Jak jsme informovali minulý týden, náměstek ředitele Ústřední zpravodajské služby David Cohen byl jedním ze dvou vězňů, kteří byli cestou na Guam hozeni přes palubu za pokus o vyvolání vzpoury vězňů. Následuje popis vyšetřování, které vedlo k jeho zatčení.

Dne 3. dubna dorazila na adresu 1100 S Ocean Blvd, Palm Beach na Floridě, kde sídlí zákonně zvolený POTUS Donald J. Trump, obálka. Vypadala podobně jako stovky neškodných korespondenčních zásilek, které každý den přicházely k hlavní bráně a které se třídily a prověřovaly v domě pro hosty, který Trumwpova ochranka upravila na poštovní úřadovnu – hromady nenávistných dopisů mezi desítkami dopisů od fanoušků. Balíčky byly prověřovány na přítomnost výbušnin a bílá pošta (dopisy) byla testována na přítomnost kontaktních jedů a toxinů, jako je ricin. Kontroloři dbali na to, aby jejich bedlivým očím neunikla žádná škodlivá látka. Nenávistná pošta se však někdy dostala i na Trumpův stůl a on běžně skartoval urážlivé dopisy po přečtení jediné věty.

Konkrétní dopis z 3. dubna však upoutal prezidentovu pozornost a zasloužil si důkladné přečtení. Dokument, jehož autorem byl údajně náměstek ředitele CIA Cohen, v něm do nejmenších podrobností definoval svou nenávist vůči prezidentu Trumpovi. Šlo o šestistránkový schizofrenní výlev obviňující Trumpa ze všech strastí, kterým Spojené státy čelily od druhé světové války.

Útočil nejen na Donalda Trumpa, ale také na jeho rodokmen; Cohen napsal, že Trumpův otec Fred byl spolupracovníkem Aldricha Amese, kterého v roce 1994 zatkla FBI za prodej amerických tajemství KGB během studené války. Cohenova slova naznačovala, že i Fred Trump byl sovětským špionem. „Jaký otec, takový syn,“ zněla jedna věta. Napsal: „Měli bychom se teď postarat o Trumpova syna Barrona, aby nemohl jít ve vašich stopách nebo ohrozit Spojené státy, jako to udělali Eric a Don Jr.“. Dopis končil slovy: „Nemysli si, že to, co se stalo zrádci generálu Bergerovi, se nemůže stát tobě a tvým,“ což byla narážka na sedm dní, které generál Berger v lednu strávil v rukou únosců CIA.

Trump nechal dlouhatánskou prózu prozkoumat grafologem. Už dříve viděl padělky a napodobeniny. V prosinci 2016, po jeho drtivé výhře nad Hillary Clintonovou, byla jeho poštovní schránka zaplavena výhružnými dopisy od osoby, která se vydávala za Baracka Husseina Obamu. Písmo tak věrně napodobovalo Obamovo, že zmátlo dva odborníky na rukopis, a teprve při kontrole mikroskopem a infračerveným skenerem byly dopisy vyloučeny jako padělky.

Při porovnávání Cohenova dopisu s veřejně dostupnými podpisy a poznámkami si byli Trumpovi lidé na 99,97 % jisti, že agresivní zprávu napsal Cohen.

Toto procento se zvýšilo na 100 %, když si prezident Donald J. Trump nechal ověřit pravost svých zjištění u bílých klobouků v americké armádě. Na stránkách a obálce byly Cohenovy otisky prstů.

V tu chvíli generál Eric M. Smith a jeho poradní sbor rozhodli, že nelegitimní náměstek ředitele CIA představuje jasnou a aktuální hrozbu pro Donalda Trumpa a jeho rodinu. Vyhrožování prezidentovi Spojených států je podle Hlavy 18, Oddílu 871 Zákoníku Spojených států federálním trestným činem. Spočívá ve vědomém a úmyslném rozesílání nebo jiném vyhrožování „jakoukoli hrozbou připravit o život, unést nebo způsobit těžkou újmu na zdraví prezidenta Spojených států“.

Generál Smith měl rovněž podezření, že Cohen zorganizoval únos generála Bergera.

Operativci Delta Force Cohena zatkli 7. dubna v okrese Fairfax ve Virginii. Cohen se musel cítit nezranitelný a nedotknutelný, protože cestoval bez ochrany a nepokusil se změnit svou trasu z domova do práce v ústředí CIA v McCleanu ve Virginii.

A tak musel být k smrti šokován, když Delta Force obklíčila jeho vůz na parkovišti před centrálou CIA a vydala na něj vojenský zatykač, v němž ho obvinila z velezrady, napomáhání nepříteli a ohrožování života POTUS.

„Když ho Delta konfrontovala s obviněním z ohrožování prezidenta, Cohen řekl, že neví, o čem mluví, protože je loajální Josephu Bidenovi a nikdy, nikdy by Bidena neohrožoval. Delta mu pak řekla, že mají na mysli Trumpa, a Cohen zamumlal něco jako ‚do prdele, ten‘ a sáhl po pistoli pod bundou,“ uvedl zdroj z kanceláře generála Smithe pro Real Raw News.

Příslušník Delta Force však Cohena udeřil zbraní a ten upadl do bezvědomí.

Cohen byl poté převezen do GITMO, kde zůstal až do umístění na palubu torpédoborce třídy Arleigh Burke mířícího do Camp Blaz na Guamu. Kdyby nebyl hozen přes palubu a rozemlet lodními šrouby, zodpovídal by se před vojenským tribunálem.

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.