Všem svrchovaným národům jsou poskytovány obrovské zahraniční půjčky Světovou bankou, MMF a podobně. Vlády však svým občanům sdělují podmínky, které jsou k těmto půjčkám podepisovány.

Nedávný případ v Bělorusku odhalil podmínky stanovené těmito agenturami pro půjčky poskytované pro COVID-19. Prezident Běloruska zveřejnil, že koronavirová pomoc Světové banky přichází s podmínkami pro zavedení extrémních blokačních opatření, pro modelování jejich reakce na koronavirus jako v Itálii a dokonce pro změny v hospodářské politice, které odmítl jako „nepřijatelné.“

Další podmínky, které se na finanční část nevztahují, jsou pro Bělorusko naprosto nepřijatelné, uvedl běloruský prezident Aleksandr Lukašenko, když během setkání hovořil o vnějších půjčkách během jednání, aby projednal podpůrná opatření pro skutečný ekonomický sektor ze strany bankovního systému, informovala agentura Belarusian Telegraph Agency, BelTA.

Aleksandr Lukašenko se účastníků setkání zeptal, jaké to bylo s poskytováním zahraniční úvěrové pomoci Bělorusku.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Jaké jsou požadavky našich partnerů? Bylo oznámeno, že mohou Bělorusku poskytnout takzvané rychlé financování ve výši 940 milionů dolarů. Jaké jsou tady věci? “ zeptala se hlava státu.

Současně zdůraznil, že další podmínky, které se na finanční část nevztahují, jsou pro zemi nepřijatelné.

„Slyšíme například požadavky modelovat naši reakci na koronavirus jako v Itálii.“ Nechci vidět opakování italské situace v Bělorusku. Máme vlastní zemi a v ní naši vlastní situaci,“ řekl prezident.

Podle prezidenta projevila Světová banka zájem o běloruské postupy reakce na koronavirus.

„Je připravena nás financovat desetkrát více, než bylo původně nabídnuto jako potvrzení za náš účinný boj proti tomuto viru.“ Světová banka dokonce požádala ministerstvo zdravotnictví o sdílení zkušeností. Mezitím MMF od nás nadále vyžaduje karanténní opatření, izolaci, zákaz vycházení. To je nesmysl. V takovém ladění tancovat nebudeme,“ řekl prezident.

Bělorusko je jednou z mála evropských zemí, která nezavedla přísná opatření na omezení výskytu koronaviru. Situace bez omezení je taková, že i nepodstatné služby zůstávají otevřené. Fotbalová liga Běloruska se stále hraje. Jediným omezujícím krokem, který Bělorusko doposud podniklo, je prodloužení školních prázdnin.

Lukašenko je toho názoru, že úplná karanténa byla zcela zbytečná. Podobné názory vyjádřilo také mnoho renomovaných vědců. Indický lékař nedávno odhalil oficiální příběh o koronaviru. Zdůrazňuje, že „stres ovlivňuje zdraví,“ a řekl, že strach není nutný, protože nakonec si lidé vyvinou přirozenou imunitu vůči tomuto viru. Je jedním z mála lidí, kteří zastávají názor, že život musí plynout dál.

Prezident Běloruska není první, kdo je vystaven tlaku vyvíjenému globálními agenturami v době krize koronavíru, který slouží jen na podporu jejich agendy.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Dříve učinil také prezident Madagaskaru v šokujícím vývoji v jeho zemí senzační prohlášení, že mu WHO nabídla úplatek 20 milionů dolarů, aby otrávil lék COVID-19 zvaný COVID-19 Organics vyrobený z Artemisie.

Tanzanský prezident vyhodil zástupce WHO ze země poté, co se nejen vzorky od koz, ale dokonce i papája ukázaly pozitivní na COVID-19. A pár dnů po tanzanském tahu vyhodilo tým WHO ze země taktéž Burundi, když tito také začali zasahovat, v rámci jejich agendy koronaviru, do vnitřních záležitostí země.

V zachycené zprávě o lidské inteligenci bylo také odhaleno, že Bill Gates nabídl úplatek 10 milionů dolarů na nucený program očkování proti koronaviru v Nigérii. Poté italský politik požadoval zatčení Billa Gatese v italském parlamentu. Zveřejněn byl také program Billa Gatese v Indii a Africe, společně s jeho plány na čipování lidské rasy prostřednictvím programu digitální identifikace ID2020.

Pro tadesco přeložil pedro | Zdroj: ZeroHedge

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.