Zde najdete Díl 1., 2., 3., 4., 5., 6., Díl 7.

Skorzeny sa nezastavili pri týchto spovediach. Ďalej odhalil prezývky a začal sebou – Frank Edward P_ _ _ _ _ z južnej Floridy (tvrdí Berman a dodáva , že sa snaží chrániť Skorzenyho dcéru), Reinharda Gehlena (Hank Janowicz, Wayne, N.J.) a Dr. Joseph Mengele (Steven Rabel). Podľa Bermana, „Gehlen dostal informáciu od FBI o odhalení jeho identity a polohy Skorzenym. Gehlen (Janowicz) sa preto začal skrývať. Mengele (Rabel), si prostredníctvom série omladzujúcich hormnových injekcií, čierneho príčesku a „kanibalizmu“ zachoval mladistvý vzhľad.“

[wp_ad_camp_2]

Po preskúmaní niektorých Skorzenyho tvrdení sa Berman obrátil na americké ministerstvo spravodlivosti, aby ich informoval, že niektoré frakcie amerických spravodajských agentúr, konkrétne CIA schovávajú nacistických špiónov. „Vtedy som si myslel, že sa musím pokúsiť priviesť týchto hľadaných vojnových nacistických zločincov, vrahov (v podstate teroristov) pred spravodlivosť. Chcel som zavolať našu vládu a povedať im: „Hej, oni sú stále nažive.“ Chcel som ich priviesť pred spravodlivosť.

[wp_ad_camp_2]

To bolo mojím zámerom. Pôvodne som sa skontaktoval alebo som sa pokúsil kontaktovať Eli Rosenbaumovou, ktorá bola riaditeľkou Ministerstva spravodlivosti Spojených štátov amerických v úrade špeciálného vyšetrovania. V podstate si mysleli, že je to podvod. Povedali mi, že som sa pomýlil, a že podľa CIA, „všetci mŕtvi a ja som sa mýlil.“ To je to, čo mi povedali. Mýlil som sa.

Neskôr tej noci som zostal v dome Skorzenyho. Jeho vdova obdržala telefónny hovor, po ktorom hrozne zbledla a takmer omdlela. V podstate ju niekto z OSI informoval, že som sa s nimi skontaktoval … a že som sa o nich dozvedel. Neskôr v tú noc, keď som bol na ceste späť domov, uh, auto za mnou vyskočilo, blikajúce svetlá a chcelo aby som spomalil a prešiel na kraj. Tak som urobil – vedel som, že sa asi niečo stane, takže som bol pripravený. Niekto prešiel hneď okolo mňa – vyzeralo to, že má v ruke zbraň, možno, tak som zrýchlil. Uh, moja priateľka bola v tom čase v aute. Prešiel som cez tri pruhy a išiel som do miestneho nákupného centra. Videla som ak sa dotyčný ku mne priblížil – a pozrel sa na mňa odstrašujúcim pohľadom – potom sa vzdialil a odišiel. Ale, ehm, som si istý, že sa na mňa snažili…. To bolo ono.“

Berman neskôr potvrdil, že tá priateľka bola Skorzenyho dcéra a dodal: „Ona, ona nevedela, to čom som vedel… nevedela, že mi to otec povedal. To je dôvod, prečo už nie sme spolu. Rozišla sa so mnou, keď ju vláda informovala, že som napísal knihu o jej rodine.“

S cieľom overiť vyššie uvedené tvrdenia, začal autor som svojím vlastným výskumom osoby Otta Skorzenyho. Prvým krokom, berúc do úvahy Bermanovo „kryptografické vodítko“ Skorzenyho CIA meno, bolo určiť rôzne mená, ktoré začínajú písmenom „P“ – Palmer, Parson, Paskel, Peller, Porter, Powell atď. Začal s „Powellom“ ako najpravdepodobnejšou možnosťou. Potom existovala jasná možnosť, že Skorzeny (za účelom ochrany svojej ženy a detí) mierne zmiatol Bermana ohľadom jeho „oficiálnej“ prezývky tým, že obrátil svoje prvé a stredné meno.

[wp_ad_camp_2]

Úporné hľadanie odhalilo zaujímavý zvrat. Keďže Skorzeny mal deti, pravdepodobne mal aj ženu. Vlastne, skutočne mal manželku a zanechal stopu (hoci časom opotrebovanú), ktorá by mohla vrhnúť svetlo na majstrovský plán (táto vec je rozoberaná neskôr).

Ďalší výskum o živote Otta Skorzenyho, „hlavného špióna“, odhaľuje jeho málo známu záležitosť s Evou (Evitou) Marie Duarte de Peron, manželkou argentínskeho prezidenta Juana Dominga Perona. Zlato, ktoré bolo ukradnuté nacistami (prané švajčiarskymi bankami a Vatikánom, potom pašované do Argentíny admirálom Wilhelmom Canarisom), nadobudlo po druhej svetovej vojne obrovskú hodnotu. Eva Peron po smrti odkázala Skorzenymu 100 miliónov dolárov, ktoré nakoniec padli do rúk CIA. Finančné prepojenie nacistov a CIA bolo zrejmé. Na základe Skorzenyho tvrdení tieto peniaze pravdepodobne padli do rúk George H.W. Busha a jeho „pomocníkom“.

George H. Scherff mladší na návšteve v FBI

Preklad anna

Pokračovanie…. Zde najdete Díl 9.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.