Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Zprávy ze dne 24.9.2023
  Zprávy ze dne 24.9.2023

  Zprávy ze dne 24.9.2023

 • Setkání dvojníků v OSN
  Setkání dvojníků v OSN

  Setkání dvojníků v OSN

 • Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty
  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

Související zprávy

 • Americký Kongres se chystá vyšetřit vakcíny proti COVIDu-19
  Americký Kongres se chystá vyšetřit vakcíny proti COVIDu-19

  Americký Kongres se chystá vyšetřit vakcíny proti COVIDu-19

 • Časopis Lancet konečně uznává, že přirozená imunita je mnohem lepší než mRNA „vakcinace“
  Časopis Lancet konečně uznává, že přirozená imunita je mnohem lepší než mRNA „vakcinace“

  Časopis Lancet konečně uznává, že přirozená imunita je mnohem lepší než mRNA „vakcinace“

 • Bývalý viceprezident společnosti Pfizer promluvil o satanistickém kultu, který stojí za očkováním
  Bývalý viceprezident společnosti Pfizer promluvil o satanistickém kultu, který stojí za očkováním

  Bývalý viceprezident společnosti Pfizer promluvil o satanistickém kultu, který stojí za očkováním

 • Profesor Bridle vysvětluje, proč nechce krev od očkovaných
  Profesor Bridle vysvětluje, proč nechce krev od očkovaných

  Profesor Bridle vysvětluje, proč nechce krev od očkovaných

Závery z štúdie – prípady COVID nesúvisia s mierou očkovania

Pre pánov Adama a ďalších, ktorí majú nalinkovanú aktuálnu rétoriku „pandémie nezaočkovaných“.

anna

Očkovanie a reštrikcie sú naďalej hlavným prostriedkom boja proti COVID-19. Ale v nedávno uverejnenom článku, výsledky výskumu ukazujú, že prípady COVID-19 v 68 krajinách a takmer 3 000 okresoch v Spojených štátoch nesúviseli s mierou zočkovanosti, čo naznačuje „nedostatok významnej súvislosti “ (European Journal of Epidemiology).

Medzinárodné údaje, uverejnené v časopise European Journal of Epidemiology, boli zhromaždené z databázy Our World in Data, ktorá je denne aktualizovanou online výskumnou databázou. Do analýzy bolo zahrnutých 68 krajín, ktoré uviedli údaje o očkovaní druhou dávkou vakcíny a aj údaje o potvrdených prípadoch COVID-19. Údaje tiež museli byť do troch dní od 3. septembra 2021, aby predstavovali najaktuálnejšie informácie v čase vykonania analýzy.

Údaje z USA boli odvodené z údajov tímu COVID-19 z Bieleho domu. Všetkých 2 947 okresov USA bolo do analýzy zahrnutých len vtedy, ak okresy nahlásili plne zaočkovanú (pozn. prekladateľa: mysleli zaočkovaných 2 dávkami) populáciu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Žiadny zreteľný vzťah“ medzi preočkovanosťou a COVID prípadmi

S. V. Subramanian a Akhil Kumar, autori článku, uvádzajú:

Na úrovni krajiny sa zdá, že neexistuje žiadny zreteľný vzťah medzi percentom plne zaočkovanej populácie (tí, čo mali 2 dávky) a novými prípadmi COVID-19 za posledných 7 dní. V skutočnosti trendová čiara naznačuje mierne pozitívny vzťah, takže krajiny s vyšším percentom plne očkovanej populácie majú vyšší počet prípadov COVID-19 na 1 milión obyvateľov.

Údaje z okresov USA naznačujú, že v okresoch s vyšším percentom plne zaočkovanej populácie nedochádza k výraznému poklesu počtu prípadov.

Krajiny s podielom zaočkovaných osôb pod 10 % majú menej prípadov COVID ako krajiny so 75 % plne zaočkovanou populácou.

Zozbierané údaje ukázali, že krajiny s viac ako 75-percentnou zaočkovanosťou, ako napríklad Portugalsko a Island, vykazujú vyššiu mieru výskytu COVID-19 ako Vietnam a Južná Afrika, kde je zaočkovaných menej ako desať percent populácie.

Podľa článku sú štyri z piatich okresov USA s najvyššou mierou zaočkovanosti od 84,3 percenta do 99,9 percenta označené Centrom pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) ako okresy s „vysokým“ prenosom. Z 57 okresov, ktoré sú klasifikované ako okresy s „nízkym“ prenosom, má 26,3 % okresov mieru zaočkovanosti nižšiu ako 20 %.

Obezita a ďalšie modifikovateľné rizikové faktory by sa mali riešiť

Autori štúdie uvádzajú, že výlučné spoliehanie sa na očkovanie ako primárnu stratégiu boja proti COVID-19 by sa malo prehodnotiť a že možno bude potrebné zaviesť iné intervencie a preventívne opatrenia, farmakologické aj nefarmakologické.

