;

Odkrývanie zprisahaní pokračuje….

Zde najdete Díl 1., Díl 2., Díl 3.

Nikola Tesla

Napriek protichodným literárnym a historickým údajom sa Srb Nikola Tesla narodil 10. júla 1856 v Smilji, v provincii Lika alebo v dnešnom Chorvátsku. Pred 1. svetovou vojnou bola Smilja na hranici rakúsko-uhorskej ríše, takže Tesla sa narodil ako občan s rakúským pôvodom.

Tesla, syn srbského pravoslávneho kňaza, ktorý to dotiahol až na arcibiskupa, mal tým možnosť študovať rôzne oblasti obsiahnuté v osobnej knižnici jeho otca. Ako mladý chlapec sprevádzal svojho otca na cestách do Ríma, kde mal možnosť študovať menej známe diela uložené v rozsiahlom vedeckom archíve Vatikánu.

Po ukončení štúdia inžinierstva a fyziky na Polytechnickom inštitúte v Grazi v Rakúsku sa Tesla prihlásil na Univerzitu v Prahe. Hneď spočiatku preukázal vrodenú schopnosť riešiť mechanické a vedecké problémy, najmä v oblasti elektriny a ich aplikácií pri výrobe elektriny. Po práci v dcérskej spoločnosti Edison Telephone Company v Budapešti, Paríži a ďalších mestách v celej Európe, Nikola Tesla odišiel do Ameriky, aby sa stretol s mužom, ktorého spoločnosť mu poskytla prvé zamestnanie, Thomasa Edisona.

Tesla zistil, že nie je tak jednoduché pracovať pre Edisona (kvôli porušeniu ich dohody o financiách). Ale čoskoro našiel podporovateľov na financovanie jeho projektov a na vývoj jeho nových vynálezov. Finančníci, ako napríklad John Pierpont (J.P.) Morgan, George Westinghouse a John Jacob Astor, boli medzi tými, ktorí videli potenciál v Teslovom priekopníckom, podnikateľskom duchu. Videli potenciál v spenažení jeho technologických objavov v oblasti elektriny, bezdrôtovej komunikácie a fyziky.

Jediné oficiálne zdokumentovanie príchodu Nikola Teslu do Spojených štátov bolo opäť z prístavu v New Yorku. [9] Dňa 7. apríla 1882 prišiel 25-ročný Tesla cez SS Nordland, ktorý sa priplavil z Antverp. Na svoju cestu do USA sa vrátil po tom ako prednášal v Paríži. Destinácia Tesly: New York. Tesla emigroval ako „robotník“, aj keď táto nálepka sotva popisovala človeka, ktorý sa stane najplodnejším vynálezcom v histórii, s jeho 700 technologickými patentmi.

Záznamy z Teslovej spolupráce na projektoch Thomasa Edisona ho v sedemdesiatych rokoch 19. storočia umiestnili do Spojených štátov. Jeho mnohé technologické objavy určite presvedčili tých, ktorí majú hlad po svetovej nadvláde a nadradenosti. Teslovy vynálezy a jeho kariéra boli z našich historických kníh vytesnené. pretože jeho vynálezy a patenty boli ukradnuté a potom použité na zbrane. Nikdy sme sa nemali dozvedieť a ani učiť o potláčaní Teslových pokročilých vedeckých objavov a už vôbec o tých, ktorí profitovali z krádeže týchto objavov.

Napriek tomu, že o Teslových úspechoch a neúspechoch sa veľa napísalo, len málo z nich podrobne opísalo finančné aktivity v pozadí, ktoré odhalili nacistické sprisahanie na získalnie jeho technológií, zatiaľ čo náklady na výskum a vývoj vo veľkej miere platili (nevedomky) americkí daňoví poplatníci. Mnohé z Teslových patentov padli do nacistických rúk pred a aj počas I. a II. Svetovej vojny. V dôsledku toho sa Tesla neustále ocital v súdnych sporoch týkajúcich sa patentových práv a v ďalších problémoch.

Hoci sa mu podarilo vyhrať väčšinu svojich patentových sporov, jeho technológia bola opakovane ukradnutá a predaná nemeckým nacistom a iným zahraničným vládam, takže nikdy nedosiahol finančný úspech, ktorý si zaslúžil. Sprenevera jeho kapitalizácie sa počas celej Teslovej kariéry nekontrolovala. Tesla zomrel (vražda, podľa Skorzenyho) 6. januára 1943. V čase jeho smrti bol prakticky bez peňazí.

Teslov asistent,

George H. Scherff, Sr.

Preklad anna

O ňom až v ďalšej časti…. Zde najdete Díl 5.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.