Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Zločinci nejtěžšího kalibru vládli a vládnou světu. In Memoriam George H. Scherff Jr. aka George HW Bush Sr. Pravda o amerických prezidentech a spiknutí. Odhalení-důkazy. Díl 4.
Odkrývanie zprisahaní pokračuje….
Zde najdete Díl 1., Díl 2., Díl 3.
Nikola Tesla
Napriek protichodným literárnym a historickým údajom sa Srb Nikola Tesla narodil 10. júla 1856 v Smilji, v provincii Lika alebo v dnešnom Chorvátsku. Pred 1. svetovou vojnou bola Smilja na hranici rakúsko-uhorskej ríše, takže Tesla sa narodil ako občan s rakúským pôvodom.
[wp_ad_camp_2]Tesla, syn srbského pravoslávneho kňaza, ktorý to dotiahol až na arcibiskupa, mal tým možnosť študovať rôzne oblasti obsiahnuté v osobnej knižnici jeho otca. Ako mladý chlapec sprevádzal svojho otca na cestách do Ríma, kde mal možnosť študovať menej známe diela uložené v rozsiahlom vedeckom archíve Vatikánu.
Po ukončení štúdia inžinierstva a fyziky na Polytechnickom inštitúte v Grazi v Rakúsku sa Tesla prihlásil na Univerzitu v Prahe. Hneď spočiatku preukázal vrodenú schopnosť riešiť mechanické a vedecké problémy, najmä v oblasti elektriny a ich aplikácií pri výrobe elektriny. Po práci v dcérskej spoločnosti Edison Telephone Company v Budapešti, Paríži a ďalších mestách v celej Európe, Nikola Tesla odišiel do Ameriky, aby sa stretol s mužom, ktorého spoločnosť mu poskytla prvé zamestnanie, Thomasa Edisona.
Tesla zistil, že nie je tak jednoduché pracovať pre Edisona (kvôli porušeniu ich dohody o financiách). Ale čoskoro našiel podporovateľov na financovanie jeho projektov a na vývoj jeho nových vynálezov. Finančníci, ako napríklad John Pierpont (J.P.) Morgan, George Westinghouse a John Jacob Astor, boli medzi tými, ktorí videli potenciál v Teslovom priekopníckom, podnikateľskom duchu. Videli potenciál v spenažení jeho technologických objavov v oblasti elektriny, bezdrôtovej komunikácie a fyziky.
[wp_ad_camp_2]Jediné oficiálne zdokumentovanie príchodu Nikola Teslu do Spojených štátov bolo opäť z prístavu v New Yorku. [9] Dňa 7. apríla 1882 prišiel 25-ročný Tesla cez SS Nordland, ktorý sa priplavil z Antverp. Na svoju cestu do USA sa vrátil po tom ako prednášal v Paríži. Destinácia Tesly: New York. Tesla emigroval ako „robotník“, aj keď táto nálepka sotva popisovala človeka, ktorý sa stane najplodnejším vynálezcom v histórii, s jeho 700 technologickými patentmi.
Záznamy z Teslovej spolupráce na projektoch Thomasa Edisona ho v sedemdesiatych rokoch 19. storočia umiestnili do Spojených štátov. Jeho mnohé technologické objavy určite presvedčili tých, ktorí majú hlad po svetovej nadvláde a nadradenosti. Teslovy vynálezy a jeho kariéra boli z našich historických kníh vytesnené. pretože jeho vynálezy a patenty boli ukradnuté a potom použité na zbrane. Nikdy sme sa nemali dozvedieť a ani učiť o potláčaní Teslových pokročilých vedeckých objavov a už vôbec o tých, ktorí profitovali z krádeže týchto objavov.
Napriek tomu, že o Teslových úspechoch a neúspechoch sa veľa napísalo, len málo z nich podrobne opísalo finančné aktivity v pozadí, ktoré odhalili nacistické sprisahanie na získalnie jeho technológií, zatiaľ čo náklady na výskum a vývoj vo veľkej miere platili (nevedomky) americkí daňoví poplatníci. Mnohé z Teslových patentov padli do nacistických rúk pred a aj počas I. a II. Svetovej vojny. V dôsledku toho sa Tesla neustále ocital v súdnych sporoch týkajúcich sa patentových práv a v ďalších problémoch.
Hoci sa mu podarilo vyhrať väčšinu svojich patentových sporov, jeho technológia bola opakovane ukradnutá a predaná nemeckým nacistom a iným zahraničným vládam, takže nikdy nedosiahol finančný úspech, ktorý si zaslúžil. Sprenevera jeho kapitalizácie sa počas celej Teslovej kariéry nekontrolovala. Tesla zomrel (vražda, podľa Skorzenyho) 6. januára 1943. V čase jeho smrti bol prakticky bez peňazí.
Teslov asistent,
George H. Scherff, Sr.
Preklad anna
O ňom až v ďalšej časti…. Zde najdete Díl 5.
Čítal som o Teslovi pomerne veľa, ale verziu o jeho vražde čítam prvýkrát.