Potreba nefarmakologických zásahov a preventívnych opatrení je ozvenou toho, čo mnohí výskumníci, lekári a iní hovorili o nedostatku všeobecných zdravotných pokynov počas celej pandémie. V mnohých výskumných článkoch sa uvádzajú údaje, ktoré poukazujú na zvýšenú pravdepodobnosť komplikácií súvisiacich s COVID-19, ak majú jednotlivci komorbidity, ako je vysoký krvný tlak a obezita. Svetová federácia pre obeziu preukázala, že úmrtnosť na COVID-19 je desaťkrát vyššia v krajinách, kde má viac ako polovica obyvateľstva nadváhu.2

Podľa CDC má 73,6 % Američanov nadváhu, 42,5 % je obéznych. Doktor Daniel Donner, lekár z pediatrickej kliniky Novan v Severnej Karolíne, uviedol: ,,V súčasnosti je v Európe viac ako 50 % ľudí s nadváhou: Mám pocit, že – aspoň v správach, ktoré som videl – akoby sa (obezita) brala skôr ako poznámka pod čiarou a ako niečo, čo mám pocit, že mnohým ľuďom uniká.“

Prirodzená imunita je silnejšia ako imunita vyvolaná očkovaním

Subramanian a Kumar vo svojom článku uvádzajú niekoľko štúdií, ktoré naznačujú, že prirodzená imunita môže poskytovať silnejšiu imunitu ako vakcína spoločnosti Pfizer a že vakcína spoločnosti Pfizer vykazuje v reálnom svete podstatne nižšiu účinnosť v porovnaní s údajmi z klinických štúdií, na ktorých bolo založené povolenie na núdzové použitie (EUA) a schválenie licencie. Účinnosť klinických skúšok spoločnosti Pfizer bola zaznamenaná na úrovni 96 %, zatiaľ čo nedávna správa zverejnená ministerstvom zdravotníctva v Izraeli dokazuje, že účinnosť vakcíny je len 39 %.

Hoci očkovanie môže poskytnúť ochranu pred závažnou hospitalizáciou a úmrtím, CDC uviedlo, že u plne zaočkovaných osôb sa zvýšil počet hospitalizácií od 0,01 percenta do 9 percent a úmrtí od nuly do 15,1 percenta.

Výskumníci z Columbia Public Health odhadli, že do konca roka 2020 sa prirodzenou infekciou COVID-19 nakazil každý tretí Američan, teda 103 miliónov ľudí.

Minulý mesiac denník The Washington Post uviedol, že viac ako 15 štúdií preukázalo silu prirodzenej imunity, ktorá je rovnako dobrá alebo lepšia ako imunita vyvolaná očkovaním. Prirodzená imunita voči COVID je silná. Zdá sa, že politici sa to boja povedať. The Washington Post 15. septembra 2021). Jeden z týchto článkov obsahuje štúdiu 700 000 osôb z Izraela, ktorá zistila, že u tých, ktorí sa v minulosti nakazili COVID-19, bola 27-krát menšia pravdepodobnosť, že sa nakazia druhýkrát bez príznakov, ako u tých, ktorí boli očkovaní.

Predchádzajúca štúdia Clevelandskej kliniky, ktorá zahŕňala zdravotníckych pracovníkov, zistila, že žiadny zo zamestnancov, ktorí boli v minulosti pozitívne testovaní na COVID, sa nenakazil znova. Štúdia dospela k záveru, že tí, ktorí sa predtým nakazili, pravdepodobne nemali z očkovania úžitok.

Odmietanie prirodzenej imunity vedie k „poškodeniu dôveryhodnosti“

Ako napísal profesor John Hopkins Marty Makary v denníku The Washington Post:

Nesprávna hypotéza, že prirodzená imunita je nespoľahlivá, viedla k strate tisícov amerických životov vďaka komplikáciám v dôsledku očkovania, ktorým sa dalo predísť. Táto hypotéza uškodila na dôveryhodnosti predstaviteľov verejného zdravotníctva. Vzhľadom na nedávne vyhlásenie Bieleho domu o povinnosti by bolo dobré, keby naši vedúci predstavitelia verejného zdravotníctva prejavili pokoru a uznali, že hypotéza, ktorú opakovane vytrubovali, bola nielen nesprávna, ale môže byť aj škodlivá.

Keď minulý mesiac dostal doktor Anthony Fauci, riaditeľ Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby (NIAID), otázku, či je prirodzená imunita rovnaká alebo lepšia ako vakcína, uviedol, že nemá „vyhradenú odpoveď“ a že o tom bude treba „vážne diskutovať “

Úvahy o prirodzenej imunite neboli zahrnuté v rozsiahlych celonárodných povinných opatreniach, ktoré v lete vydal Biely dom a ktoré sa týkajú 100 miliónov Američanov a vyžadujú, aby boli očkovaní zamestnanci súkromného aj verejného sektora. V auguste minister obrany Lloyd Austin oznámil povinnosť pre všetkých zamestnancov armády. Medzi tresty pre tých, ktorí odmietnu splniť podmienky, patria administratívne alebo mimosúdne tresty, uvoľnenie zo služobných povinností a potenciálne aj prepustenie zo služobného pomeru.

Preklad anna, zdroj: 9

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
11 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře