Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

Související zprávy

 • Európe už dochádza s utečencami trpezlivosť
  Európe už dochádza s utečencami trpezlivosť

  Európe už dochádza s utečencami trpezlivosť

 • Jsou mezi námi
  Jsou mezi námi

  Jsou mezi námi

 • Nové hnutí Superstraight – Superhetero: Kontroverzní typ orientace?
  Nové hnutí Superstraight – Superhetero: Kontroverzní typ orientace?

  Nové hnutí Superstraight – Superhetero: Kontroverzní typ orientace?

 • Islámský učenec říká, že muslimové by měli odejít ze Západu, aby uprchli před LGBT učením
  Islámský učenec říká, že muslimové by měli odejít ze Západu, aby uprchli před LGBT učením

  Islámský učenec říká, že muslimové by měli odejít ze Západu, aby uprchli před LGBT učením

Uniklá data! Oficiální Agenda pro zničení Německa 2/2

Toto je pokračování svědectví ženy jménem Austeja Emilija Dominykas, která trpí vážnou nemocí a která se rozhodla povědět lidem pravdu.

První díl naleznete ZDE

MOJE DUŠEVNÍ ZHROUCENÍ!!!

V červnu 2012 jsem byla zvolena za „vedoucí projektu: NOVÁ EVROPA“ a od té doby začalo moje zdraví selhávat.

V roce 2012 OSN tajně oznámila zavedení nové migrační zbraně proti Evropě na rok 2015.

Z prostředků OSN zřídila Světová banka a EU pět náborových center pro pracující v Africe a stejně tak i dalších 10 center na Středním východě.

Kdokoliv, kdo splňoval kritéria, dostal smartphone a 2500 Euro, poté je integrovali na předem stanovené „uprchlické trasy“, německé úřady byly o tomto předem informovány a začaly spolupracovat. Oficiálně to začalo v roce 2015, avšak neoficiálně bylo tohle celé uvedeno v pohyb již v roce 2013, zpočátku v nízkých počtech, pouze roku 2015 „VSTUPNÍ OPERACE“ SYRIA uvolnila stavidla.

Potencionální kandidáti by měli ideálně:

 • být ve věku 20-30 let
 • být plodní (testováni!)
 • mít IQ maximálně 90
 • být tak nevzdělaní, jak je to jen možné (více násilní a snadnější k ovládání)
  být součástí Wahabit nebo Salafi a ideálně také pohrdat křesťany
  (MUSÍ MÍT)

Vítány jsou:

 • zvláště vítáno, jestliže muži vykazovali nějaké abnormální sexuální chování, jako pedofilie nebo homosexualita, a u kterých byly zřejmé tendence k násilí proti ženám

Aby byli dále stimulováni, zařídila se jejich konfrontace s ženami, které byli pod tlakem přijaty přes jobscentra, zaplatily si pouze stravu a dávala se jim 2 hodinová lekce, jak se vypořádat s těmito páchnoucími a přemíru agresivními muži, kteří nejsou schopni mluvit žádným evropským jazykem – toto se konalo ve Francii, Rakousku a Německu. 

Doufalo se, že se zvýší porodnost díky rázným sexuálním akcím (znásilněními) – to není vtip.

Toto je přesné znění vyjádření Spolkového ministerstva pro rodinné záležitosti.

Kvůli časté přítomnosti osobní ochrany trvalo nějakou chvíli, než tomu přestala věnovat pozornost. To způsobilo, že v 576 případech došlo k onomu „mezinárodnímu sexuálnímu porozumění“, což vedlo ve 44 případech k oplodnění. Děti byly matkám odebrány ihned po porodu a byly svěřeny do péče státu.

Ve všech případech byly ženy vyhozeny a obžalovány z obtěžování nezletilých svěřenců.

Jsou zapojováni různorodí vysoce placení odborníci na Islám, kteří nejsou určeni k odhalování, jestli někdo náhodou není spojen s Islámským státem, ale k vedení cílených akcí „spících agentů“ pod kontrolou ochrany ústavy.

