Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

Související zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země
  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

 • Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách
  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

 • Zprávy ze dne 24.9.2023
  Zprávy ze dne 24.9.2023

  Zprávy ze dne 24.9.2023

Zprávy ze světa – 28.8.2023

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) upozornila na nebezpečné kuřecí maso z řetězce Tesco. Kuřecí prsa pocházející z Ukrajiny a zabalená na Slovensku obsahovala bakterii salmonela infantis, která způsobuje onemocnění salmonelózou. Maso zachytili inspektoři v prodejně v Mostě, v prodeji už ale není.

=====

Arcibiskupství v Kolíně nad Rýnem má skandální problém. Musí vysvětlovat, proč se jeho pracovníci dobývali ze služebních počítačů na pornografické stránky, přičemž v některých případech mělo jít o vysoce postavené činitele arcidiecéze.

=====

Ratingová agentura S&P Global v pondělí snížila úvěrové ratingy a změnila výhled několika amerických bank. Varovala, že rizika ohledně financování a slabší ziskovost pravděpodobně otestují úvěrovou sílu sektoru. Podobný krok učinila před dvěma týdny ze stejných důvodů agentura Moody’s Investors Service.

=====

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy propustila teologa a církevního historika Tomáše Petráčka. Důvodem je podle děkana fakulty Vojtěcha Novotného efektivizace hospodaření fakulty. Petráček v minulosti ostře kritizoval ultrakonzervativní alianci pro rodinu nebo se zastával práva na manželství pro všechny.

=====

Pohřeb zpěváka a textaře Patejdla bude 30. srpna v Praze. O nemoci se dozvěděl 14 dní před smrtí. Následující video s ním vám řekne, proč odešel…..

=====

Obyvatelé africké Zimbabwe hlasovali v prezidentských volbách. Současná hlava státu Emmerson Mnangagwa usiluje o druhé funkční období.

=====

Brazilský exprezident Jair Bolsonaro byl hospitalizován v soukromé nemocnici v Sao Paulu. Má se podrobit „rutinním vyšetřením“ souvisejícím se zdravotními problémy, které ho trápí od doby, kdy byl v roce 2018 během volební kampaně pobodán nožem. Média o hospitalizaci informoval Bolsonaroův právník.

=====

Bývalý ředitel Slovenské informační služby (SIS) Michal Aláč končí ve funkci. Návrh na jeho odvolání ve středu schválila vláda. Odvolání je nyní v kompetenci prezidentky Slovenské republiky Zuzany Čaputové.

 • Novým ředitelem SIS bude Tomáš Rulíšek. Ten je:
 • Rulíšek bisexual, clen LGBT 20 rokov
 • Rulíšek osobnym dlhorocnym kamaratom Daniela Lipsica ( Lipsic cez neho ziskava informacie dlhe roky )
 • Daniel Lipsic je ako uz vieme, tiez bisexual ( co vedome zatajil pri bezpecnostnej previerke )
 • Nemohol tam ist nikto iny, nez Lipsicom kontrolovany clovek
 • Rulisek pravidelne navstevuje Caputovu v palaci a US ambasádu
 • ‚Homo-lobby‘ je dlhe veky potichu existujuca agenda elit, ktorej ucelom je dosadzovat homosexualov, bisexualov, pedofilov a inych sexualnych deviantov na strategicke pozicie, najma justicia, tajne sluzby a silove rezorty, za ucelom podmanenia si a kontroly osoby pod hrozbou vydierania roznym kompromitujucim foto a video materialom) (Převzato z Telegram kanálu Danny Kollar DKX – https://t.me/dannykollar )

=====

Skupina zemí BRICS na summitu v Johannesburgu minulý týden rozhodla, že pozve šest zemí, aby se staly novými členy bloku. Pozvánku pošle Argentině, Egyptu, Íránu, Etiopii, Saúdské Arábii a Spojeným arabským emirátům, oznámil ve čtvrtek prezident Jihoafrické republiky Cyril Ramaphosa.

=====

Děti migrantů budou mít omezený přístup do ruských škol.

Předsedkyně výboru Státní dumy pro rodinu, ženy a děti Nina Ostanina podpořila návrh vůdce socialistické strany Sergeje Mironova zavést v Rusku 10 % kvótu pro zahraniční studenty v každé třídě.

=====

Při další razii v Moskvě bylo zadrženo více než 500 ilegálních pracovníků.

V hlavním městě provedli důstojníci OMON další razii při hledání nelegálních přistěhovalců. Polovina zadržených nebyla registrována a bude poslána domů.

