;

Zde najdete Díl 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., Díl 12.

Ak budete mať zmätok v skratkách a v rodovej línií, doporučujem vrátiť sa k 10. dielu TU, kde je všetko v skratke a prehľadne zobrazené.

V tomto diele pokračujeme s výkladom dôležitých životných udalostí a spojitostí Georga H. Scherfa staršieho pod skratkou GHS1/PSB.

Skorzeny mal vnútorné, dôveryhodné, informácie o rodine Scherfovcov. Koniec koncov, on a jeho kamaráti z SS s nimi sedeli v Scherfovom dome v Nemecku, ešte keď bol celkom mladý. Toto združenie nebolo v žiadnom prípade náhodným stretnutím. Podľa všetkáho boli fotografické stretnutia navrhnuté tak, aby sa stali mementami, obdivovanými počas „horších“ rokov, ako pripomienka „hlavného plánu“.

Aký bol hlavný plán a ako rodina Scherfovcov mohla zohrať tak významnú úlohu?

GHS1 / PSB a Nicola Tesla: Nikola Tesla emigroval z Rakúska do USA, aby naplnil svoj osud ako najplodnejší vedecký vynálezca v histórii. Ak by Scherfovia (ktorí boli vyškolení v špionáži za účelom poskytnutia Hitlerovi ukradnuté technológie vyvinuté v Amerike) mali mať pre Hitlerovu nesmiernu túžbu po pokrokovej výzbroji a ovládnutí sveta nejakú cenu, museli byť schopní preniknúť do Teslovho vnútorného kruhu vplyvu. Táto misia si vyžadovala podvod, lstivosť, utajenie a financovanie. Pred odchodom z vlasti boli Scherfove verejné záznamy a rodinná história zničené (okrem osobnej zbierky fotografií Otta Skorzenyho – nepredvídanej chyby v ich pláne).

Až do tejto publikácie sa o GHS1 / PSB veľa nevedelo. Jeho prvou povinnosťou bolo vynechať akýkoľvek odkaz na stredné meno, takže „H“ bolo zrušené. Potom, aby sa táto záležitosť viac zaplietla a zabránilo sa v sledovaní jeho koreňov späť do Nemecka, pridali na koniec priezviska „F“ Scherf(f). Tieto dva kroky viedli k tomu, že genealogický výskum v Nemecku je mimoriadne ťažký, ak nie úplne nemožný.

V nemeckých genealogických záznamoch a databázach je pravopis Scherffa (s dvomi F) veľmi zriedkavý. Avšak v Spojených štátoch je opak pravdou. Pravopis „dvojtého F“ je celkom bežný – tak obyčajný, že existuje iba jeden jediný záznam o Georgeovi „Scherfovi“, ktorý kedysi prišiel do USA. Otto Skorzeny poznal Scherfovu rodinu hlavne v kontexte špionáže, predpokladal, že pravopis jeho mena je „amerikanizovaná“ verzia, ktorá bola aj publikovanou verziou v textoch o Nikolovi Teslovi. Skorzeny si však zapamätal GHS1 / PSB strednú iniciálu (H).

Aká je história GHS1 / PSB? Akonáhle opustil Nemecko na vlastnú päsť (mimo jeho vzťahu s Nikola Teslom a Union Sulphur Co.), prvý záznam sa objavil vo Výročnom vestníku Snemovne reprezentantov (AJHR) z Wellingtonu na Novom Zélande, „za rok 1913 a končí 31. marca 1914. “[26] Scherf podpísal zmluvu s SS Surrey, parníkom, ktorý prepravoval zbrane, vojakov, peniaze a pravdepodobne aj nelegálne drogy.

V AJHR je správa o veľkom povstaní na lodi a mnohí členovia posádky boli obvinení z napadnutia, nepodriadenosti, zanedbania povinnosti a ďalších menej závažných obvinení. „Able Seaman – schopný námorník“ GHS1 / PSB (s dvoma F), bol obvinený z nepodriadenosti a následne aj odsúdený s 11-šilingovou pokutou (dosť vysoká suma na rok 1914) alebo dvoma dňami vo väzení. Nebolo spomenuté, pre ktorú variantu sa nakoniec rozhodol.

Načasovanie tejto tajnej udalosti záhadne zodpovedá prvému roku „údajnej účasti“ GHSI / PSB na univerzite v Yale.

Je zrejmé, že Novozélandská Snemovňa Reprezentantov a Novozélandské Námorné Múzeum boli presvedčené, že to bola významna udalosťou v námornej histórii, ktorá vyústila do jej zverejnenia, a to nielen vo AJHR, ale aj na vlastnej webovej stránke Novozélandského Námorného Múzea. Žiadny vek nebol uvedený, hoci bezpečný odhad pre GHS1 / PSB by bol jeho neskorší dospievajúci vek až 20 rokov. Po jeho ročnej kariére na SS Surrey, GHS1 / PSB zmizol z novozélandských lodných manifestov.

Námorná kariéra GHS1 / PSB našla nový život v línií Hamburg-Amerika (vo vlastníctve spoločnosti Brown Brothers Harriman & Company a za pomoci úveru usporiadaného Georgeom Herbertom Walkerom (GHW), budúcim svokrom GHS1 / PSB).

Jeho meno (s dvoma F) sa objavilo na mnohých lodných manifestoch na „zozname posádky“ v rokoch 1920 a 1921, cestujúcich z Hamburgu, Liverpoolu a z britskej Západnej Indií. GHS1 / PSB bol postupne povýšený z „able seaman“ na „second mate“, „junior first mate“ až na „prvého dôstojníka“. Mnohé z jeho zdokumentovaných ciest boli na SS Mount Clay, ktorá pravidelne vyplávala z Hamburgu, Liverpoolu a z prístavov v Západnej Indii a Južnej Ameriky.

Jedna významná plavba, ktorá vyplávala z Liverpoolu 20. januára 1915 a mala cieľ v New Yorku 30. januára, bola na palube lode SS Arabic. Jeho cestujúci, na linke 1 zo zoznamu, predstavený INS na Ellis Island, bol George Scherf, nemecký občan z Dölitzsch. [27] Dölitzsch je malá dedinka južne od Lipska v Nemecku a veru, nie je príliš vzdialená od rodného mesta Martina Bormanna, ktorý sa neskôr stal Hitlerovým najbližším spolupracovníkom – zástupcom veliteľa.

Preklad anna

Pokračovanie už čoskoro…. Zde najdete Díl 14.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.