V ubytovacích zařízeních – zejména ve městech – začínají být muslimové cvičeni k opovržení ke křesťanským ženám. Dozvěděla jsem se o 48 323 zamlčených případech známek znásilnění na venkově a stejně tak i v metropolitní
oblasti – pouze z roku 2015.

Zatímco buben propagandy miluje prezentovat víc a víc drzých muslimů v televizi, kteří se chovají jako nacisté z let 33-45 (Překladatel: Prosím udělejte si svůj domácí úkol a naučte se PRAVDIVOU německou historii.) – s cílem vybudit Němce k vystoupení zpoza jejich klidnosti.

Stejně tak levá ruka radikálního násilí, vedeného autonomními anarchisty, praská ve švech takovým způsobem, že se divím, jak toto mohou média celé roky
ignorovat – samozřejmě, že jeden si musí být vědom toho, že 99% těchto lidí slouží státu/ochraně ústavy – jsou jedna z mnoha „jednotek pro zvládání speciálních situací“, placeni CEO (pozn. překl.: výkonným ředitelem) 40 miliony/rok, již od roku 2009. Tito byli zodpovědní za vypálené automobily atd. Teror-zábava uniklá z hrnce GEZ plátců. (Překladatel: GEZ je poplatek, který každý Němec musí platit pro podporu médií.)

Tyto skupiny jsou vybrány a řazeny do 5 vln:

 • vlna 1
  neškodní lidé a děti
 • vlna 2
  nemocné děti a starší lidé
 • vlna 3
  lidé s infekčními nemocemi, neplodné ženy, vdovy
 • vlna 4
  vysoce agresivní teenageři a psychopati
 • vlna 5
  rebelové a členové armády, schopni držet zbraně a naočkovaní, tato druhá skupina je ta, která přebývá v našich bunkrech, nyní již v počtu tisíců.

Nyní jsme na 30%, do poloviny roku 2017 dorazí zbývajících 70% nočními lety na letiště v:

 • COLOGNE
 • DÜSSELDORF
 • RAMSTEIN
 • FRANKFURT-HAHN

(Komentář překladatele: již zmiňovaný KOPP informoval o těchto letech dopravujících další muslimy a uvedl, že by měli být naloženi do autobusů jedoucích do neznámé destinace. Noviny “Junge Freiheit” , které nejsou součástí mainstreamu, ale v poslední době v tomto směru ukazují změnu, přišly s článkem napadající KOPP pro výrok o muslimských nočních příletech, uvádějící, že to nebylo prokázáno a byly to jenom turistické lety za nízké ceny a proto noční. Takže pochopitelně byly koupeny nějakým neznámým agentem.)

Na konci roku 2016, pět afrických přijímacích center začne posílat svých 5 vln – zahrnujících celkem 8 milionů vysoce agresivních Afričanů a dále 2 miliony slabomyslných – tolik k oficiálnímu vyjádření. Neoficiální je
„jateční skot“ – Německo.

Mezitím tam byly postaveny nebo pronajaty zásobovací/logistické bunkry pod každým větším městem – ukrývající tisíce tun jídla sušeného mrazem – pro všechny, kteří budou připraveni být RFID-očipováni po KRACHU v roce 2017.

Nejsou tam žádné rezervy jídla pro lidi a důchodce z HARTZ 4. Ti jsou oficiálně uvolněni ke schválení, přesněji řečeno k hladovění, to je to, co stát plánoval – od doby co implementoval ALG2  (=Arbeitslosengeld2, sociální podpora pro lidi, kteří jsou nezaměstnaní déle než 1 rok, kometář překladatele) 

Očekávají velké ztráty (mrtvé zaměstnance) na sociálních úřadech a v jobscentrech. Kvůli těmto důvodům byli zaměstnanci vybráni odpovídajícím způsobem, což znamená, že tito lidé jsou především zvenčí této oblasti, bezohlední, slabí, nevzdělaní, závistiví, zlomyslní, špatného charakteru, vítající okolnosti migrace, mající špatné znalosti němčiny a tělesná postižení, takže nemohou uniknout svým pronásledovatelům.