Podle Institutu pro demografický výzkum se do Ruska přestěhovala už třetina Tádžikistánu.

=====

„Rusko přistoupilo k realizaci vysokorychlostní železniční trati z Moskvy do Petrohradu. Doba jízdy vysokorychlostní tratí mezi Moskvou a Petrohradem bude 2 hodiny 15 minut místo dnešních 4 hodin.“

Putin také řekl, že bude s Lukašenkem hovořit o vytvoření vysokorychlostní trati mezi Moskvou a Minskem.

=====

Občanka Ukrajiny si jako první v zemi nechala změnit své druhé jméno na matčino místo běžného Otčestva.

Změnou pasu si šestnáctiletá dívka z Kyjeva „aktualizovala“ také jméno a příjmení, uvádí publikace „Ukrajinské zprávy“. Podle médií byla dívka Stanislava Viktorovna (po otci), nyní je Stanislava Leseevna (jménem matky).

V únoru 2021 získali občané Ukrajiny právo změnit si na vlastní žádost nejen jméno a příjmení, ale také prostřední jméno – po otci.

=====

Pomník Lenina v kazašském městě Altaj zbourán.

Podle zpráv místních médií se jednalo o poslední Leninův pomník ve východní části státu.

Kvůli demolici pomníku bylo zahájeno trestní řízení. Stavař tvrdí, že „socha prostě spadla sama od sebe“, v případě uznání viny mu hrozí 3 až 7 let vězení.

=====

Káva Jacobs v Rusku mění název na „Monarch“, aby mohla zůstat na ruském trhu.

Nizozemská společnost JDE Peet’s plánuje přejmenování do konce roku. Dále se upřesňuje, že výrobce kávy pozastaví v Rusku prodej značek Tassimo a Moccona.

=====

Filmy „Barbie“ a „Oppenheimer“ nebudou promítány v ruských kinech ani na on-line platformách.

Ministerstvo kultury Ruské federace „mlčky zakázalo filmovým distributorům, aby žádali o příslušná povolení“, uvádí BRIEF.

=====

V Leningradské oblasti zabil Ukrajinec jednou ranou kolemjdoucího.

Útočník se okamžitě „vytratil“ do podchodu a dal se na útěk, ale rychle ho našli. 29letý Igor se k činu přiznal: měl konflikt s kolemjdoucím, vše se rychle změnilo ve rvačku, pak přišla smrtelná rána.

Rodák z Ukrajiny žije v Petrohradu, nemá stálé zaměstnání ani registraci.

=====

Německý deník Bild píše, že Stále více mladých lidí má problémy se srdcem. Nejčastější příčinou úmrtí v Německu jsou kardiovaskulární onemocnění. V roce 2021 zemřelo na infarkt nebo mrtvici 340 000 lidí. Znepokojující je, že stále častěji jsou postiženi mladší lidé.

=====

České noviny Aktuálně.cz v červenci t.r. napsali, že Evropské unii důvěřuje nejméně lidí v Česku od roku 2016, důvěra k ní klesla na 46 procent z loňských 58 procent. Proti loňsku se výrazně snížila také důvěra v Severoatlantickou alianci na 56 procent a v Organizaci spojených národů na 52 procent. Data vychází z letošního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

=====

V Evropském parlamentu zazněly nepříjemné informace o Zelenským a jeoh zločineckém režimu:

=====

Jeffrey Sachs nejenom o Ukrajině:

=====

=====

Fašismus se šíří Slovenskem

Príslušníci Polície SR zatkli na verejnosti známu košickú advokátku JUDr. Adrianu Krajníkovú pod zámienkou, že vyzerá ako hľadaná osoba:

Advokátka Krajníková vysvetľuje incident: https://www.facebook.com/Infovojna/posts/713414194133171?ref=embed_post

=====

V Německu probíhá čištění podzemních základen Deep state (DUMB). Některé se nacházejí pod některými letišti. Sleduj vodu.

=====

Prezident Erdogan prohlásil, že Turecko zkoumá možnosti, jak by mohlo hrát klíčovou roli při obnově demokratického pořádku v Nigeru, kde se minulý měsíc chopila moci armáda. Převrat vyvolal sankce a hrozby ozbrojeného zásahu ze strany regionálních sousedů.

=====

Nová rozvojová banka (NDB), kterou založila skupina největších rozvíjejících se ekonomik BRICS, plánuje do října vydat svůj první dluhopis v indické rupii, uvedl podle agentury Reuters provozní ředitel NDB Vladimir Kazbekov.

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Odebírat
Upozornit na
23 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře