…..tak jak jsem psal, bude to neustále pokračovat a nejen na Sri Lance. Máme se tedy na co „těšit“….
13:54

Policista v Kolombu. Ilustrační foto

 

Nedaleko kostela v Kolombu na Srí Lance došlo k další explozi, když se místní bezpečnostní složky snažily zneškodnit výbušné zařízení. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na očité svědky.

Jak uvádí Reuters, k explozi došlo v dodávce, když se příslušníci bezpečnostních složek snažili zneškodnit výbušné zařízení, které bylo nalezeno v podezřelém balíčku. Lidé byli z areálu evakuováni.

​„Dodávkou otřásl výbuch, když se speciální jednotka a vzdušné sily snažily zneškodnit bombu,“ uvedli očití svědci pro Reuters.

Another vehicle bomb blasted in Colombo kochchikade Jampettah street while trying to diffuse it – news media #EasterAttacksSL pic.twitter.com/dr2P4pYDQK

[wp_ad_camp_2]

— Ashani Perera (@Saasha258) 22. dubna 2019

​Krátce předtím policie Srí Lanky našla 87 bombových detonátorů na hlavním nádraží Kolomba.

​Policie Srí Lanky dnes dopoledne uvedla, že jeden z pachatelů sebevražedného výbuchu v hotelu Shangri-La byl identifikován jako Insan Seelavan, vlastník továrny. Policie také informovala, že útočník byl podezřelý z toho, že měl vazby s dalšími pachateli výbuchu v Dematagodě. Devět zaměstnanců Seelavanu bylo zadrženo a budou ve vazbě do 6. května. Ministr zdravotnictví Srí Lanky Rajitha Senaratne v pondělí prohlásil, že série vražedných útoků po celé zemi byla zorganizována místní skupinou Thowheed Jamath.

Během osmi explozí na Srí Lance bylo zabito nejméně 290 lidí a dalších několik stovek bylo zraněno. K útokům došlo v několika kostelech a hotelech v Kolombu a dalších městech.

Zdroj: (1)

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.