Jeden muž z personální bezpečnosti je v očích veterána pouhá bezpečnostní mezera, dokonce ani ne obět. Tak to chtějí, u zbabělých zaměstnanců by něměli šetřit tresty a chodit daleko pro ránu, proto jsou lidé posíláni do bezútěšných akcí, pro čistý existenciální strach. A kromě toho vězení nabízí 3 teplá jídla denně, přístřeší a teplo bez poplatku a navíc máte ještě společnost.

(omluvte můj cynismus)

VELKÝ KRACH JE NAPLÁNOVÁN NA ROK 2017

Kancléřka Merkelová poté uvede v platnost změněné nouzové zákony (vznik 1968) a stáhne se do kancléřského bunkru, spolu se svým krizovým štábem, 160 m pod Berlínem, který nabízí luxus, v porovnání s kterým každý Hilton bledne.

Vše je financováno z kapsy sociální výkonnosti.

Náklady zhruba 12 miliard eur.

To nabízí plně soběstačné bezpečné zázemí Paní sele (=slovní hříčka, jméno Merkel se rýmuje s Ferkel v němčině, což znamená sele) a jejího zženštělého manžela (?! Merkelová má manžela? Ale kdo ví, jestli to není jenom krytí. Komentář překladatele.) jakož i pro její zaměstnance kancléřského úřadu, včetně jejich rodin – po neznámou dobu. 

(Komentář překladatele: Nekteré osoby uvolnily fotky luxusních bunkrů pod Německem bez uvedení lokace, viděl jsem je a mohu potvrdit, že je to luxus vysoké třídy.)

Budova kancléřského úřadu vlastní zaváděcí štíty vyrobené z neprůstřelné oceli a vzdušné obranné rakety jsou umístěny na střeše. 60 m nad bunkrem kancléřky Merkelové má generální štáb federální armády nouzové sídlo pro 2000 vojáků určených pro speciální operaci, vybavení a mini Pentagon centrálního velení, vysokokapacitní počítač a ústřednu pokynů – která je schopna dávat příkazy všem 1.2 milionům vojáků čekajících uvnitř podzemních bunkrů.

Jakmile se zhroutí sociální systémy, je naplánován masivní a nemilosrdný útok proti německému obyvatelstvu, německým potomkům (biologických Němců).

Z počátku bude policie nastavena tak, aby vedla neperspektivní boj, pak budou federální ozbrojené síly nasměrovány tak, aby se zabíjely navzájem, a poté, když bude voda vřít na nejvyšší stupeň, budou otevřeny podzemní bunkry a započne 3. světová válka.

Podle plánu nejméně 15 milionů německých potomků – přednostně starších a hospodářsky slabších – musí být odstraněno bez milosti.

Je tam naplánováno masové vyvlastňování a majetky pak budou prodány americkým podnikům za nízkou. Německá populace nebude mít nárok na jakákoliv práva až do roku 2019. Kdokoliv kdo pozvedne zbraň proti vládě bude zastřelen. Toto již bylo uzákoněno Lisabonskou smlouvou.

Američtí vojáci budou přelétat nad Německem se svými rozparovačskými drony s úmyslem bombardovat každé větší povstání nebo masové shromáždění lidí municí Hellfire nebo Napalm a tisk bude hovořit o odpadlících nebo nepřátelích státu. Ten kdo je proti Merkelové je proti Německu. Je nepřítelem demokracie a svobody.

Třetí říše tu stále je, čekala ve stínu a nyní se ukazuje znovu s jinou skupinkou. (Komentář: Prosím, udělejte si domácí úkol!)

180 detenčních center pro bio-Němce a německé potomky , „vykolejené umělce“ a disidenty, hlasatele míru a demonstranty se staví v současné sobě a každý, kdo se vzbouří, bude umístěn do takového centra na hladovku. (Komentář: Eisenhower 2.0, zadej Rheinwiesenlager nebo Rheinwiesencamp)

Je to přesně tak, jak nám řekli. Jak to zdánlivě bývalo – kdo se bude bránit hrát jejich nacistickou hru, je jedním z dnešních nacistů.

