Citujem predsedu Slovenských brancov Petra Švrčeka:

Sme pripravení pomáhať tam, kde je nás potreba – rázne, ale pokojne, dôstojne, civilizovanie a inteligentne.

My nie sme Antifa, ani pomýlená liberálna mládež. Ukážme svetu, ako sa povie rázne NIE, inteligentne. Vyzývame k pokoju no zároveň k ráznosti. Nedovoľme, aby skrze pár agresorovo bol kriminalizovaný nesúhlas.

17. NOVEMBRA SME S VAMI

Viacerí naši členovia sa rozhodli ísť zajtra na prechádzku našim hlavným mestom. Sme odhodlaní sa prechádzať, slobodne sa stretnúť a monitorovať dianie.

„Nemýľte si našu trpezlivosť so zbabelosťou“, práve tieto slová odkázal Ľ.V. Štúr uhorským mocipánom na Uhorskom sneme. Nech je tento výrok opäť počuť, lebo dnes sa znova stal až mrazivo aktuálnym. Nech ho preto započujú i v tých najvyšších miestach slovenskej politiky. Trpezlivosť je vlastnosťou múdrych a unáhlené kroky, ktorých racionalitu často zatieni emócia, nás nikdy nepriviedli k správnym rozhodnutiam. Chápeme, že doba dozrela a dnes je oveľa viac ako kedykoľvek predtým potrebné sa postaviť za slobodu, vzdelanie a vyššie princípy, no rozhodne nie násilím.

VOJNOVÝM ŠTVÁČOM A VYZÝVAČOM K „RADIKÁLNYM ČINOM“

Osobne „milujem“ tých bláznov, ktorí sami nič nečiniac sa smejú druhým, že nič nerobia. Vyzývajúc a húckajúc tak k akémusi odboju, avšak bez ochoty sa ho zúčastniť ako dav divákov v aréne, povzbudzujúci gladiátorov k ukážke krvavej scény, aby si mohli popásť oči, či na konci všetkého obdivuhodne zatlieskať.

MY SME STRÁŽE MIERU, LEBO NIE JE NA SVETE VÄČŠIEHO ZLA, AKO STAVU VOJNY

Občania, aktivizujme sa, bráňme svoje práva a hodnoty, nie však prostriedkami vedúcimi k vlastnej záhube.

Peter Švrček – predseda Slovenských Brancov

*****

Peter Švček zhrnul priebeh demonštrácie takto:

Jednotky národnej domobrany ako hradba zdravého rozumu.

Stojíme s vami, povolali sme domobranu, aby bránila občanov pred možným použitím násilia

Naši domobranci stáli v prvom rade, aby tak zamedzili potýčkam s políciou, zabezpečili pokojný priebeh a zabránili všeobecnému použitiu násilia. Odpratávali sme provokatérov, upokojovali rozvášnený dav, koordinovali protestujúcich a komunikovali s políciou tak, aby nedošlo k zraneniam, zbytočným provokáciám a rozohnaniu až na pár incidentov pokojnej demonštrácie.

Napriek ťažkému zraneniu jednej našej príslušníčky, u ktorej sa doba liečby bude pohybovať okolo dvoch mesiacov, sme svoje úlohy odhodlane splnili.

MY SLÚŽIME NÁRODU

Ďakujeme všetkým pokojným demonštrantom, ale taktiež viacerým policajtom za príkladnú prácu a zákroky voči provokatérom.

Vaša Domobrana, Slovenskí Branci

Převzato z: https://www.facebook.com/slovenskibranci1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.