Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Ve věku 88 let zemřel „otec neoliberalismu“ Joseph Nye
    Ve věku 88 let zemřel „otec neoliberalismu“ Joseph Nye

    Ve věku 88 let zemřel „otec neoliberalismu“ Joseph Nye

  • Rusko pořádá na Rudém náměstí v Moskvě přehlídku ke Dni vítězství
    Rusko pořádá na Rudém náměstí v Moskvě přehlídku ke Dni vítězství

    Rusko pořádá na Rudém náměstí v Moskvě přehlídku ke Dni vítězství

  • Prezident Trump vydal prohlášení, v němž vyhlásil 8. květen dnem, kdy budou USA oslavovat vítězství ve druhé světové válce
    Prezident Trump vydal prohlášení, v němž vyhlásil 8. květen dnem, kdy budou USA oslavovat vítězství ve druhé světové válce

    Prezident Trump vydal prohlášení, v němž vyhlásil 8. květen dnem, kdy budou USA oslavovat vítězství ve druhé světové válce

  • „Mnoho lidí ví, kdo zničil Nord Stream“, řekl Trump
    „Mnoho lidí ví, kdo zničil Nord Stream“, řekl Trump

    „Mnoho lidí ví, kdo zničil Nord Stream“, řekl Trump

Související zprávy

  • Zátah na výcvikové středisko FEMA; zabavení velkého množství munice
    Zátah na výcvikové středisko FEMA; zabavení velkého množství munice

    Zátah na výcvikové středisko FEMA; zabavení velkého množství munice

  • Bílé klobouky zastavily plán Deep State na sestřelení dopravního letadla
    Bílé klobouky zastavily plán Deep State na sestřelení dopravního letadla

    Bílé klobouky zastavily plán Deep State na sestřelení dopravního letadla

  • František měl být posledním papežem, takže začalo vážné handlování. Bez USA jsou Zelenského dny sečteny
    František měl být posledním papežem, takže začalo vážné handlování. Bez USA jsou Zelenského dny sečteny

    František měl být posledním papežem, takže začalo vážné handlování. Bez USA jsou Zelenského dny sečteny

  • Stalin: „Hitler nezomrel, ale utiekol“
    Stalin: „Hitler nezomrel, ale utiekol“

    Stalin: „Hitler nezomrel, ale utiekol“

Zločinci nejtěžšího kalibru vládli a vládnou světu. In Memoriam George H. Scherff Jr. aka George HW Bush Sr. Pravda o amerických prezidentech a spiknutí. Odhalení-důkazy. Díl 4.

Odkrývanie zprisahaní pokračuje….

Zde najdete Díl 1., Díl 2., Díl 3.

Nikola Tesla

Napriek protichodným literárnym a historickým údajom sa Srb Nikola Tesla narodil 10. júla 1856 v Smilji, v provincii Lika alebo v dnešnom Chorvátsku. Pred 1. svetovou vojnou bola Smilja na hranici rakúsko-uhorskej ríše, takže Tesla sa narodil ako občan s rakúským pôvodom.

[wp_ad_camp_2]

Tesla, syn srbského pravoslávneho kňaza, ktorý to dotiahol až na arcibiskupa, mal tým možnosť študovať rôzne oblasti obsiahnuté v osobnej knižnici jeho otca. Ako mladý chlapec sprevádzal svojho otca na cestách do Ríma, kde mal možnosť študovať menej známe diela uložené v rozsiahlom vedeckom archíve Vatikánu.

Po ukončení štúdia inžinierstva a fyziky na Polytechnickom inštitúte v Grazi v Rakúsku sa Tesla prihlásil na Univerzitu v Prahe. Hneď spočiatku preukázal vrodenú schopnosť riešiť mechanické a vedecké problémy, najmä v oblasti elektriny a ich aplikácií pri výrobe elektriny. Po práci v dcérskej spoločnosti Edison Telephone Company v Budapešti, Paríži a ďalších mestách v celej Európe, Nikola Tesla odišiel do Ameriky, aby sa stretol s mužom, ktorého spoločnosť mu poskytla prvé zamestnanie, Thomasa Edisona.

Tesla zistil, že nie je tak jednoduché pracovať pre Edisona (kvôli porušeniu ich dohody o financiách). Ale čoskoro našiel podporovateľov na financovanie jeho projektov a na vývoj jeho nových vynálezov. Finančníci, ako napríklad John Pierpont (J.P.) Morgan, George Westinghouse a John Jacob Astor, boli medzi tými, ktorí videli potenciál v Teslovom priekopníckom, podnikateľskom duchu. Videli potenciál v spenažení jeho technologických objavov v oblasti elektriny, bezdrôtovej komunikácie a fyziky.

[wp_ad_camp_2]

Jediné oficiálne zdokumentovanie príchodu Nikola Teslu do Spojených štátov bolo opäť z prístavu v New Yorku. [9] Dňa 7. apríla 1882 prišiel 25-ročný Tesla cez SS Nordland, ktorý sa priplavil z Antverp. Na svoju cestu do USA sa vrátil po tom ako prednášal v Paríži. Destinácia Tesly: New York. Tesla emigroval ako „robotník“, aj keď táto nálepka sotva popisovala človeka, ktorý sa stane najplodnejším vynálezcom v histórii, s jeho 700 technologickými patentmi.

[wp_ad_camp_2]

Záznamy z Teslovej spolupráce na projektoch Thomasa Edisona ho v sedemdesiatych rokoch 19. storočia umiestnili do Spojených štátov. Jeho mnohé technologické objavy určite presvedčili tých, ktorí majú hlad po svetovej nadvláde a nadradenosti. Teslovy vynálezy a jeho kariéra boli z našich historických kníh vytesnené. pretože jeho vynálezy a patenty boli ukradnuté a potom použité na zbrane. Nikdy sme sa nemali dozvedieť a ani učiť o potláčaní Teslových pokročilých vedeckých objavov a už vôbec o tých, ktorí profitovali z krádeže týchto objavov.

Napriek tomu, že o Teslových úspechoch a neúspechoch sa veľa napísalo, len málo z nich podrobne opísalo finančné aktivity v pozadí, ktoré odhalili nacistické sprisahanie na získalnie jeho technológií, zatiaľ čo náklady na výskum a vývoj vo veľkej miere platili (nevedomky) americkí daňoví poplatníci. Mnohé z Teslových patentov padli do nacistických rúk pred a aj počas I. a II. Svetovej vojny. V dôsledku toho sa Tesla neustále ocital v súdnych sporoch týkajúcich sa patentových práv a v ďalších problémoch.

Hoci sa mu podarilo vyhrať väčšinu svojich patentových sporov, jeho technológia bola opakovane ukradnutá a predaná nemeckým nacistom a iným zahraničným vládam, takže nikdy nedosiahol finančný úspech, ktorý si zaslúžil. Sprenevera jeho kapitalizácie sa počas celej Teslovej kariéry nekontrolovala. Tesla zomrel (vražda, podľa Skorzenyho) 6. januára 1943. V čase jeho smrti bol prakticky bez peňazí.

Teslov asistent,

George H. Scherff, Sr.

Preklad anna

O ňom až v ďalšej časti…. Zde najdete Díl 5.

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

1 Komentář
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Brunero
Brunero
24.4.2019 16:46

Čítal som o Teslovi pomerne veľa, ale verziu o jeho vražde čítam prvýkrát.