Kolín byl – mimochodem – jenom pokusným králíkem pro testování reakce obyvatelstva. Tisk dostával jejich koncepční dokumenty pouze několik dní poté. Vnitřní bezpečnost toto plánovala už v červnu 2015, testovací balón byl SYLVESTER v KOLÍNĚ. Svědectví žen z Kolína a všechno kolem byla pouhá PR show, poněvadž vláda měla v úmyslu vzbudit hněv Němců, ale ti jsou tak přesycení, veganští a krotcí jako beránci, že tu bylo jenom o pár reakcí víc, než u kdejakého skandálu.

Cituji: „Ten, kdo trpí pocitem pálení ve svém klíně, které způsobilo násilné pronikání, si pořád nedokáže představit polovinu Afriky, co tě chce ošukat.“ toto byla citace paní A. Schwarzer, která tohle řekla na tiskovém večírku, zpitá jako duha, stála jsem vedle ní.

Možná uniklo pár neškodných vzduchových bublin, obvyklá záležitost. Oblast kolem budovy by navíc ani neposkytovala dostatek místa pro flashmob. Také Nice, Brusel a Mnichov, stejně tak jako útok v Brewig, byly pouze teror-sranda pro security personál, avšak byly označené za skutečné teroristické útoky – jako obvykle.

Úplně stejný postup, jako při vyhození do vzduchu Světového obchodního
centra – možná tu bude pár civilních obětí, které byly nějakou chybou na špatném místě – ale od 20. let jsou všechny teroristické útoky řízeny RUKOU STÁTU, jinak by jeho moc klesla.

Strach ovládá svět a ten business okolo vytváří zhruba 90% světové ekonomiky.

BUĎTE V BEZPEČÍ

vyhýbejte se následujícím městům

 • COLOGNE
 • DRESDEN
 • BERLIN
 • HAMBURG
 • DUISBURG
 • DÜSSELDORF
 • OBERHAUSEN
 • SCHWERIN
 • POTSDAM
 • ULM
 • FRANKFURT
 • BREMEN

Toto jsou města, která budou na 100% zničena, když po německé občanské válce roku 2019 přijde plánovaná hlavní ruská ofenzíva.

Nukleární pohromou utrpí Amerika, když jí v roce 2020 navštíví Čína. New York utichne pod explozivní silou 30 MT. Tohle je – prozatím – jisté. Potom nastane temnota trvající 3 dny, způsobená jaderným prachem. Neopouštějte během těchto dní své domovy, utěsněte okna a dveře a konzumujte pouze konzervované jídlo a vodu ze skleněných lahví, kterou máte uloženou uvnitř. A zachovejte klid, nehledě na to, jak velký nářek se bude zvenčí ozývat.

(Komentář překladatele: Já NEVĚŘÍM, že tento scénář nastane. Věci se mají změnit, moc ďábla se již oslabuje. Máme šanci na mnohem pozitivnější vývoj událostí, ale autorka emailu si zřejmě nemusí být toho všeho vědoma – byla v obývacím pokoji temného pána s téměř žádnou šancí na vyvinutí naděje a duševních schopností.)

VYHÝBEJTE SE ŘETĚZCŮM RYCHLÉHO OBČERSTVENÍ, MRAŽENÉ PIZZE A HLUBOCE ZAMRAŽENÝCH PRODUKTŮ. To není vtip, do některých fast food výrobků implementovali katalyzátory masového umírání – podle koncepce firmy BAYER.

A NENECHTE SE ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ OČKOVAT!  VŠECHNY z aktivních látek jsou již zcela kontaminovány!

KOPP stejně tak jako ostatní repurtuje o ASPARTAMU a jeho vedlejších účincích, tito lidé bohužel ví pouze polovinu pravdy. Aspartam je mnohem horší, než si většina lidí může jen představit.

NEOTAM  a  ASPARTAM jsou tak katalytické, že jsou schopny vás bleskově zabít. Aspartam byl vyvinut, aby Kreutzfeld Jacob profitoval a pro vydělávání miliard na Alzheimerově chorobě, v případě, že lidé nezvládnou sacharidovou/inzulinovou past.

NEPIJTE BALENOU VODU A ŽÁDNÉ PRODUKTY OD NESTLÉ, COCA-COLY A FANTY.  Tyto produkty jsou už kontaminovány.

