa zaobíde bez 2,6 milióna dávok vakcíny mRNA od Moderny, ukazuje, že zbaviť sa očkovania už nie je jednoduché. Tie boli naplánované na prvé dva augustové týždne, uvádza Der Spiegel. Dva týždne predtým označil nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn taký výdaj za „v súčasnosti neplánovaný“, ale „v závislosti od ďalšieho vývoja ako jednu z možností“.

11 ZO 16 OČKOVACÍCH STREDÍSK BUDE ZATVORENÝCH

Zastavenie očkovacej kampane je možné vidieť aj na zatváraní očkovacích centier vo federálnych štátoch Nemecka. Podľa prieskumu „Welt am Sonntag“ má 11 zo 16 štátnych ministerstiev v úmysle najneskôr do 30. septembra úplne alebo čo najskôr zatvoriť svoje zariadenia. V Bavorsku a Šlezvicku-Holštajnsku sa majú vakcinačné strediská udržiavať so zníženou kapacitou alebo v „pohotovostnom režime“. Okolo dvoch tretín očkovacích centier sa preto očakáva, že budú zatvorené.

Preložila zuzka | Zdroj: Wochenblick

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.