Zde najdete Díl 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., Díl 12.

Ak budete mať zmätok v skratkách a v rodovej línií, doporučujem vrátiť sa k 10. dielu TU, kde je všetko v skratke a prehľadne zobrazené.

V tomto diele pokračujeme s výkladom dôležitých životných udalostí a spojitostí Georga H. Scherfa staršieho pod skratkou GHS1/PSB.

Skorzeny mal vnútorné, dôveryhodné, informácie o rodine Scherfovcov. Koniec koncov, on a jeho kamaráti z SS s nimi sedeli v Scherfovom dome v Nemecku, ešte keď bol celkom mladý. Toto združenie nebolo v žiadnom prípade náhodným stretnutím. Podľa všetkáho boli fotografické stretnutia navrhnuté tak, aby sa stali mementami, obdivovanými počas „horších“ rokov, ako pripomienka „hlavného plánu“.

Aký bol hlavný plán a ako rodina Scherfovcov mohla zohrať tak významnú úlohu?

[wp_ad_camp_2]

GHS1 / PSB a Nicola Tesla: Nikola Tesla emigroval z Rakúska do USA, aby naplnil svoj osud ako najplodnejší vedecký vynálezca v histórii. Ak by Scherfovia (ktorí boli vyškolení v špionáži za účelom poskytnutia Hitlerovi ukradnuté technológie vyvinuté v Amerike) mali mať pre Hitlerovu nesmiernu túžbu po pokrokovej výzbroji a ovládnutí sveta nejakú cenu, museli byť schopní preniknúť do Teslovho vnútorného kruhu vplyvu. Táto misia si vyžadovala podvod, lstivosť, utajenie a financovanie. Pred odchodom z vlasti boli Scherfove verejné záznamy a rodinná história zničené (okrem osobnej zbierky fotografií Otta Skorzenyho – nepredvídanej chyby v ich pláne).

Až do tejto publikácie sa o GHS1 / PSB veľa nevedelo. Jeho prvou povinnosťou bolo vynechať akýkoľvek odkaz na stredné meno, takže „H“ bolo zrušené. Potom, aby sa táto záležitosť viac zaplietla a zabránilo sa v sledovaní jeho koreňov späť do Nemecka, pridali na koniec priezviska „F“ Scherf(f). Tieto dva kroky viedli k tomu, že genealogický výskum v Nemecku je mimoriadne ťažký, ak nie úplne nemožný.

V nemeckých genealogických záznamoch a databázach je pravopis Scherffa (s dvomi F) veľmi zriedkavý. Avšak v Spojených štátoch je opak pravdou. Pravopis „dvojtého F“ je celkom bežný – tak obyčajný, že existuje iba jeden jediný záznam o Georgeovi „Scherfovi“, ktorý kedysi prišiel do USA. Otto Skorzeny poznal Scherfovu rodinu hlavne v kontexte špionáže, predpokladal, že pravopis jeho mena je „amerikanizovaná“ verzia, ktorá bola aj publikovanou verziou v textoch o Nikolovi Teslovi. Skorzeny si však zapamätal GHS1 / PSB strednú iniciálu (H).

[wp_ad_camp_2]

Aká je história GHS1 / PSB? Akonáhle opustil Nemecko na vlastnú päsť (mimo jeho vzťahu s Nikola Teslom a Union Sulphur Co.), prvý záznam sa objavil vo Výročnom vestníku Snemovne reprezentantov (AJHR) z Wellingtonu na Novom Zélande, „za rok 1913 a končí 31. marca 1914. “[26] Scherf podpísal zmluvu s SS Surrey, parníkom, ktorý prepravoval zbrane, vojakov, peniaze a pravdepodobne aj nelegálne drogy.

V AJHR je správa o veľkom povstaní na lodi a mnohí členovia posádky boli obvinení z napadnutia, nepodriadenosti, zanedbania povinnosti a ďalších menej závažných obvinení. „Able Seaman – schopný námorník“ GHS1 / PSB (s dvoma F), bol obvinený z nepodriadenosti a následne aj odsúdený s 11-šilingovou pokutou (dosť vysoká suma na rok 1914) alebo dvoma dňami vo väzení. Nebolo spomenuté, pre ktorú variantu sa nakoniec rozhodol.

[wp_ad_camp_2]

Načasovanie tejto tajnej udalosti záhadne zodpovedá prvému roku „údajnej účasti“ GHSI / PSB na univerzite v Yale.

Je zrejmé, že Novozélandská Snemovňa Reprezentantov a Novozélandské Námorné Múzeum boli presvedčené, že to bola významna udalosťou v námornej histórii, ktorá vyústila do jej zverejnenia, a to nielen vo AJHR, ale aj na vlastnej webovej stránke Novozélandského Námorného Múzea. Žiadny vek nebol uvedený, hoci bezpečný odhad pre GHS1 / PSB by bol jeho neskorší dospievajúci vek až 20 rokov. Po jeho ročnej kariére na SS Surrey, GHS1 / PSB zmizol z novozélandských lodných manifestov.

Námorná kariéra GHS1 / PSB našla nový život v línií Hamburg-Amerika (vo vlastníctve spoločnosti Brown Brothers Harriman & Company a za pomoci úveru usporiadaného Georgeom Herbertom Walkerom (GHW), budúcim svokrom GHS1 / PSB).

Jeho meno (s dvoma F) sa objavilo na mnohých lodných manifestoch na „zozname posádky“ v rokoch 1920 a 1921, cestujúcich z Hamburgu, Liverpoolu a z britskej Západnej Indií. GHS1 / PSB bol postupne povýšený z „able seaman“ na „second mate“, „junior first mate“ až na „prvého dôstojníka“. Mnohé z jeho zdokumentovaných ciest boli na SS Mount Clay, ktorá pravidelne vyplávala z Hamburgu, Liverpoolu a z prístavov v Západnej Indii a Južnej Ameriky.

[wp_ad_camp_2]

Jedna významná plavba, ktorá vyplávala z Liverpoolu 20. januára 1915 a mala cieľ v New Yorku 30. januára, bola na palube lode SS Arabic. Jeho cestujúci, na linke 1 zo zoznamu, predstavený INS na Ellis Island, bol George Scherf, nemecký občan z Dölitzsch. [27] Dölitzsch je malá dedinka južne od Lipska v Nemecku a veru, nie je príliš vzdialená od rodného mesta Martina Bormanna, ktorý sa neskôr stal Hitlerovým najbližším spolupracovníkom – zástupcom veliteľa.

Preklad anna

Pokračovanie už čoskoro…. Zde najdete Díl 14.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.