Nastane povstání, které bude brutálně odraženo policií, takže lidé začnou soukromou pomstu proti ní a toto bude také eskalovat. Všichni budou bojovat proti komukoliv, alespoň tak to bude vypadat, a azylový průmysl přejde na výnosy z finanční výpomoci, s chamtivostí pak vypadne.

Pro migranty postaví kompletně nové sériové domy, Halal-supermarkety, muslimské školky, nejlépe vybavené, nezpoplatněné, kompletně nová sídliště, s infrastrukturou první třídy, auta zadarmo, řidičské oprávnění a oblečení návrhářských značek. Krátce na to budou postaveny mešity a staré kostely půjdou kvůli tomu k zemi. Do tří let budou daně tak vysoké, že budou nesplatitelné a stát bude nemilosrdný – jako vždycky.

Jediná šance, kterou by Němci měli, je rvát se a škrtit kohokoliv, kdo se nechová německy  a nevypadá jako Němec, principielně kohokoliv kdo není bílý. A tento tvrdý fašismus poroste až do konce – který je – podle mého chápání – také naplánován.

Kromě židů (!!) se jeden může pobavit s 15 miliony nových obyvatel – nazývaných „Praví Němci“, a hromada mrtvých těl se bude vršit.

Poté už nikdo nikdy nezvolí ženu jako vůdce a demokracie bude navždy pryč. Stejná práva pro ženy budou poté znovu po staletí nedosažitelná, dokud se ženám nedovolí protestovat. Ženské bojovnice za práva budou oběšeny. Mohlo by se stát, že lidé začnou mít více respektu k Bohu.

NEJPRAVDĚPODOBNĚJI TAM BUDE VELKÁ MONARCHIE S VELMI SILNOU ARMÁDOU OBČANŮ, KTEŘÍ RADIKÁLNĚ OBĚSÍ KAŽDÉHO, KDO NENÍ BÍLÝ, NA VEDLEJŠÍM STROMĚ, což se rovná vinný i nevinný. Tohle je způsob, kterým se v minulosti vždycky věci měly. Tak uvidíme, jestli si Němci zvolí svou vlastní porážku, jestli půjdou veganskou cestou, nebo jestli se z nich opět stanou Saxonští válečníci učící strachu široké okolí, jestli zvolí „řízek na cikánský způsob“ nebo „šlehaný cookie“ (přímý překlad z němčiny: mouřenínová hlava).

NAPOSLEDY O MĚ

Mé kořeny jsou z Litvy, je mi 45 let. Původně blondýna, nyní žádné vlasy nemám. Moje prarodiče byli Němci žijící v Litvě, po válce byli odtud vyhnáni Rusy, protože Nacisté prohráli, naše rodina zůstala bez domova. Dříve jsme bývali farmáři, měli jsme hodně pozemků a přátel. Moje rodiče vyrostli v Nizozemsku, přivítáni hesly jako: „VYPADNĚTE, MY VÁS TU NECHCEME.“

Vyrůstala jsem v Nemwegenu a chodila do školy v Amsterdamu. Promovala jsem v Hamburgu, kde jsem také dostala diplom. Doktorský titul – který jsem už nikdy znovu nepoužila – mi byl udělen v Madridu, za pojednání „operace Raise“ z doby nacistické epochy v Polsku, rok 45.

Následující roky jsem strávila prací v odvětví průmyslu, stavěním prvních tunelů a později bunkrů pro větší stavební firmy a to je to, jak jsem se k tomu dostala. Nikdy jsem nebyla vdaná a kromě mého psa Bedřicha (zemřel před 3 týdny, pojmenovala jsem ho po Bedřichu Smetanovi, mém oblíbeném skladateli) a dlouhodobého
přítele – vědce z Antarktidy, kterého znám jen z dopisů, jsem nikdy nezanechala nějaký pozoruhodný otisk ve světě.

Vždycky jsem si užívala klid a ticho, možná proto, že to v mé profesi bylo tak vzácné.

V roce 2014 mě dostala leukémie, nevyléčitelná, jsem v její finální fázi a dosti pravděpodobně se nedožiju silvestru 2016.

