8.11.2021

Zdroj blízký kalifornskému guvernérovi Gavinu Newsomovi dnes řekl, že guvernér utrpěl nežádoucí reakci na vakcínu Moderna COVID, kterou dostal 27. října, v poslední den, kdy byl viděn na veřejnosti.

Zdroj, který požádal, aby nebyl identifikován, řekl, že Newsomovy příznaky byly podobné příznakům spojeným s Guillain-Barré syndromem (GBS), známým vedlejším účinkem mnoha vakcín.

GBS je neurologická porucha, při které imunitní systém těla mylně napadá část periferního nervového systému – síť nervů umístěných mimo mozek a míchu – a může se pohybovat v rozmezí od velmi mírného případu s krátkou slabostí až po paralýzu až po zanechání osoby neschopné samostatně dýchat.

Guvernér nebyl viděn na veřejnosti od té doby, co byl vyfotografován 27. října, jak dostává svoji „posilovací“ covid dávku.

Dne 29. října vydala Newsomova kancelář prohlášení, v němž se odvolává na blíže nespecifikované „rodinné závazky“ jako na důvod, proč guvernér zrušil svá plánovaná vystoupení, včetně plánovaných setkání na globální klimatické konferenci COP 26 ve skotském Glasgow.

Místní stanice ABC News uvedla, že když „bylo učiněno překvapivé oznámení“, mluvčí řekla, že Newsom plánuje účast na klimatické konferenci virtuálně. Newsomovo jméno však bylo z programu odstraněno a on se nezúčastnil.

The Defender se dnes telefonicky a e-mailem obrátil na Newsomovu kancelář, ale kancelář před zveřejněním neodpověděla.

Podle Fox News Newsomova manželka Jennifer Siebel Newsomová v neděli tweetovala – pak rychle smazala – zprávu vyzývající lidi, aby „přestali nenávidět“, zatímco její manžel byl mimo zraky veřejnosti od doby, co zrušil plány, včetně jeho vystoupení na COP 26.

Robert F. Kennedy, Jr., předseda Children’s Health Defense, dnes v komentáři k situaci řekl, že se „modlí za Newsomovu rodinu“ a přeje mu rychlé uzdravení.

Kennedy dodal:

„Pokud je však pravda, že guvernér utrpěl po očkování vysilující neurologická postižení, vyvolává to vážné etické otázky o jeho zjevně nečestné snaze utajit svá poškození, zatímco zavádí agresivní politiku, která přinutí děti a pracující lidi v Kalifornii snášet podobná rizika.“

Newsom byl otevřeným zastáncem vakcín proti covidu a povinného očkování. Dne 1. října oznámil, že kalifornší školáci budou muset dostat vakcínu proti COVID, jakmile bude plně schválena FDA. Je to první takový příkaz v zemi.

 

[wp_ad_camp_2]

V tiskové zprávě ze 3.11. úřad guvernéra uvedl, že Kalifornie zahajuje „robustní“ očkovací program pro děti ve věku od 5 do 11 let. Guvernér vyčlenil více než 1,2 milionu vakcín pro věkovou skupinu 5-11 let a zřizuje 4000 vakcinačních míst po celém státě.

Podle Times of San Diego dostal Newsom COVID vakcínu Johnson &Johnson (J&J) v dubnu 2021, kdy se jeho věková skupina stala způsobilou. V červenci přidal americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv ke COVID vakcíně J&J varování, v němž uvedl, že vakcína je spojena s GBS.

Nejnovější údaje ze Systému hlášení nežádoucích účinků vakcín (VAERS) ukazují, že mezi 14. prosincem 2020 a 29. říjnem 2021 bylo po vakcínách proti COVID hlášeno 705 případů GBS, přičemž 41% případů bylo připsáno vakcínám Pfizeru, 31% Moderně a 28% J&J.

V dubnu The Defender informoval o dospívajícím, kterému byla diagnostikována GBS po první dávce vakcíny proti covidu. A minulý týden, The Defender informoval o 63-leté ženě, která přežila rakovinu, s diagnózu GBS po její druhé dávce vakcíny Pfizer.

GBS je zahrnut jako možné riziko u mnoha vakcín, včetně vakcín Adacel, Aflurie, Engerix-B, Fluarix, Flulaval, FluMist, Fluzone, Gardasil/Gardasil 9, Havrix, Menactra, Menomune, MMR-II, PedvaxHIB, Pneumovax-23, ProQuad, Recombivax, Tenivac, Vaqta a Varivax.

Od roku 1992 vyplatil Národní program pro oškodnění poškození po vakcínách 1450 obětem GBS po očkování přibližně 500 milionů dolarů, informoval The Defender.

Přeložila melda | Zdroj: The Defender

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.