Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Halloween: Skutečný význam temného svátku
,,Halloween je čas, kdy se otevírá tajný portál do sfér temnoty, smrti a nadpřirozena. Démoni a duchové mají v tuto noc volnou moc, vyvádějí, vábí nás na své veselice a umožňují nám nahlédnout do budoucnosti.” – Blanche Barton
Původ svátku zvaného Halloween (All Hallows ‘Evening – Předvečer všech svatých) najdeme v keltském festivalu zvaném Samhain, oslavovaný v noci z 31. října na 1. listopad. V keltském Irsku, asi dva tisíce let dozadu, byl Samhain považován za předěl mezi světlejší polovinou roku (létem) a temnější polovinou roku (zimou).
Hranice mezi tímto světem a nadpozemskou říší byla prý nejtenčí a dovolovala duchům dostat se do našeho světa. Údajně se v našem světě vynořovaly temné síly, které měly obtěžovat lidské domácnosti. Lidé se převlékali za zlé duchy, aby se tak vyhnuli jejich škodlivému vlivu. Oheň a jídlo hrály během těchto slavností důležitou roli.
Do společného ohně byly házeny kosti poraženého dobytka. Jídlo bylo připravováno pro uspokojení živých i mrtvých.
[wp_ad_camp_2]
Irové, kteří emigrovali do Ameriky v devatenáctém století, tam přinesli z Evropy tradice Halloweenu, přičemž dnes je to jeden z nejhlavnějších amerických svátků v roce. Časem se do Halloweenu vmísily další zvyky a tradice. Jako například vydlabávání dýní, které měly ochránit všechny lidi v domě před démony z jiných světů.
V keltském Irsku se se svátkem Samhain spojují dvě hory – Tlachtga a Tara. Tyto hory leží v údolí Boyne Valley. Na Tlachtga, která je podle irské tradice považována za dceru slepého druida jménem Mug Ruith, bylo zvykem pořádat Velký ohnivý festival, který započal v předvečer Samhainu.
Tara, která zahrnuje množství starověkých monumentů a která byla podle tradice sídlem Velekrále Irska, byla také spojována se Samhainem, ale primární roli v tradičních slavnostech hrála hora Tlachtga.
Oslavy na hoře Tlachtga mohou mít původ v rituálech plodnosti, které se na této hoře prováděly a pravděpodobně se zkombinovaly s jinými vírami, což vyvrcholilo do Velkého ohnivého festivalu.
Pokračování článku: Halloween: Skutečný význam temného svátku
.
Áno, a to “o” na konci môže znamenať neustále sa opakujúca časová slučka /možno reinkarnacia?/. V takomto kontexte je Q východisko…
Pekný deň…
To bola reakcia na terezu 10:28
Písmeno Q se také podobá znaku pro zapnutí/vypnutí.
U nás ve městě máme menší kavárnu, jmenuje se Hellas. Jak nenápadný. Pro ty, kteří to nezajímá jim to nic neříká, ale podle mě je to pekelná kavárna.
Ano, hell = peklo.
Také anglický pozdrav “hello” v sobě nese peklo. Jojo s angličtinou si hezky pohráli…
Hellas znamená také Řecko
Hell… as– jako… peklo…
Marketo Nikol, prestante s tou pomatenosti hledat ted peklo (hell) vsude, v kazdem textu. delate ze sebe fanatickeho blazna, tedy stavite se sama na stranu tmy.
Helada, Hellada, Hellas
Význam:
původně v herojském období krajina v jihozápadní Thessalii, později název pro celé pevninské Řecko
Klídek. Atlantidu věda hledá a nejpravděpodobněji ji umísťuje do Středozemního moře. A Atlantik je také tak nazvaný dle Středozemního moře, hahaha. Na každém šprochu pravdy trochu.