Kdyby existovalo místo jako peklo, tak bych si pro sebe vybrala místo v první řadě, a žádným Němcům, kteří si budou moji smrt přát, to nebudu mít za zlé. Protože jsem sama, tak jsem si pomyslela, že bych mohla svůj příběh sdílet s někým, kdo mi možná uvěří trochu z toho šílenství, které jsem prožila.

Doufám, že jste si našli bezpečné místo, kde můžete přečkat následující roky války.

Přeji vám jen to nejlepší a hodně odvahy k vašim dalším videím a tématům.

Bylo by hezké, kdyby jste publikovat alespoň část tohoto, já už bohužel ztrácím sílu to udělat sama, samotné psaní těchto řádků mi připadá jako mamutí cvičení.

S pozdravem,

Dipl-Ing. Dr. Austeja Emilija Dominykas

 

KONEC


PS.:

Ověřil jsem si původní dopis a ano, jsou tam chyby a neúplné věty. Jeden dokáže hned poznat, že tato osoba je na konci svých sil, ale pořád dokáže čistě myslet a mluvit.

Není divu, že onemocněla (podívejte se na knihu „Dr. Hamer“, Germanische Heilkunde).

Uvádí, že v roce 2012 byla zapojena do projektu „Nová Evropa“, jako její lídr – a že to způsobilo její „duševní zhroucení“.

Tohle je projekt, ze kterého nejde jenom tak „odejít“. Také vás nenechají vzít si dovnitř mobil, takže nemůžete udělat fotografie. Každá osoba by byla kompletně prohledána BND/NSA.

Paní Dominykas jistě poznala hodně zasvěcených osob z různých odvětví projektu a jsou jsou zdroji informací, kromě vrtání tunelů.

Pokud jde o dlouhodobější prognózy, Rusko vyhazující města do povětří, jaderný útok na NY: to je něco, o čem byly osoby zapojené do projektu zajisté informovány. Tohle byl původní plán a ony by nebyly informovány o něčem, co se změnilo, aby nedestabilizovali onen plán. Ony by nebyly informovány o mimozemšťanech/metafyzických faktorech, jeden by si byl jistý, že všichni jsou zasvěceni do plánu „žádná naděje“.

Paní Dominykas v dopise říká, že je nemocná od roku 2014, takže od té doby pravděpodobně už nebyla dále zcela zapojena a nemusí si být vědoma změněných okolností.

Temná strana má strašný zájem na kontrole mysli a bude se snažit o své nejlepší triky – až do úplného konce – k manifestaci jejich zlé agendy, ale jejich parta se právě chystá ztratit moc a to je už teď evidentní.

Poté, co Paní Dominykas přišla s odhalením, mohlo by se dokonce stát, že nevydrží ani do konce roku, někdo by mohl být připraven odnést ji dřív, takže nebude schopna odpovědět na další otázky.

Pošleme si navzájem její ochranu, vděčnost a dobré vibrace, poprosme božskou hierarchii, aby nad ní roztáhla ochraná křídla a ona by tak nebyla ztracena v nepřátelství zla.

Jestli chcete poznat její osobnost, můžete zkusit jít přes: “ZERBERSTER”, jehož email již byl zmíněn výše, ale zde je znovu:

[email protected]

Ten by měl mít také emailový kontakt  na Austeju.

Pokud by byl kdokoliv, kdo tohle čte, schopen potvrdit jakoukoliv informaci zmíněnou ve zprávě, prosím vraťte se na „Zerberster“a učiňte své prohlášení.

Možná někdo z australské skupiny pro těžbu diamantů, kdo tehdy asistoval, nebo jakýkoliv zaměstnanec Rheinmetall nebo Heckler&Koch, dodávající všechno vybavení, jakákoliv ososba, která se účastnila instalace věcí do mešit nebo jakákoliv osoba schopna učinit prohlášení o umístění vchodů nebo východů z bunkrů.

Nezbývá nám žádný další čas k váhání!

MUSÍTE JEDNAT HNED!

zdroj: http://www.christ-michael.com/leaked-official-agenda-for-the-destruction-of-germany/

přeložila: raja

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
10 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře