Zde najdete Díl 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., Díl 10.

Ak budete mať zmätok v skratkách a v rodovej línií, doporučujem vrátiť sa k 10. dielu TU, kde je všetko v skratke a prehľadne zobrazené.

Prescott Sheldon Bush

(GHS1/PSB)

Podľa CIA-napísaných historických kníh a šikovne vytvorených politických príbehov sa Prescott Sheldon Bush narodil 15. mája 1895 v Columbuse v Ohiu. Ironicky, genealogické záznamy niektorých nezávislých výskumníkov a príbuzných udávajú jeho dátum narodenia „12. alebo 13. marca“.

[wp_ad_camp_2]

Iste, tí, ktorí sledujú korene a rodinnú históriu Bushovcov, by vedeli ako to vlastne je. Zdá sa tiež, že syn takého prominentného priemyselníka (s mocnými politickými väzbami vo Washingtone, D.C.) by mal k dispozícii rodný list, ktorý by tento rozpor objasnil raz a navždy.

V Bushovej rodinnej „histórií“ je zaznamenané, že mladý Prescott „navštevoval Douglasovu školu“, tiež v Columbuse v Ohiu. Problém s týmto tvrdením je, že v roku 1900 v Columbuse nebola žiadna škola Douglas, a ani po väčšinu z 20. storočia sa tam nenachádzala.

Takže teraz máme dve sporné tvrdenia zapísané v historických knihách a v súčasných genealogických záznamoch: dátum a miesto narodenia Prescotta Busha a o jeho vzdelávaní v Ohiu.

Bushova rodinná biografia opisuje jeho „zápis do St. Georges školy“. Je to Episkopalská škola v blízkosti Newportu, Rhode Island, ktorú navštevoval v rokoch 1908-1913. Ako bol schopný „prestúpiť“ na túto prestížnu školu pre bohatých (po tom, čo navštevoval školu, ktorá nikdy neexistovala) ponecháva priestor pre veľké špekulácie.

Nedávny príspevok na oficiálnej webovej stránke školy St. Georges sa chválilo, že „starý otec nášho 43. prezidenta“ bol absolventom školy, akoby to malo zvýšiť dôveryhodnosť mýtu Bushovej školy. [18]

Škola dnes ponúka imatrikulačný program s väzbami na 57 vysokých škôl a univerzít.

[wp_ad_camp_2]

Početné biografie Prescotta Busha uvádzajú jeho absolvovanie na univerzite v Yale v roku 1917, hoci nie je žiadna zmienka o titule. Pred jeho absolvovaním na Yale sa objaví ďalšia anomália – jeho zaradenie do Národnej gardy Connecticutu v roku 1916.

Konfliktné dátumy nekončia. Kým na ceste do služby v americkej armáde v rokoch 1917-1919, je 8. augusta 1918 Bush poverený „odkláňaním prichádzajúcej jednotky s bolo nožom (poznámka prekl. jedná sa o pomerne normálnu dýku s rôznými tvarmi čepele)“ zachránil život trom spojeneckým vodcom. Ako zásluhu za jeho statočnosť „obdržal kríž Čestnej légie (z Francúzska), Viktoriánsky kríž (z Anglicka) a Čestnú medailu cti (z USA)“. Po jeho návrate do Columbusu v Ohiu približne v polovici roku 1919, Bush zistil, že je ťažké vysvetliť zosnovaný príbeh „vojnového hrdinu“ (ďalšia anomália) a „presťahoval sa do St. Louis“. [19]

Ešte ďalší príbeh sa vynoril v súvislosti s miestom pobytu Prescotta Busha počas roku 1918. Po tom, čo vstúpil do tajnej spoločnosti Yale Univerzity, Skull and Bones (niektorí hovoria v roku 1916, iní tvrdia, že to bolo v roku 1917), Prescottovi Sheldonovi Bushovi je pripísané vykradnutie hrobu a lúpež lebky Geronima, z cintorína neďaleko Fort Sill v Oklahome. Hoci tento príbeh môže byť len ďalším mýtom, doposiaľ je dosť ťažké rozlíšiť PSBushov biografický fakt od fikcie. Prekrývajúce sa časové línie týchto príbehov postačujú na vznesenie niekoľkých opodstatnených otázok:

  • Kde a komu sa Precott Sheldon Bush narodil?
  • Prečo nie sú žiadne oficiálne záznamy tejto dôležitej udalosti?
  • Kedy začal navštevovať školu a kde?
  • Kde má vedené svoje vojenské záznamy, alebo boli príhodne „spálené na vytvorenie priestoru v Národnom archíve“ spolu s otcovými vojnovými obchodnými záznamami?

Životopisné záznamy o Samuelovi P. Bushovi (SPB; Prescottov otec) tvrdia, že sa narodil v „Brick Church v New Jersey“. [20] Tieto informácie sú podporované federálnymi vyhláseniami zo sčítania ľudu, ktoré urobil samotný SPB. Našťastie (pre tých, ktorí stále hľadajú pravdu) existujú ďalšie dva záznamy, ktoré ukazujú zjavný podvod (zatajovanie) zosnovaný PSB.

[wp_ad_camp_2]

Americký federálny dekrét sčítania obyvateľstva z roku 1920, prijatý v St. Louis, Missouri, zaznamenáva „Prescotta S. Busha, 24-ročného generálneho riaditeľa spoločnosti na železo“. Životopisné záznamy popisujú postavenie GSH1 / PSB ako „skladového úradníka“ a nie ako „generálneho manažéra železiarstva“. GSH1 / PSB uviedol, že miesto narodenia jeho otca je „New York“. [21]

Americký federálny dekrét sčítania ľudu z roku 1930 zdokumentoval rodinu „Prescotta S. Busha, vek 34 rokov“. Keď sa ho opýtali na miesto narodenia jeho oteca odpovedal: „Massachusetts“. [22]

Dokonca ani predsednícky Federálny úrad Sčítania Ľudu neuznal tento nesúlad. Ako to, že 24-ročný absolvent Yale University (potom o desať rokov neskôr ako 34-ročný bankár v New Yorku) by mohol byť tak zmätený ohľadom rodiska svojho otca?

Všetko by to vysvetľovala možnoť (fakt), že by SPB nebol skutočným otcom PSB. Je však jasné, že tieto dve vyhlásenia sú očividné lži a nie nevinné chyby. Biografie Bushovej rodiny nič nerobia aby nápravili tieto dichotómie.

 

Preklad anna

Pokračovanie už čoskoro…. Zde najdete Díl 12.

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.